Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hequila

    őstag

    válasz szabroy #67 üzenetére

    Azért ennyire nem foglalkozni a dologgal, az talán hiba. Nyilván tudod, hogy a földön nem egyforma nagyságú az elektromos háttérzaj, így nem biztos, hogy mindenhol elengedhetetlen ez az árnyékolás. Nyilván nagyobb városokban (Tokio, stb.) nagyobb a zajszint, így ott erősen ajánlott. Magyarországon talán ennek nincs akkora jelentősége. Én viszont azt mondom, hogy az ordog sohasem alszik, így célszerű megcsinálni ezt.

    Az meg, hogy a gyártók nem vállalnák be, nem ''bíznák'' más gyártóra a saját eszközeik műküdését, szerintem nem állja meg a helyét. Szerintem simán rábízzák, így van kire mutogatni, ha esetleg nem jó a cucc.

    A földelés szükségességét talán nem kell bizonygatnom.

    ''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

  • Hequila

    őstag

    válasz szabroy #73 üzenetére

    Légyszives mérd már ki ''pittyegővel'' vagy multiméterrel a két pont közti ellenállást: az alaplapi föld pont (amit bekarikáztam a képen) és a ház fémes része között. Ha közel nulla lesz az ellenállás, és nem érted, hogy hogyan lehet ez, mikor az alaplapod ''szigetelve van'' akkor írj ide a topicba, elmagyarázom ezt a csodát... ;) Ha nincs műszered, csinálj egyet, nagyon egyszerű.

    A plexi házak nincsenek árnyékolva (tudtommal). Lehet, hogy nem kell ezt az árnyékolósdit annyira komolyan venni, hogy ha niincs árnyékolva, akor bizros nem is fog működni, de érdemes rá odafigyelni. Jobb félni, mint megijjedni.

    ''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Új hozzászólás Aktív témák