Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • misq

    csendes tag

    Hali.
    Én is elkezdtem csinálni a fa burkolatot (asztalos lennék, vagy mi).
    Egy régi nagy házat szereztem, a váz megmaradt ( földelés, rögzítések stb.).
    A vízhűtés cuccai fent elfértek így nem kellett semmit bezsúfolni, az előlap 20 mm vastag
    kőrisfa szép rajzolattal, cseresznyére pácolva és az élek lekerekítve, 65 cm magas és 20cm széles. Az oldalak anyagát még most próbálom ''beszerezni'' a műhelyből.
    Ha a fém váz megmarad akkor nem kell félni a vetemedéstől az oldalát és a tetejét meg lehet rétegeltlemezből is csinálni. A rétegeltlemez felülete nem bútor minőségű de ezen a türelmesebbek csiszolással segíthetnek, ha pácolni is akarjátok akkor figyelni kell az apró sérülésekre és csikarásokra mert ezeket a pác kiemeli, a pácot hagyni kell megszáradni mert ha rögtön ráhúzzátok a lakkot akkor előfordulhat, hogy feloldja és foltos lesz.
    Van vasalható furnér is amit egyszerűen egy vasalóval rá lehet simítani a felületre, lehet, hogy még a lemez oldallapra is egy kis csiszolás után.
    Ha lakkoztok akkor jó ha mindkét oldalt kenitek mégha nem is ua. sorral de ha csak egyoldalt van akkor a lakk is képes elhúzi a síkból

    Tudom, a regényekkel menjek egy kiadóhoz Bocs.
    Ha valakinek tudok segíteni szóljatok.

    misq

Új hozzászólás Aktív témák