Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Ribi #708 üzenetére

    Ha gyári a tápod, akkor igenis földelve van a doboza! Ha meg nem, akkor magadra vess, hogy nem földelted!

    A ''gyárban'' ugyanis a táp 220-as csatijának a földjét alapból a táp dobozához fogatják hozzá, hogy a fém házon és a csavarokon keresztül földeljen mindent, ami a házban van!

    És nem hülyeség a földelés!

    Az én gépem rázott! Sőt! A zenénél is nagyobb alapzaj volt!

    Mindez azért, mert nálunk földeletlen konnektorok (is) vannak, és a gép pont egy ilyenbe volt bedugva...


    További érdekesség! Faterom gépébe egy erősítőt ápítettönk 2x5,25''-os helyre + a Torroid trafót egy táp dobozába...

    A váz szinterbe kapott egy csini matt-fekete réteget, majd mikor hazakerült beleraktuk az erölködőt! Meg kell még említenem, hogy az erölködő új házaként szolgáló 5,25-ös dobozok le lettek fújva feketére (spray).

    Megjött a váz, hát összeraktuk az erősítőt! Nem ment olyfényesen, mint azt szerettük volna! Abban a pillanakban, ahogy betoltuk a dobozt a festés miatt megvastagodott vázba, az legyalulta a dobozokról a festéket (a szinter volt az erősebb).

    Beüzemelés után igen nagy volt az alap zajszint, pedig földelt konnektorba volt dugva! Ha hozzáértünk a hangerő-szabályzó potihoz a zaj olybá felerősödött, hogy halkítani kellett, nehogy a kis hangfalaknak vmi baja essen...

    Ekkor támadt egy ötletem, és kértem fatertől egy hangfal-kábelt (3mm réz).
    Fogtam, az egyik végét hozzányomtam az erősítő dobozához ott, akol lekapta a ház a festéket, a másikat meg a táptoz és Voi La!

    Megszünt a zaj!

    Na!

    Ennyire számít a földelés!!

    További jó napot!

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák