Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    Hajoljunk meg együtt az emberi kitartás és teljesítmény előt!!! :R :R :R :R :R

    Ha nekem lenne enyi türelmem meg szakértelmem...

    Hát igen!

    Az ilyen egyedi/saját készítésű házak egyik ,,jutalma'', hogy másnak nincs ilyen + tökéletesen a saját igényeinkhez igazít(hat)juk őket. És ha netalántán valaha eladjuk (ami anyagilag (és érzelmileg) rohadtul nem éri meg) akkor a vevőnek a mi igényeinkhez kell alkalmazkodnia (mint a tucatházaknál általában)!!

    Jómagam is házat szeretnék -és isten segedelmével fogok is- építeni. Sokáig, nagyon sokáig gondolkodtam, hogy fából vagy plexiből, és eme harc még most is tart benem... (egyelőre a plexi vezet) Akármelyiket is választom nehéz dolgom lessz... A probléma, hogy nincs se eszközöm, se szakértelmem 18éves vagyok (most érettségizek) épületgépésztechnikusnak tanulok, ami azt jelenti, hogy csak az áramlástani ismereteimet kamatoztathatom (azt is csak ha már lesznek, nálunk ugyanis érettségi utáni 2 +évben tanítják a szakmát...)

    Szal mindkét esetben 1 megoldás van: fánál a lapszabász, plexinél meg talán az üveges??? ezt se tudom, ahogy a plexi árát sem... Azt viszont tudom, hogy 5mm/15mm (plexi/fa) alatti falvastagság szóba se jöhet, valamint hogy akkora lessz a ház, hogy táncolni lehet majd benne.Kb olyan lenni, mint p2-est rakni a p4-es házba...
    A tervezett ház méretei:40x70x70(cm)

    Ha valaki tudja hol lehet olyan plexit venni (milyen bolt vagy műhely, mert soha nem volt még pleyivel dolgom) amiből az átlátszó házak készülnek (acryl???), akkor legyen szíves szólni. Ha árat is tud mondani az nagyon sirály volna, de ez még a jövő zenéje... Sztem amíg nem gyűlik egy kis tőke, addig n+1 tevet fogok csinálni...

    Ja, és ha valaki netalán tud olyan oldalt vagy inkább dokumentumot a neten, ahol egy plexi ház méretei vannak lerajzolva (terv), furatnagyság/mélység, furatok távolsága az oldalaktól, 5,25'' helyek mérete, tartók furatainak elhelyezkedése szal minden adat (nem akarok elmeni valami bótba ahol ilyet árúlnak és ott 2 órán át mérőszalaggal balf***kodni) és az se lenne jó, ha mindezt az ujjamból kéne kiszopnom...

    Szal mindenkinek sok sikert, és jó munkát, a segítségért előre is kössz!

    U.I.:Talán egyszer alapítani kéne egy egyedi építésű házakkal foglalkozó hűhelyt...(autóknál és motoroknál már bevál) ;)


    [Szerkesztve]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák