Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Csabroncka #43627 üzenetére

    Szerencsére ennél bonyolultabb a levelezés. Ha a címzett fiók szervere nem elérhető, azt lekezeli. Vagy megpróbálja később kézbesíteni, vagy a küldő kap egy levelet, hogy nem tudta elküldeni a levelet.
    +ha gmail, akkor havi 4€ a saját domain neves levelezőszolgáltatásuk

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • Marcikapap

    tag

    válasz Csabroncka #43627 üzenetére

    Szia

    Ennél én egy kicsit másképp az elképzelésem.
    Nem akarok függeni semmilyen kiszolgálótól, és gmailt is dobni akarom.
    Az elérhetőség az nem gond mert jelenleg is két szolgáltatónál vagyok előfizetve.
    Egy ADSL, és egy CMTS van jelenleg, ha kel akkor még egy 3G modemet is felfűzők az elérhetőségre.
    A fix IP az most is van.
    A levelezés van mentve több helyen.
    Az a bajom hogy minden a gmail megy keresztül és ezt meg akarom szüntetni.
    Viszont nem vagyok meggyőződve hogy a NAS levelezője megfelelően kifog szolgálni.
    Elkel tudnom érni IOS, android, és WIN is kersztül. Linux nem lesz, mert nem ismerem.
    Használok asztali gépet, laptopot, tablettet, és mobilt.
    Azt nem tudtam még eldönteni, hogy megvegyem a DS418, vagy a DS718+ vagy a DS218+.
    Alapból csak RAD1 lesz a 4 lemezesbe is az adatvédelem miatt.
    Amin még megköszönték hogy ssd használ esetleg valaki, és mik a tapasztalatok.

    Előre is köszönöm.

    Marcika

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Csabroncka #43627 üzenetére

    A MailPlus-ra keresve találtam meg a hsz-t amire válaszolok, és nem mindennel értek egyet:

    Az jogos, hogy van költsége annak, ha saját levelező szervert akar valaki, hiszen a domain nevet nem fogja megúszni, így arra fizetnie kell.
    A többi gondolatra az enyémek az alábbiak:

    "ha elszáll valami oknál fogva a NAS, NET...stb, akkor huss az ezalatt küldött levelek elvesznek az éterben." -az jogos, hogy ha a NAS nem érhető el, akkor nem fognak tudni levelet küldeni; Kicsit más a helyzet, amennyiben azonos hálózatból akarnak küldeni: ha a NAS maga elérhető, csak a nettel van gond, akkor azért a levelező szerver lesz annyira okos, hogy később újraküldi a leveleket. Ha pedig nincs net, akkor a gmail-t vagy egyéb bérelt szolgáltatást sem fog tudni használni, hiszen azt sem fogja elérni.

    fizess elő egy külső domain és levelező szerver szolgáltatóra - szerintem azért akar valaki a saját NAS eszközén levelező szervert készíteni, hogy
    A, a levelei ne egy idegen szervezet és rendszergazda kénye-kedvének legyen kitéve, ahol fogalma sincs arról sem, hogy
    - a szervezet milyen biztonsági szinten tartja a környezetét;
    - mikor lesz olyan probléma, ami miatt a fiókja elérhetetlenné válik és ezáltal akár bukja a komplett levelezését(ok, ha pop3-al kéri le, akkor a korábbi leveleit nem veszíti el );
    B, olcsóbb legyen - hiszen a NAS már megvan - mint egy külön díjas levelező szolgáltatás.

    "Magánszemélyként szerintem egyébként legjobb a gmail......" - a Google ASZF-ben amit elfogadsz a regisztráláskor, korlátlan hozzáférést adsz az összes google szerveren tárolt adathoz a Google-nek, beleértve azt is, hogy átadhatja 3. félnek a tárolt fájljaidat és leveleidet a külön megkérdezésed nélkül. Persze, mivel elvileg egy magánszemély nem levelezik olyasmiről, amit ne kaphatna meg ország-világ, így ez gondolom nem probléma: :N

    "Amikor feltölt, beküld, tárol, elküld vagy fogad tartalmakat a Szolgáltatásainkba vagy azokon keresztül, világszerte érvényes engedélyt ad a Google-nak (és a Google-lal együttműködőknek) az ilyen tartalmak felhasználására, hosztolására, tárolására, reprodukálására, módosítására, származékos művek létrehozására (így olyan művekre, amelyek fordítás, adaptálás vagy más módon történő módosítás eredményeképpen jöttek létre annak érdekében, hogy az Ön tartalma jobban megfeleljen a Szolgáltatásainkkal történő használatnak), megosztására, közzétételére, nyilvános előadására, nyilvános megjelenítésére és terjesztésére. Az ebben az engedélyben biztosított jogok korlátozottak: a Szolgáltatásaink üzemeltetésére, hirdetésére és javítására, illetve új Szolgáltatások fejlesztésére vonatkoznak."

    Persze, ezt ugye csak a szolgáltatásaik javítása miatt teszik, tehát akkor már szinte oda sem adják. :DDD

    bb.bocs: ha másik userrel lépsz be a Download Stationbe, akkor szokott feljönni ez a nincs célmappa üzenet. Több ötletem sajnos nemigen van.

    AMDPista: én megnézném a routerben, hogy egyáltalán a NAS kap-e, és milyen IP címet? Az nem normális, ha belső hálón sem éred el. Ha ez nem segít, keress rá googleben a Synology Assistant-ra, elvileg az az alkalmazás ha használod, megtalálja a hálózaton a NAS-odat.. Majd írj, mi lett.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák