Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • partytime25

    tag

    válasz Magnat #22997 üzenetére

    Köszi a hozzászólásod... a rootos dolgot kipróbálom majd este ha hazaértem...

    Sebesség problémára majd megpróbálom amit irtál hogy lelövöm DS-t. már egy ideje soppolva vannak benne a torrentek nem hinném hogy az a baj de bármi lehet :)... Majd hétvégén mint irtam is megpróbálom disk 1 wd helyére betolni egy segate 7200 est próbaképpen hogy változik e a sebesség...

    Mondjuk a disk 2 ö is WD Green ,de láttam az erőforrás kezelőben hogy mikor olvasok róla a disk 1 felugrik 100% ra a disk 2 meg csak kb 5-10% van tehát azt nem is használja ezekszerint. Ezért gondoltam hogy disk 1 helyére tolom be tapasztalatszerzésnek jó lesz. Gondolom ha tükörben mennek és disk 1 helyére betolom rátolja a disk 2 adatát különösebb gond nélkül??? .... Utána mehet a teszt és minden kiderűl ha gyorsabb lesz egyértelmű HDD...

    Esetleg erre a nas megszakadásra ha van valami tipp szívesen várom.

    Ja még ami érdekes és nem írtam miután megszakad a kapcsolat divx nézés közben ugye eldobja a nas-t is majd akkor hajlandó elérni újból ha DSM be kilövöm a CIFS et HTPC elérésnél.
    ... viszont utánna pl ha filet másolok max kb 2-3MB ra csökken a wifis átvitel és csak egy gép újrainditás segit hogy újra 20MB/s körüli érték legyen Wifin.

    Viszont másik gép ami LAN on csatlakozik az viszi a szokásos értékeket tehát hiába bugolt a nas CIFS csak a wifi esetén van valami.

    Létezik hogy valami router beállítás gond .... mondjuk külsű eszközökön telefon , tablet bármit nézel bármeddig hibátlanul megy. Pont a wifis HTPC PC-n egy szaros DIvX akassza ki :W
    integrált inteles wifi N vezérlő dupla külső antenna. A gép a routertől kb 3 méterre van és egy téglafal válassza el. De mivel ameddig nincs a divx es beakadás addig a fileátvitel tolja is 20-25MB/s el tehát átviteli gond nincs.

    Komolyan ezt nem tudom hova tenni olyan mintha bebugolna valami csak nem tudom media player vagy windows vagy wifi vagy mi okozza....

    Ha esetleg van valamókinek valami.....

    Köszi :R

Új hozzászólás Aktív témák