Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SOAD19

    addikt

    válasz LimaBravo69 #257045 üzenetére

    Igen, kvarc verzióan vettem fémszíj nélkül. Szerintem az a szíj nem éri meg az árát. Ebben a videóban se nagyon dicséri a srác: [link] Mondjuk nekem alapból sok a polír mennyisége azon a szíjon, ugyebár a középső szemek teljesen azok. Azt javaslom, hogy mindenféleképpen a nagyobbik, 39 mm-es verziót válaszd, már csak ezért is: [link]
    Az automata szerkezet nekem nem érte volna meg a felárat, azzal már 150k környéke lett volna...
    Egy-két dolgot már leírtam, hogy mi nem tetszik. A lünetta elég nehezen forgatható, vagy még nem jöttem rá a technikájára, hogy hogy könnyebb. Mindegy, sokat úgyse fogom tekergetni. A lume pip, vagy mi is a neve kimaradt a lünetta 12 óránál lévő háromszögből, de hát nem is igazi diver, úgyhogy... A tok semmi extra, szálhúzott, a tok oldala végig polír.
    A számlapja nekem élőben is nagyon bejövős, kis vidám, üde. Nagyon bejön a zseniálisan jó leolvashatósága a fehér számlap miatt, és a kontrastos 5 perces indexek. A Glycine-mben ez az egy dolog nem tetszik, eléggé tükröződik. A dátum kijelzés hiányát sajnálom, de meg lehet lenni nélküle is. Ma reggel döntöttem el, hogy lehámozom az óráról a védő fóliákat, ill. eltávolítom a korona alól a kis pöcköt (csak fóliás állapotban veszi vissza a márka az órát), ami nem engedte, hogy benyomja az ember a koronát, hogy elinduljon az óra. Kicsit darabos a járása, azért a 4 Hz-es Glycine-m járása sokkal szebb, komolyabb hatást kelt, de nem annyira vészes. Talán még mindig jobb, mint a normál mp-kénti léptetésű kvarc, van egy kis folyamatossága a mp. mutatónak. Annyiból biztos jobb, hogy itt nem nincs az a félelem vásárlás után, hogy na, vajon indexre fog ütni (az ocw-s100-assal remélem szerencsém lesz majd ezen a téren). Ha már választani kell, akkor egyértelmű, hogy ezt a kissé darabosabb járást választanám a nem indexre ütés helyett.
    A szíjat majd cserélni kellene valami sportosabbra, tropicalra mondjuk, vagy valami olyanra, amit korábban linkeltem (a mostanit meg lehet eladom). Narancssárga szíjjal is jól mutat: [kép]
    Még valami kimaradt: lume. Miután az ablakon kitartva a kezemet az órával lőttem pár képet, utána rögtön lőttem egy lume képet egy teljesen sötét helyiségben, majd kb. 40 mp-cel később még egyet, miután egy nem túl világos szobában volt az óra (elég borús idő van errefelé). Élőben az utóbbinál még halványan, de le lehetett olvasni az időt.
    Kértél képeket. Párat lőttem, bár nem vagyok jó fotós (mint pl. fagyalllo, vagy bigmasterg) és, csak telefonom van, de itt vannak + egy videó is: [link] Yt-on van pár videó az óráról, bár ha jól gondolom már mindet végig nézted. Ott azért jobb minőségű felvételeket láthatsz az óráról. Nálam, ez a kép hozta el a musthave/instanst get érzést. Igaz bő fél évig kibírtam, hogy megvegyem. Büszke is vagyok magamra, mert nem jellemző rám amúgy. :D

Új hozzászólás Aktív témák