Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • badbrother

    aktív tag

    válasz Loha #1 üzenetére

    Ha 30-50 év múlva a közelbe fog érni egy olyan bolygó amelynek a földinél nagyobb a gravitációs tere, már minden amatöörcsillagász felfigyelt volna a vándorló csillagra, nem lehetne eltitkolni.

  • badbrother

    aktív tag

    válasz zsiga667 #39 üzenetére

    zsiga667 neked pedig nem kellene ilyen hangon beszélned Lohával, nem adott rá okot. Ahogyan mondta is már párszor, felvetett egy témát ami érdekesnek bizonyult a számára.
    észt inkább te osztasz ahogyan látom, és nem középiskolás szinten. :)
    Akinek nem tetszik a téma, vagy mások hülyesége az ne olvassa a topicot.

    mod:off topic

    [Szerkesztve]

  • badbrother

    aktív tag

    válasz zsiga667 #53 üzenetére

    Ja, egyetértünk. Szerintem sincs tudományosan megalapozva, csak a ''középiskolában már tanulhattad volna hogy nem úgy van, hanem így'' frázistól billentyüüzetet kellett ragadnom. Amúgy meg béke. :))

  • badbrother

    aktív tag

    válasz zsiga667 #56 üzenetére

    Arra vigyázz, hogy: ''Majd ha egy magyar anyanyelvű, egyetemet végzett, tudományosan elismert nyelvész állítja azt hogy a sumérok a nyelvrokonaink, akkor elhiszem, addig nem.''
    volt már ilyen ember, sajna nem tudom a nevét. Minden stimmelt, de miután ilyet állított már nem volt tudományosan elismert.
    Mellesleg Einsten sem volt az, egy ideig.
    Meg hát én sem vagyok az... :)) egy ideig még


    [Szerkesztve]

  • badbrother

    aktív tag

    Na egy kicsit a sumér-magyar rokonságról. Dr. Grespik László tollából
    Bővebben: link
    a cikk címe: A finnugor-elmélet hazudik, Werbõczy István nem

    és itt egy kis kritika töölem:

    “Hivatásos igazságkeresõ, jogász vagyok,”

    Na ebben a mondatban van egy ellentmondás. Ki találja meg? :)

    “a magyar államiság elõtte régen való meglétét olyan természetességgel írja le jogászi mû keretében, amilyen természetességgel utasítják ezt el a finnugor származáselmélet tömeges megtévesztettjei. Ebbõl is látszik a finnugor trutymóelmélet hazug, megtévesztõ volta.”

    Ez nyilvánvaló, ebbööl is látszik. Aki természetességgel ír le valamit annak igaza van, aki ugyanígy cáfolja az hazudik.

    “Megfigyelendõk a lentebbi idézetben az ''az ittlakó'' és az ''elsõ bejövetele'' kifejezések, mert ezek azt jelölik, hogy 896 elõtt is igen régóta élnek magyarok a Kárpát-medencében, államot alkotva!”

    Most pedig a lentebbi idézet:

    “A nemesség, a melyet többnyire a szabadok elnevezése alatt is szoktak érteni, úgy mondják, hogy eredetileg a hunnok és magyarok közt keletkezett, miután ezek Scythiából Pannoniába nyomultak, a melyet most változtatott néven, az ittlakó magyaroktól Magyarországnak neveznek''.

    Az elööbb említett idézetben a most 1504-1514 közötti idöt jelent. Tehát a most ittlakó magyarokról nevezik magyarországnak, nem pedig latin nevén Pannoniának, nem a szkíták bejövetelekor itt lakókról van szó.

    “Werbõczy egyszerre pogány és keresztény”...
    Vigyázat! A ''pogány'' szó nem istentelent, hitetlent, barbárt, keresztényelleneset jelent, ahogy azt az idegenszívûek által az évszázadok (évezred) alatt szándékosan rátett pejoratív értelem sugallja, hanem azt jelenti: õsi egyistenhívõ, õsi Nagyboldogasszony-hívõ, õskeresztény, fénylátó-fényvivõ”.

    Azaz pogány=keresztény, abból is a legnemesebb öösi fajta.
    Valahol már olvastam ilyeneket, ja igen az 1984-ben.
    “A HÁBORÚ: BÉKE: A SZABADSÁG: SZOLGASÁG: A TUDATLANSÁG: ERŐ”

    Nem olvastam tovább ezt a fércmüüvet., de szerintem ennyibööl is látszik az értelmetlensége, önellentmondása, demagógiája.
    Sajnálom, de ha ilyen alakok a Magyar-Sumér rokonságot vallják, és ilyen érvekkel tudják csak megtámogatni, akkor én biztosan nem leszek ezen elmélet híve.

    bocsánat,nem tartozik szorosan a témához, de e mellett nem tudtam szó nélkül elmenni:
    ''Badiny Jós Ferenc sumerológus, nyelvész-történész professzor kutatásai bizonyítják, hogy Jézus nem zsidó, hanem vérünkbõl való pártus (szkíta-hun) herceg volt, vagyis Jézus vérrokonai vagyunk. Isten kiválasztott népe tehát a magyar, hiszen közülünk való hercegnõ lett Isten gyermekének anyja. Az Árpád-házi (Turul=fényfiú) királyok Jézus családjából származók.''

    most erre mit mondjak.

  • badbrother

    aktív tag

    válasz Loha #389 üzenetére

    Nem is az elméletet kritizáltam, hanem az azt népszerüüsítöö müüvet.
    Az a gondom, hogy míg a finn-ugor elmélettel leginkább tudományos munkákban lehet találkozni, addig a magyar-sumér elmélettel fööleg ilyen szinvonlú írásokban.
    Ez nem nagyon emeli az elmélet hihetööségét, és szinvonalát.

    Azért kevertem ide, mert az elsöö hozzászólásodban az elsöö link a sumér-magyar rokonságról szól.
    Szerintem ez az egész nem szól másról, mint néhány magyar ember kissebrendüüségi érzésének kompenzálásáról.
    Vajon van-e még egy nép a földön, amelynek sorából kikerült emberek ilyen kétségbeesetten keresnek igazolást arra, hogy nem egy jurtalakó pásztornép letelepedett leszármazottai vagyunk, hanem valami egészen más, öösi tudással rendelkezöö magaskultúra örökösei. Sejtetni engedve azt is, hogy ezen magaskultúrát esetleg meglátogatták idegen, még magasabb kultúrájú lények, akik talán itt hagyták genetikai lenyomatukat, kilencszer jól megcsavarva a DNS-t, és mindez BENNÜNK öszpontosul.
    Nyilvánvaló tehát, hogy minden más nép alacsonyabbrendüü, és itt fööként a zsidókat kell megemlíteni, akik még a választott nép titulust is lenyúlták, nem is beszélve a megváltóról, aki persze szintén magyar volt.

    Most visszaolvasva rájöttem hogy van/volt ilyen nép. A nácik uralta németország árja kultusza bizony nagyon hasonlít erre. Nekik sajnos megvolt a katonai erejük is arra, hogy ezt bebizonyítsák, nekünk szerencsére csak a szájtépés marad.

Új hozzászólás Aktív témák