Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Louro #4489 üzenetére

    Ha jól értem, itt kőkemény gazdaságossági kérdések is bejátszanak.

    Nektek kell eldönteni, hogy mire akartok költeni:
    - újabb, erősebb vas
    - toldozzátok-foltozzátok a régi kódot, hátha jobban fut az elégtelen vason

    Írtad, hogy van DBAtok.

    Nem az ő dolga lett volna eddig kielemezni a rendszer gyenge pontjait, és azon optimalizálni?
    Akár úgy, hogy megnézi, mi fut túl lassan, és a végrehajtási terv alapján kitalálja, milyen indexszel vagy hintekkel lehetne jobban futtatni ugyanazt, vagy akár úgy, hogy nyakára lép a trehány fejlesztőknek, hogy gondolkozzanak, mielőtt telibejoinolnak két sokmilliós táblát.

    Vagy azon is el lehet gondolkozni, hogy valami mentén partícionáljátok a táblákat.
    Mittudomén, van egy folyamatod, aminek van egy azonosítója, akkor célszerű lehet az összes a folyamatban használt táblát a folyamat azonosító mentén partícionálni, és az összes joinba betenni a partíciókulcsot, így mindig csak az aktuális partíció pártíz-ezer során dolgozik a DB, nem az egészre megy a full table scan...

    [szerk:]Ja, hogy dobozos? Akkor a beszállítót kell rugdosni, ha még garis a termék, de sejtésem szerint már fizetős a support :(
    Pénz meg szokás szerint nincs.

    Én sok kis lépéssel próbálok javítani. Igazából szorgalmiként, mert mellette ott vannak a feladataim is :/

    Sajnos volt ilyen munkahelyem.

    Amikor sikerült sok hónap munkával eloltanom egy évek óta lángoló tüzet, amit az egyik vezető fejlesztő nemtörődömsége okozott, akkor még vállveregetést sem kaptam érte, nem hogy fizuemelést.
    Aztán még én voltam a szemét, amikor leléptem onnan...

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák