Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nismoka

    addikt

    válasz viharkabat #4023 üzenetére

    Próbáld meg:

    Beállítások, analóg beállítások, kézi hangolás, (kiválasztani a hangnélküli adót), tv rendszer. B/G, D/K, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • viharkabat

    aktív tag

    Ganéj Upc belepiszkált a csatornakiosztásba és most újra kéne hangolni a csatornákat. Lefuttattam egy automata hangolást, de néhány csatornát nem lát, állítólag manuális hangolás kéne. Viszont a Digitális beállítások menüben a "Digitális kézi hangolás" pont a "Nem érhető el a jelenlegi beállításokkal" felirattal elutasít (w655-ös tévé)
    Mi a rák ez, mi nem tetszik neki???? Tökömkivan.

    [ Szerkesztve ]

  • viharkabat

    aktív tag

    HELP!! Továbbra sincs lövésem, hogy hogyan tudnám a digitális kézi hangolást lefuttatni. A menüben megvan, de a visszajelzés szerint a "jelenlegi beállításokkal nem elérhető" Mi a frász ez????

  • Absinthe16

    csendes tag

    Sziasztok!

    Vásároltam egy KDL-42W705B készüléket és segítséget szeretnék kérni a csatornák keresésénél, beállításánál.
    A Digi-nél van előfizetésünk (tv+internet+tel) és az van, hogy elindítom a digitális adások automatikus keresését és nem talál meg minden adást (pl. m1 HD m2 HD, stb.) valamint több adásnál is szétcsúszik a kép, később kiírja, hogy gyenge a jel és fekete képernyő.
    Azt se tudom, hogy működik a kézi hangolás (keresés lefelé/felfelé jön be a megadott frekvenciától és nem rááll az adott frekvenciára).
    Legyetek szívesek felvilágosítani, mert sajnos így magamtól nem megy, pedig jó vagyok az elektronikus kütyük állítgatásában, de ez a tv nekem egyértelmű.
    Előre is köszönöm a segítséget.
    A gyereknek szeretném beállítani a m2 HD-t, hogy tudjon mesét nézni jó minőségben, kicsit kiakaszt, hogy nem megy.

    Üdv

  • nismoka

    addikt

    válasz Absinthe16 #7956 üzenetére

    Ha átrakod a digitális hangolás tartományát teljesre, akkor sem jó?
    A kézinél be lehet irni a frekiket is.

    [ Szerkesztve ]

  • energivampir

    csendes tag

    vettem ezt: Sony Bravia KDL-32R415B. Van még valakinek ilyen tévéje?
    CSalódás volt a médialejátszó Filmeket mindig előlröl kezdi nincs az,hogy folytatja ahol abbahagyta? ,a mappa/fájl kezelés, usb cuccok tallózása, a beállítások menükben eléggé lassú és a csatorna hangolási opciók elég gyérek kevés a lehetőség . Utólag úgyérzem Lg-vel jobban jártam volna ugyanennyi pénzért.
    Leírások és kiskönyve alapján:

    TV tuner:
    Analóg
    A digitális földfelszíni DVB-T (MPEG-2/4)
    Digitális kábel DVB-C (MPEG-2/4)

    A digitális kézihangolást valamiért Már nem engedi.
    csakhogy nem tudom beállítani rajta a kábeles digitális meg a hd csatornákat. Viszont a földfelszíni csatornákra rátalál. Ámde settopboxal scarton összekötve már működik. Csak pont azért vettem új tévét, hogy ne kelljen stb-t meg két távirányítót használjak :(
    Mit tud az a stb hogy azon bejönnek a digitális csatornák? Van egy kártya benne, lehet hogy azt kéne ebbe a tévébe betenni valahogy? a másik tévén csak simán bejött minden(igaz nem elsőre,mert ott is megkellett keresni a beállításokat. Az LG ) De ez a tévé kifog rajtam.

    STB típusa: Kaon k-e2220co

    Készítettem egy rajzot is: kevesebb elosztással is próbáltam.
    Balról jobbra halad a dolog.
    Az én szobámban az internet,telefon, tv. Ez a szolgáltató: http://videkhalo.hu/tartalom/itv_informaciok
    Ezeket kéne beírjam Symbol ratet QAM-t hova kéne írjak?kell ez nekem?
    A digitális kézihangolást valamiért már nem engedi. Visszaállítottam gyári állapotra de akkor sem. Végem van idegileg majdnem

    : 1»6 csatorna + 3 rádió (Kossuth, Petőfi, Bartók):
    Frekvencia: 199000
    Symbol Rate: 6111
    QAM: 256
    Minden további csatorna:
    Kezdő frekvencia: 530000
    Vég frekvencia: 618000
    Symbol Rate: 6900
    QAM: 256
    ----------------------------

    Digitális adás vételére képes TV követelménye
    Rendelkeznie kell DVB-C tunerrel
    Tudnia kell a 256QAM-ot
    HD adások vételéhez MPEG4 dekóderrel kell, hogy rendelkezzen

  • Dog 11

    tag

    Sziasztok !

    Új tv KDL-40W605B.Első bekapcsoláskor beprogramozva a Digikábel hálózatára /digitális és analóg csatornákra/.Szoftververzió utána frsisítve : PKG2-263EUA .Csatornák rendben betöltve és minden működik.
    A meglepi ezután,hogy a Beállítások>Digitális beállítások>Digitális Kézi hangolásra lépve : "nem érhető el a jelenlegi beállításokkal"-szöveg jelenik meg /nem aktív a menü /. Az analóg beállításoknál ugyan ez a menüpont aktív .PC,DVD,Videó van csatlakoztatva jelenleg.Mit lehet tenni ? Eddig nem találtam megoldást. Hogyan lehet aktiválni vajon a Kézi hangolást,mit kell a beállításokon megváltoztatni,amire szükség lesz - ismerve a Digi sűrű csatorna átrendezéseit.

    Köszi a választ,ha tudja valaki a helyes megoldást.

    [ Szerkesztve ]

  • Dog 11

    tag

    válasz viharkabat #9048 üzenetére

    Köszönöm a választ. Az első Beállításkor az UPC-t és Egyéb szolgáltatót ajánlott fel a menü.Az Egyébre kattintottam és így mentem tovább.Más szolgáltatót nem ajánlott fel.Most viszont a Kézi beállítás nem aktív,"Nem érhető el a jelenlegi beállításokkal"-jelenik meg./KDL-40W605B a készülék típusa/
    Tegnap estére megérkezett a Sony Support e-mail válasza :"A digitális kézi hangolás nem lehetséges kábeltévés közvetítés esetében,csak az automatikus hangolás"

    Joshi 9067 HSz-ben közölt fotóján látszik,hogy Nála sem aktív Digitális Kézi Hangolás ,csak nem derül ki,hogy melyik szolgáltatóra csatlakozik.
    Ha ez így "Normális" akkor egy minden olyan szolgáltatói változtatást a csatornalistában, amit az Digit. Automatikus Szolgáltatásfrissítés nem tud kezelni , Digitális (teljes) automatikus hangolás kell,hogy kövessen ,ill.az egyéni csatornabeállítások újra rendezése a cirka 130 digitális programból.

    Ennél még a Samsung is jobb megoldás azzal,hogy Frekvenciánként lehet a kézi keresést 8-12 programra elvégezni.
    A felháborító,hogy a készülék Sugó menüjébe lépve>E-menü>Műsorbeállítás(digitális)>Digitális csatornák kézi hangolása>Lépések...... benne van a szolgáltatás teljes leírása,és sehol nincs utalás ,hogy a Digikábel- közvetlen digitális szolgáltatására a kézi keresés- le van tiltva é és ezt vásárlás előtt nem lehet megtudni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dog 11

    tag

    válasz Joshi #9067 üzenetére

    Légyszíves áruld el melyik kábeles szolgáltatóhoz csatlakozik a készüléked.A fotóidon látható,hogy a Digitális Kézi Hangolás - Nálad sem aktív.(Lásd a 9080 HSz.)Köszi a választ.

  • nismoka

    addikt

    válasz Dog 11 #9081 üzenetére

    Nálam Aktív a digitális kézi hangolás. (UPC)
    Még délelőtt megnézem a mindig tv-t is.

    [ Szerkesztve ]

  • Dog 11

    tag

    válasz Dog 11 #9080 üzenetére

    Jó tudni! KDL-40W605 készülékre vonatkozóan a legilletékesebb helyről kapott mai válasz :"A DVB-C kábeles műsorszórás esetében a csatornák hangolása kizárólag automatikusan történik , a csatornák kézi hangolása nem lehetséges......". "A kézi hangolás csak DVB-T és DVB-S ,tehát földfelszíni és szatelítes műsorszórás esetében lehetséges ,mivel ezek hangolása teljesen egyedi és nem szolgáltató függő ". A Digi Kábeles hálózatán a "Digitális kézi hangolás" a menüben , nem aktív !

  • Clemi

    veterán

    válasz trec12 #9669 üzenetére

    A PC csatornaszerkesztés adott tudom azzal pakolásztam én is a helyére a csatornákat, csak pont ezt akarom elkerülni, hogy kezdjem elölről a rendezgetést, ha megjelenik egy új csatorna. Azért kérdezem ezt, mivel ránéztem a menüre és nálam nem is választható a kézi hangolás (szürke és a jelenlegi beállításokkal nem választható üzenetet kapok) csak az automata hangolás, amivel nyilván törli a korábbi csatornalistát és csinál egy friss szkennelést a rendszer, ami után megint pakolászhatom a csatornákat. Ez az amit el szeretnék kerülni, és csak az újonnan megjelent programot betenni a megfelelő helyre a többi közé. Ez az amit nem tudom, hogy tudok megcsinálni ezen a TV-n, hol és merre van esetleg az a lehetőség, hogy direkt megadjak egy új csatornát annak a számát, frekvenciáját, illetve van-e ilyen lehetőség egyáltalán.
    Ha meg már itt tartunk, nálam vajon miért szürke és nem használható a "Digitális kézi hangolás" menüpont? A neten található kézikönyvben erről egy hangot nem írnak, csak azt, hogy hol található ez a menüpont és ott mit kell nyomkodni.

    [ Szerkesztve ]

  • dh66e

    veterán

    Valaki tegye már meg W8-on hogy a Digitális beállításokban megnézi hogy a kézi hangolás aktív e .Nálam inaktív(szürke) azt írja hogy jelenlegi beállítások mellett.....blabla

  • Dog 11

    tag

    válasz dh66e #10313 üzenetére

    Ennek örülök.A Sony nekem küldött negatív válasza csak a W605-re vonatkozik vagy mégis aktívvá tehető a Digitális kábeles kézi keresés ?
    Légyszíves add meg melyik digitális szolgáltatásra hangoltad a Tv-t : MindigTv -Satelit vagy DVB-C kábelesre?
    Az automata kereséskor a Menüben nekem az UPC vagy Egyéb digitális szolgáltató választást ajánlotta fel . Én az Egyébbel mentem tovább mert Digikábelen vagyok.
    Az Automatikus hangolás tartománya nálam Normál állásban volt.Ezt tudom Teljesre átállítani az Új automata kereséskor.
    A Te menüd is hasonló vagy alapból más ?
    Köszi a válaszodat előre is.Lehet ,hogy érdemes megkockáztatnom egy ismételt Automata hangolást ?

    [ Szerkesztve ]

  • Dog 11

    tag

    válasz Clemi #10498 üzenetére

    A frissítést nem figyeltem.A Digitális kézi hangolást használtam a menüben.Az új ill. az áthelyezett /Paprika/ program frekvenciáit beütve "Felfelé " kereséssel szépen betöltötte őket a csatornalistába.Az érintett frekvencián korábban ott levőket pedig nem kutyulta össze.Utána sima digitális programrendezés következik,ha szükséges ./W605 és Digikábel /

  • Clemi

    veterán

    válasz Dog 11 #10504 üzenetére

    Nos én kapcsolgattam váltogattam kerestettem így, kerestettem úgy a kézi hangolás szürke maradt.

    A csatorna bővülést viszont az istennek se jelezte a TV (valakit jól szájba tudnék csapni hogy mi a frásznak van ott menüben ez az opció, ha a TV pont szarik rá) úgyhogy végül csináltam egy részleges, majd egy teljes keresést, és visszarendeztem a csatornákat ahogy megszoktam (mivel sokszor csatorna számot ütök be nem epg-t használok).

    Ami érdekes és meglepő volt, hogy az automata keresésnél beállítottam, hogy a 620-630 Mhz-es sávban keressen csak, de szerintem pont mindegy volt, hogy mit írok be neki, mert 98 csatornát talált és be is rakta az összes csatornát arra a helyre, ahogy a Digi alapból berendezte, vagyis a Parlament TV a 001 és utána ott volt az összes többi. Ha jól sejtem nem a 620-630-as sávban van minden csatorna.....
    Na mindegy túl vagyok rajta, egy darabig nem hinném, hogy megint bővítés lesz.

  • B-L-A-C-K

    titán

    válasz Dog 11 #10515 üzenetére

    Kézi hangolásnál viszont be lehet, nekem egyből megtalálta ma a 3 új HD adást...

  • Dog 11

    tag

    válasz B-L-A-C-K #10516 üzenetére

    Nálam is a kézi hangolás működött.és szépen berakott mindent a megadott frekvenciákon de csak azok után,hogy a Kézi keresés inaktív állapotát sikerült megszüntetni.Ehhez egy ismételt Digitális Automatikus keresést kellet végezni a korábbi HSz ben leírt Egyéb és Teljes menübeállítások használatával.

  • B-L-A-C-K

    titán

    válasz Dog 11 #10517 üzenetére

    Nekem végig volt kézi hangolás, de akkor lehet azért mert az elején teljes keresést adtam meg...

    [ Szerkesztve ]

  • dh66e

    veterán

    válasz Clemi #10503 üzenetére

    Sajnos kijelenthető hogy digitális kábelen nem működik az automata csatorna frissítés a w829b-n.Egy napja írtam nekik a kézi hangolás anomália miatt arról már tudnak, most megint jelzem ezt is.Elég kiábrándító hibák ezek szvsz.

    [ Szerkesztve ]

  • B-L-A-C-K

    titán

    válasz amadeus11 #10523 üzenetére

    Állítólag ma egy Auchan üzletbe 120 ezerért árazták be (Led TV topikban olvastam), vettek páran és azokat hírdetgetik. Azaz semmi bajuk nincs, csak üzletelnek vele, de még így is megéri annak aki ilyet akar.

    dh66e: Ja bocs a kézi hangolással kevertem, automatát nem is próbáltam...

    [ Szerkesztve ]

  • dh66e

    veterán

    válasz B-L-A-C-K #10528 üzenetére

    A kézi hangolásra rájöttem még pár napja meg is írtam itt is azért jeleztem a sonynak hogy ne üljenek a babérokon. :K
    Nem tudom milyen a sony supportja ez az első sony tévém de eddig érdekesek a hibák még nem találkoztam ilyennel soha.

  • dh66e

    veterán

    válasz truefx #12713 üzenetére

    Home-Beállítások-Digitális beállítások-Digitális kézi hangolás.

  • PpenoO

    őstag

    válasz nismoka #13932 üzenetére

    Én megfordítanám a mondatodat. Nem a UPC szerelőnek kell tudnia, hogyan működik a Sony menüje.

    Nem a frekit nem tudták a bolti szakemberek, hanem hogy hogyan kell a behangoló menüt használni. Ráadásul ők javasolták, hogy cam + tv tuner UPC directre mekkora királyság.

    Lehet túl nagyok az igényeim, de egy ilyen kaliberű TVtől a következőt várnám el: hangoló menübe belépsz, érzékelt műholdakat felajánlja magától, kiválasztod a UPCjét (Thor) és nyomod az automata keresést. Ehhez képest annyira logikátlan a hangolás menüje, hogy a tévét forgalmazó hivatalos szaküzlet eladói, sem pedig a szerviz nem tudja, hogyan is kéne elindítani a behangolást.

    Nagyon nem mindegy, mit hogyan állítasz be (egykábeles, fix antenna stb.) ráadásul a behangolásnál, ha automata (full) keresést vagy networking keresést adsz meg a TV nem talál semmit. Kézire kell állítani és végigjátszani az összes transpondert, hogy épp melyikkel fogja a teljes frekvencia vizsgálatot lefuttatni. Ha pl futtatod a 11727, csak 32 csatornát talál. Ha lefuttatod a 11766ra, akkor lefuttatja a teljes frekvencia tartományra a keresést és talál 500 csatornát. Ebbe semmi logika sincs.

  • PpenoO

    őstag

    Akik cam modul + UPC Directben gondolkodnak, W828al rendelkeznek és nem akarnak órákon keresztül cumizni a kézi kereséssel, csatorna gyomlálással, azok egy program átvitellel simán megúszhatják ezt a mizériát.

    Készítettem Sony Editorral egy fullos csatornalista filet.

    Nem tudom, hogy használható e más készülékre is, így ha nem működik más Sony tévénél ne hozzám gyertek :P.

    Vigyázat, csak Eesti régióra jó, magyarra nem fogja a TV importálni. Miért pont észt? Mert egy Samsung/LG füles alapján (Köszi Janaboy), a Sonynál is, cam modul használata esetén, az ékezetes betűk észt (Eesti) régió alatt jelennek meg rendesen.

    A fájl tartalmazza az összes csomag összes adóját, sőt még pár dologgal többet is.

    Például azoknál a prémium csomagoknál, amik nekem nincsenek (HBO) ott kénytelen voltam a Digis változatot is benne hagyni, mert nem tudom letesztelni melyik a UPCs.

    Továbbá benne hagytam pár csatorna angol verzióját is pl. Animal Planet HD.

    Frissítés előtt nem árt ha az editorral kozmetikázod a csatornalistát, előfizetésed illetve csatorna sorrend igényeid alapján.

    Hogyan lehet a régiót beállítani? Beállítások/Rendszerbeállítások/Autom. beállítás.

    Először a nyelvet adod meg, aztán a régiót. Utána még be kell állítanod újra a netet.

    A Műhold/Kábel hangolást ugord át és ha újra a home screenen vagy, dugd be a pendrivera kimásolt xml filet és a TV azonnal érzékelni fogja (még hogy nem Smart :)) ), hogy programlistát akarsz importálni. Le okézod és megspóroltál pár óra szenvedést.

    [ Szerkesztve ]

  • BB9000

    senior tag

    Sziasztok,
    Tegnap kaptam egy elég régi Sony TV-t. KV-2185 MT a pontos tipusa. Van rajta automata hangolás. Az adókat behangoltam már, de szeretném átrendezni a csatornákat. Magamtól nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan kell. Googliztam, de sajnos nem találtam használható kézikönyvet. Sony honlapján csak egy két oldalas könyv van, ami nem tartalmaz infót a kezelésről. Service manual van fent pár helyen, de abban csak kapcsolási rajzok vannak. Ezzel se megyek sokra. Aki eddig használta a tv-t annak csak az AV bemenete kellett, mert a beltéri egységre volt kötve. Van ötletetek?

  • Tutu7030

    veterán

    Sziasztok!
    Miért nem lehet digitálisnál kézi hangolást csinálni a tv-n? (42w828b) Valamikor tavasszal még működött, most meg szürke az opció és azt írja, hogy a jelenlegi beállításokkal nem érhető el ez az opció.

    LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

  • McAdam6

    tag

    Adott egy w829b tv, digikábel, szeretném behangolni a digisport3-at és a bbc-earth -öt. A kézi hangolás nem választható (szürke). Hogy tudom megtenni a meglévő csatornalista szétbarmolása nélkül ?

  • adikaa10

    csendes tag

    válasz blakey #29335 üzenetére

    Most már Magyarországra is működik, viszont ami probléma, hogy 1-2 csatorna hiányzik még így is. Erre lehet megoldás a kézi hangolás és akkor ott megadott frekvenciára tudok keresgélni?

  • kets520

    tag

    Kdl 50w808c nél hogy lehet aktiválni a digitális kézi hangolást? és a program lista átvitele részt?

  • kets520

    tag

    Kdl 50w808c nél hogy lehet aktiválni a digitális kézi hangolást? és a program lista átvitele részt?

  • kets520

    tag

    Kdl 50w808c nél hogy lehet aktiválni a digitális kézi hangolást? és a program lista átvitele részt?

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz kets520 #39056 üzenetére

    A program lista átviteléhez be kell tenni egy pendriveot/külső merevlemezt, hogy tudjon mire menteni.
    Digitálisnál kézi hangolás nincsen, azt tudod megadni, hogy honnan keressen.

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

  • hcs57

    őstag

    A Digi átkötötte a kábelt optikára.. azóta néhány adó nem jó. A jel nagysága valószínűleg túl nagy?

    55XE8505 -nél a digitális jel minősége hol nézhető meg?- a kézi hangolásnál jel erőssége látható, de a jel minősége nem..

    az LG-nél pl. minkét paraméter látható.

    Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

  • headhunter

    addikt

    Digitális hangolásnál létezik olyan lehetőség, hogy kézi hangolás? (Nálam ez a menüpont "szürke" nem választható)

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #62957 üzenetére

    Ígértem korábban, hogy megírom részletesen a meghibásodott SONY televízióm garanciális ügyintézésével kapcsolatos "kálváriámat", és pár hasznos, fontos információt a hazai szervizhelyzetről és a fogyasztóvédelem bizonyos jogszabályi módosítás tervezetéről. (És persze az új televíziómmal szerzett tapasztalataimat.)

    Itt van előttem a TXT file; közel 2,5 órán keresztül írtam, finomítgattam... 116 sor, 13.104 karakter lett. Be is másoltam ide, elküldtem... de aztán gyorsan töröltem is.

    Visszaolvastam a topic-ban, és a lényeget korábban már meg is említettem a szerviz és a SONY kapcsán, így nincsen jelentősége. Az egyebeket, a többit pedig majd kinyomozza mindenki a saját szabadideje és telefonköltsége kontójára, ha akarja; ahogyan azt én is tettem.

    Az elmúlt néhány napban itt és fórum egy másik topic-jában történtek jelentették azt a bizonyos "utolsó cseppet", így 18 év meglehetősen aktív fórumos jelenlét után ezzel be is fejezem a fórumon az információ átadást és segítségnyújtást. Maradok "read only", "ask only", és időnként "comment only" módban. Magammal törődöm, ahogyan azt mindig is kellett volna.

    Nem kívánom minden egyes hozzászólásomat olyan bevezetővel kezdeni, mint ezt, amely szerint:

    A következő hozzászólásom a saját, televíziókkal szerzett tapasztalataim alapján, a maximális objektivitásra törekedve íródott. Ettől függetlenül szubjektív véleményt is tartalmazhat. A leírtak kapcsán a tévedés jogát fenntartom. Átfutottam többször a leírtakat, de minden igyekezetem ellenére is lehet benne elgépelés, vagy fogalmazási hiba.

    A leírtakkal nem egyetérteni, azt nem elhinni, szíve joga mindenkinek. Ne fáradjon már senki azzal, hogy "kötekedni" kezd a hozzászólásom tartalmával, hogy "tamáskodjon", bizonygassa bárminek az ellenkezőjét, stb., mert nem érdekel.

    Mivel többen (privát üzenetben is) kértétek tőlem, hogy írjam meg a tapasztalataimat az új tévéről, megosztom hát, és ennyi. Talán valaki talál benne számára hasznos információt is.

    Szóval, a meghibásodást követő ötödik héten megkaptam a csereutalványt, és azt követően beváltottam, és pénzráfizetéssel megvásároltam az új készüléket, egy SONY 65AG8-at.

    A tévéről tehát...

    A harmadik hete tesztelem. A készüléket eredeti funkciójában, csak és kizárólag televízió adások és filmek (gyári DVD és BD lemezről) megtekintésére használom.
    A játék mód, "okos" funkciók, ilyen synch, olyan VRR, amolyan 4K@120Hz, stb. nem érdekelnek. Ezekről nem írok semmit.

    PRO
    *Dizájn
    - Masszív kivitelezésű, igényes készülék, rendkívül keskeny kerettel, erőteljes, esztétikus, mattított fém talapzattal, amely esetében külön érdem, hogy középpontos, elegáns, és kis helyet foglal. Az eredeti, süllyesztett pozícióban használom. Aki szeretné megfordíthatja és megemelheti, hogy elférjen egy soundbar is a tévé alatt.

    Az összeszerelése "hülyebiztos"; nem lehet fordítva becsavarozni a talapzatba a tartó szárakat. A tévé nem tartalmaz "ropogós" műanyagot, a csatlakozók jól elérhetőek, a súlya miatt (~23 kg) pedig két ember biztonságosan és nagyon könnyedén tudja beüzemelni és a helyére tenni.

    *Hangzás
    - Évekkel ezelőtt, az "55A1" OLED tévét tesztelve megállapítottam, hogy a "lapos tévék hangzásának jövője az 'Acoustic Surface' technológia".

    Ezt vallom most is. Akkor a sztereo hangkép páratlanul jó volt, a hangzás viszont közepes, "doboz hang" jelleggű. Meglepetésemre utóbbi sokat változott. Még nem tökéletes, de teljesen dinamikusan, jó minőségben szólal meg az esetek többségében, talán csak a sztereo hangképet érzem szűkebbnek. Hangerőben, hangtisztaságban viszont a kifejezetten nagy légterű helyiséghez is bőven sok, ahol én használom. Sőt, időnként olyan mértékű basszust is produkál, amely kapcsán meglepődöm. A párbeszédek pedig kristálytisztán, középről szólnak, ahogyan azt kell.

    Aki tehát nem szeretne semmilyen extra hangszórót a készüléke mellé, annak ez egy tökéletes megoldás. (És még csak jobb lehet a további fejlesztésekkel.)
    Nagyon tartottam tőle, hogy nem hozza majd a W809c hangzásának szintjét (mert az a méretét meghazudtolóan remekül szól), de szerencsére feleslegesen.

    *Panel
    - Bármiféle tintingtől és bandingtől mentes. A fényerő homogenitása a teljes felületen ugyan nem 100%-ban tökéletes, de mindig mondtam, hogy váltakozó, mozgóképek esetében, ráadásul úgy, hogy az ember úgyis mindig a kompozíció közepére fókuszál (kivétel pár többteres kompozíció) ennek nincsen jelentősége, mert (~20-25% eltérésig) nem észrevehető, nem zavaró.

    *Színhelyesség
    - "Out of the box" elég korrekt. Nem teljesen a W809c-től megszokott színvilág, de természetes színek megjelenítésében remek. Kicsit talán a fehéregyensúlyon kellene hangolni. Ám összességében nagyon jó a végeredmény. Talán egyszer kalibráltatom majd. De ha nem jön össze, az sem érdekel már.

    *Mozgásmegjelenítés
    - Ettől tartottam a legjobban. Szerencsére pozitív meglepetést okozott a készülék! A beüzemelést azzal kezdtem, hogy kikapcsoltam minden képjavító eljárást, és mozgásjavító "sallangot". Így az általam nézett filmtartalmak esetében szinte tökéletes, a "W809c" szintjét majdnem elérő a mozgásmegjelenítés minősége. A panel alacsony válaszideje miatti stutter sokkal kevésbé zavaró/észlelhető, mint gondoltam. (Vagy mint anno az LG OLED tévém esetében.)

    A különféle televízió csatornák, DVD és BD filmek, (tehát 50p és 24p tartalmak) között minden olyan tartalmat néztem rajta, ami releváns lehet.

    Sportrajongók számára info, hogy alaposan leteszteltem az alábbiakkal:
    - Nascar
    - Formula1
    - WTCR
    - Formula és Rally E sorozatok
    - Motocross EB
    - Labdarúgás
    - Kézilabda
    - Kosárlabda
    - Alpesi sí világbajnokság
    - Műkorcsolya világbajnokság
    - Atlétikai világbajnokság
    - Tornász világbajnokság

    (Az "M4", "Spieler", "Arena4", "Eurosport 1-2" és "Sport 1-2" HD csatornáin.)

    Ezek a sportközvetítések felvonultatják az összes lehetséges kamera pásztázási metódust, közeli, távoli és légi felvételekkel kombinálva, gyors és lassú mozgást megjelenítve.

    Mindegyik esetben kifogástalan volt a mozgásmegjelenítés, és természetesen a jól sikerült (válogatott?) panel miatt sávosodás sem volt tapasztalható.

    Egyetlen esetben volt "röcögés", az Arena HD csatorna egyik labdarúgó mérkőzésénél. Abban az esetben a közvetítés minősége is csapnivaló volt. Nem mondtam volna "HD" adásnak, ha nem tudom, hogy az.

    Összességében az "X1 Extreme" processzor jól végzi a dolgát ezen a téren.

    *Általános képminőség, HDR
    - Megfelelő minőségű HD, 4K és 4K HDR tartalmakkal a látvány egészen pazar. Ezen sok mindent nem érdemes ragozni. A Triluminos panelekre jellemző élettel teli, vibráló színvilág, tűéles kép, az embert magával ragadó képi tartalom. Így tudom leírni. Látni kell a végeredményt.

    A jó minőségű HD dokumentumfilm, természetfilm csatornák különösen pazar látványt adnak. A legtöbb BD film pedig megint csak magáért beszél. Az összes, tévé által ismert HDR szabvánnyal teszteltem, és hozta az elvárt minőséget, és problémamentes volt a megjelenítése mindegyik formátumnak.

    *Grádiens
    - Meglehetősen jó eredményt nyújt a készülék az egyes színátmenetek megjelenítésekor. Semmi olyan problémát nem tudnék megemlíteni, ahol azt érezném, hogy a színmélység, a panel vonatkozó tudása nem volna megfelelő.

    *SDR fényerő
    - Alapvetően elegendő, nem kellett azon aggódnom egyetlen típusú tartalomnál sem, hogy a készülék "kifogy" a szuflából. Természetesen a fényerőt nem kellett maximumra hangolnom. Bizonyos napfényes jeleneteknél - összevetve a hasonló SDR fényerővel bíró W809c tévémmel - érzékelhető némi "fedettség"; mint amikor az ember egy napszemüvegben bóklászik odakint. De még bőven a tűréshatáron belül van számomra.

    Adott beállítások mellett a két tévé között ennyi a különbség. A régi tévén egy fokkal dinamikusabb, élettelibb egyes nappali jelenetek megjelenítése fényerő szempontjából. De igazán szignifikáns különbség nincsen.

    *Tükröződés csillapítás
    - Meglepően korrekt! 90°-ban ráeső, nagy méretű ablakon oldalről direktben besütő Nap fénye esetén is nézhető a tartalom. Már egy világos színű, lengébb sötétítő függöny elhúzása is, vagy a redőny nem teljes lehúzása pedig tökéletes, zavartalan tévé nézést biztosít. Pusztán emiatt tehát szükséges tehát a "pitch black" room. Figyelembe véve a készülék típusát, fényerejét, ez meglepő és rendkívül jó eredmény.

    *Image retention, beégés
    - Előbbi egyáltalán nem jelentkezik olyan mértékben a gyakorlatban, hogy zavaró volna, utóbbi pedig nem érdekel. Sokan használnak már ilyen korú OLED készüléket évek óta a probléma nélkül. Én pedig úgy vagyok vele, hogy ha 4-5 évet kibír, akkor már jó. A jótállási időn túli minden extra óra üzemidő úgyis "ajándék" manapság.

    Nyilván még észrevehetően óvatosabb vagyok. Egyelőre kevesebbet használom "háttértévézésre", mint anno az LCD-t, de idővel ez valószínűleg nem így lesz. És nem is akarok ilyesmin aggódni. Használom, és kész. A tévé van értem, és nem fordítva.

    KONTRA
    *Általános képminőség, gyengébb minőségű HD és alacsonyabb felbontású tartalmakkal
    - Ezen sincssen mit szépíteni: gyengébb minőségű HD tartalom, DVD, SD adás esetén elmarad a "W809c" minőségétől. Tartalomtól függően az "elfogadható", "szódával elmegy", és a "nézhetetlen" jelzőkkel tudom illetni a képminőséget. Viszonyítás képpen a "Big Bang Theory", vagy "Jóbarátok" utolsó évadjai az első, a korai évadjai a középső, a "L'art pour L'art" társulat korai évadjai a "Comedy Central" csatornán pedig az utolsó említett kategóriába tartoznak.

    A vonatkozó, felskálázást segítő képjavító funkciók sem változtatnak lényegében semmit. Nyilván elfogadom, hogy a korábbinál nagyobb képátló és a 4K natív felbontás ezt hozza magával. Talán az AG9 "X1 Ultimate" processzora jobb munkát végez, de csodát az sem tud tenni.

    Mindezen most és a jövőben egyetlen dolog tud segíteni: (bármennyire is tiltakoznak ellene sokan, de) a megfelelő minőségű 4K, 8K televízió adások. A DVD lemezeket pedig BD-re, 4K HDR BD-re kell cserélnie a gyűjtőnek. A korábbi gyűjteményhez pedig (ha valaki megtartja, és lehetősége van rá) egy FUll HD, vagy 72 cm-es SONY Trinitron, Pana, vagy B&O CRT televíziót fenntartani.

    *Black crush
    - Van. Egy fokozattal nagyobb mértékben annál, mint amit alapvetően elfogadhatónak tartok. Pedig ilyen téren nem vagyok kényes, mert a "W809c"-t is az "abszolút kontrasztra és fekete szintre" lőttem be. Nem zavart, hogy elvész az árnyékrészletesség.
    De itt pl. a "Black Hawk Down" sátor alatti jeleneteinél, vagy az éjszakai házon belüli jeleneteinél, ahol a Nap, ill. a Hold fénye világít mindössze, a szereplők arcának fele részletes, a másik fele pedig egy összefüggű "fekete lap" bármiféle kontúr nélkül.

    Már hangolgattam valamelyest, nézem oda-vissza-kontra jelleggel a különféle gyári képmódokat is, de úgy tűnik, hogy alaposabb hangolást fog igényelni ha el szeretnék jutni a megfelelő eredményig.

    *HDR fényerő
    - A remek HDR képminőség miatt ez mindkét kategóriába mehetett volna, de mégis itt kell megemlíteni. Mivel vannak 1.000 nit-re master-elt HDR demóim, egyes esetekben látványos volt, hogy a megfelelő szín és fényárnyalatokhoz hiányzik még némi plusz.

    Az jutott eszembe, mint amikor a "Viharzóna" című film végén a kis hajó a legnagyobb hullám tetejére tör, már majdnem eléri a csúcspontot, a kapitány előtt szétnyílnak a szürke vihafelhők, megcsillan a Nap... majd a csúcsponton a hajó megáll, átfordul, és elnyeli az óceán mélye.
    Szóval erőlködik, erőlködik a kis tévé, hogy minden árnyalatot megjelenítsen, már majdnem ott van a célnál, de aztán elfárad; a maximális ~600-700 nit csúcsfényerő ennyire képes.

    Hozzáteszem, hogy egyébként ez az a szint, amit HDR tartalmakhoz kb. a minimálisan elfogadhatónak lehet tekinteni. Mert az tény, hogy adott demo 4K SDR változatához képest, a HDR változat így is sokkal többet ad a látványhoz. Ez tehát nem egy "vészes" hiányosság, de megemlítendő.

    *Mozgásmegjelenítés közeli, lassú horizontális kamerapásztázás során
    - Eddig néhány ilyen képtartalmat fogtam ki, de ez kifog a tévén. Kőszeg háztetői felett egy drón fordult körbe a függőleges tengelye mentén lassan... úgy, hogy a kamera objektívje egyszerre csak 2-3 háztetőt fogott be.

    A mozgásmegjelenítés itt elhalt. "ikk-ikk-nyekk-nyekk"... mintha 2-3 FPS-sel forgott volna a filmtartalom annyira szaggatott.

    Hasonlóan az olyan jelenetnél, amikor egyszer a labdarúgó közvetítéskor a kapust deréktól felvelé, közeliben mutatta a kamera, lassítva, amint az a labdát pattogtatva kirúgáshoz készülődött. Nézhetetlenül rángatott a kép.

    Ezen kívül még egy-két ilyen "röccenős" közeli, oldalra pásztázós jelenettel találkoztam. A szerencse, hogy arányaiban az összes tartalomhoz képest annyira kevés alkalommal, anyira rövid ideig fordult elő, hogy abszolút el tudom fogadni. Nyilván nem örülök neki, és azért ezt itt fontos volt megemlíteni.

    A "W809c" esetében soha az üzemideje alatt a legapróbb röcögést sem észleltem. Az a tévé zseniális volt!

    MARGÓ
    *Fekete poszterizáció
    - A "Pitch Black" azon jeleneteinél, ahol az űrhajón belülről látszik a fényárban úszó bejárat, vagy a barlangból ugyanaz, a fekete részek teljes felületen poszterizációval jelentek meg.

    Érdekes módon a "Ninja Assasin" (ami tökéletes az OLED, ill. bármilyen tévé kontrasztjának, fekete szintjének életszerű tesztelésére) esetében viszonylag ritkán jelentkezett, viszont több esetben a fekete nem fekete volt, hanem inkább barnás-fekete, és zajos. Pedig az OLED ugyebár kikapcsolja a háttérvilágítást, a látvány mégis az LCD panelek (szűrő réteg általi) "fényt supresss-áló" megoldására emlékeztetett.

    És szó szerint nagy volt a kontraszt a képernyő alsó és felső részén látható csíkhoz képest, mert azok mintha egy fényes, fekete műanyag volnának, a képtartalom fekete részei pedig nem tűntek tökéletesen feketének. Mintha háttérvilágítás lett volna a kép azon része mögött, ami nyilvánvalóan nem így van, hiszen OLED tévéről van szó.

    Mivel a "Star Wars" BD lemezeim megtekintésekor ilyen probléma nem jelentkezett, ezért azt gondolom, hogy az említett filmek túlságosan tömörített voltuk (Film+ HD) miatt produkálták a jelenséget.

    Bízom benne, hogy BD lemezekkel tehát nem fog soha jelentkezni ez a hiba.

    *"WOW!"-faktor
    - Az elmaradt. Ne értsetek félre... szerintem a fentiekben is látszik, hogy ez egy kiváló készülék, és alapvetően nem bántam meg, hogy erre esett a választásom. A "blooming" és "rainbow effekt" jelenségeket nem tudom elfogadni, így megkötöttem ezt a kompromisszumot.

    Az viszont elgondolkodtató, hogy fekete szintben, kontrasztban a gyakorlatban "írd és mondd" semmi különbséget nem jelent a 4 évvel korában gyártott, fele annyiba kerülő "W809c"-hez képest, hogy mozgásmegjelenítésben némileg elmaradt attól, HD és gyengébb minőségű tartalmak esetén pedig képminőségben jelentősen gyengébb eredményt produkál.

    Ilyen téren természetesen bármelyik elérhető 4K LCD esetében is ez lett volna az eredmény.

    Nem először mondom: ha "SONY W755c", vagy "W808/809c" készüléked van, akkor el ne add soha! Használd, amíg csak működik! Jobbat nem találsz.

    *Méret
    - A készülék "kicsi". :P Nyilván, meglepetés nem ért. 75 colos tévét akartam venni... Tudtam, mit vállalok a 65 colosra váltással. A rendelkezésre álló szűk választék erősen korlátozta a lehetőségeimet. A képminőség érdekében feláldoztam hát a nagyobb képátlót. Egyébként két nap kellett hozzá, hogy a szokásos távolságokból nézve semmivel ne érezzem nagyobbnak, mint a korábbi tévémet.

    Ezek után persze később 75 colra váltani már nincsen értelme, mert éppen annyira nem jelentene különbséget, mint a 65 col az 55-höz képest. A 85 colos hagyományos tévé pedig itt és így már nem férne el szépen.

    Szóval ha a dolgok úgy alakulnak, szerintem a következő készülékem egy 100-120 colos, 4K UST projektoros lézer tévé lesz, ha produkál legalább ilyen fényerőt, mozgást, és minimum 5.000:1 feletti natív kontrasztot.

    +1 Ha már ismét bent jártam az áruházban, alaposabban szemügyre vettem a kiállított "Samsung 65QN90a", "SONY 49XH9505" és "Hisense 65U8QF" készülékeket. Igazából kicsit tanakodom is azon, hogy a csereutalványra csak minimális összeg ráfizetésével azt vegyem meg, annyira meggyőző volt. Semmi "blooming", jó (bár nem tökéletes) színvilág, rendkívül jó általános képminőség, és korrekt mozgásmegjelenítés.

    A Samsung meglepett; korábban a "Q90R"-t és a "QF9"-et teszteltem, és főleg az utóbbinak egészen kiváló volt a "blooming" csillapítása. Ennek a "Neo Qled"-nek nem. A fekete demókkal a fényárban úszó közegben is tisztán láttam a derengést a fényes képrészek körül, a fekete háttér előtt.

    Ahogyan az "XH9505" esetében is. Az egyébként színhűségben az összes kiállított tévét verte. Meg merem kockáztatni, hogy "out of the box" közel teljesen helyes, kalibrált képe volt. Csodálatos színek, elképesztő részletesség és képminőség. Viszont az egyetlen FALD-os készülék, amely ilyen körülmények között is érezhetően csak szürkés feketét tudott megjeleníteni, és nagyon látszott rajta így is a "blooming".

    Ezek miatt, és az eddigi tapasztalatok alapján nem bántam meg a döntésemet.

    Mivel a "SONY 75XH9505" volt a másik kiszemelt jelölt, már tudom, hogy a "W809c"-nél gyengébb kontrasztot, a "blooming"-ot (és az azon már jelentkező "szivárvány effektet") nem tudtam volna soha megszokni.

    Várhattam volna persze hónapokat, éveket még a döntéssel, mert a csereutalványnak nincsen lejárati dátuma, de hát akkor addig nem lett volna tévém.

    Summa summarum: használom a "65AG8"-at, remélhetőleg jó egészséggel, és hiba nélkül még nagyon sokáig! :)

    Salapp fórumtársnak pedig köszönöm a lelki támaszt, és hogy figyelmembe ajánlotta ezt a típust! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • coco2

    őstag

    Sziasztok!

    TV beállításáról szeretnék tanácsot kérni. Ha rossz helyre címezném, útbaigazításnak örülnék helyette.

    A tv típusa "Sony KDL-42W705B". Budapesten a Digi hálózatán vagyunk (analóg antennán kap a tv adásokat, ami a helyi optikai router tv-kimenete). Digitális adásként próbálom az ATV-t behangolni, és nem sikerül. Az ügyfélszolgálattól azt a választ kaptam, hogy az ATV HD csatorna elérhető S27 / 354 MHz-en, de az automata digitális hangolás nem találja meg, kézileg pedig nem tudok hangolni.

    A user guide azt írja, HOME gomb / "Beállítások" / "Digitális beállítások" / "Digitális kézi hangolás" alatt elérhető a kézi hangolási funkció, de a tv menüjében az a menüpont le van szürkítve, és ha rányomok, azt a választ kapom a tv-től, hogy "a jelenlegi beállításokkal a funkció nem érhető el".

    Kotortam a user guide-ot, miért tesz olyat a tv, de nem találtam választ. Más tv-k esetében találtam olyat, hogy át kell rakni a bemenetet hdmi-ről valami av/video-ra, de jelen tv esetében az nem csinál semmit. Természetesen van av bemenet a Home gomb / "Bemenetek" menüpont alatt, de az alatt a menü alatt bármit választok ki, egyik tv csatornát sem látom utána - se kép, se hang. A távirányítón kell a "digitális / analóg" gombot megnyomnom, hogy tv csatorna halmazt kapjak. Szóval vélhetően irreleváns, amit találtam.

    Ha valaki került hasonló szituba, vagy ismeri a tv-t / a probléma megoldását, bármilyen ötletnek örülnék.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • coco2

    őstag

    válasz Tegla80 #66457 üzenetére

    Köszönöm a tippet, az automata teljes hangolás után tényleg megjelent a kézi hangolás is kiválaszthatóra :C

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • Bacusuz

    őstag

    Sziasztok
    Segítségetekre volna szükségem
    Sony TV az alany (KD55XE7005B), a lakásba koax kábelen jön a digitális TV-adás és az internet pedig ethernet kábelen.
    Csatornabeállításnál-Digitális hangolásnál nem elérhetők az alábbi menük(szürke):
    -programlista szerkesztése
    -digitális kézi hangolás

    Ezenkívül a programlista exportálása/importálása sem lehetséges
    Emiatt sajnos nem tudom a csatornákat állítani áthelyezni.
    Választható a digitális automatikus hangolás esetén választható:
    -keresés jellege(Gyorskeresés, Teljes keresés)
    -FrekvenciaMhz(Automatikus, Kézi)
    -Hálózati azonosító(Automatikus, Kézi)
    Ez az anomália kb azóta van mióta idén újra osztották a csatornákat csak most lenne egy pici időm a témával foglalkozni, előtte nem volt ilyen gondom.
    Merre induljak el hogy tudjam a csatornákat cserélgetni esetleg újra beállítani,?

    ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Új hozzászólás Aktív témák