Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jakesz

    őstag

    válasz syler123 #62614 üzenetére

    Felhasználás kérdése többnyire, hogy ki mennyire látja. Blooming teszten nyilván látszik, de az ember a valós felhasználás során összességében ritkán találkozik olyan jelenetekkel, ahol koromfekete a háttér. És itt elő is jön az oled hátránya pont a feketével kapcsolatban. Ha nem teljesen koromfekete színt kell megjeleníteni, hanem csak simán sötét feketét, amiben amúgy vannak részletek, az oled azt is teljesen elsötétíti, míg a led tévéken látható marad. Szóval egyik technológia sem tökéletes feketék terén sem.

  • Piftuka

    veterán

    válasz syler123 #62614 üzenetére

    Abszolút értem, amit írtál... Nagyon szerencsés vagy, hogy nem zavar a jelenség.

    A cimborám pl. a mozgásmegjelenítéssel van így. Ilyen szempontból nagyon könnyű volt számára megfelelő tévé készüléket találnom - amikor megkért, hogy segítsek - mert elegendő volt más preferenciáit figyelembe venni.

    Őt abszolút nem zavarja, ha "döcög-mocog-röcög" a képtartalom, mert egyszerűen nem látja.

    Van, akit a "szivárvány effektus" sem zavar, és van fórumtársunk, aki emiatt több tévéjét is lecserélte.

    Nekem a "W809c" nagyon "magasra tette a lécet", mert nem szenvedett bevilágítási hibától, extrém magas volt a natív kontrasztja, jó a fekete szintje, kiváló a mozgásmegjelenítése, nem kapott "X-Wide" réteget, és természetesen - Edge lit készülék lévén - nem volt rajta "blooming" jelenség.

    Jelenleg nincsen a piacon olyan készülék, amelyre mindez jellemző.

    Tudom, tudom... "SONY AG8"... igazából meg is venném, de nem vagyok hajlandó egy "csupán" 55 colos készülékért 350.000 forintot fizetni.

    Ez van. :)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák