Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz #98221312 #48509 üzenetére

    Az a helyzet, hogy a fórum tévés témáinak hozzászólói úgy kb. 95%-ban (talán még nagyobb mértékben) teljesen hozzá nem értő, "átlagemberek". Ők kérnek tanácsot. A saját, egyéni ízlésüknek megfelelőt.

    Junior valóban okos dolgokat ír, ráadásul kulturált stílusban teszi. Joshi-nak mindez sajnos nagyon gyakran nem sikerül, de látom, sajnos ragadós a példája... már ami a csúsztatásokat illeti, mert...

    "igenis helye van ebben a topikban, függetlenül attól, hogy ez valakiknek szemben áll a saját egyéni ízlésével."

    Ugyebár én ennek soha nem állítottam az ellenkezőjét.

    Ami ellen én mindig felszólaltam (most is), az amikor valaki csak és kizárólag az ő igazát véli egyetemlegesnek, és sérthetetlennek. Márpedig ez bizony a tévé készülékek világában is nagyon nagy tévedés.

    Én 10+ éve foglalkozom komolyabban a tévékkel. Azelmúlt 20+ évben összes féle típusú, fajtájú tévé volt a tulajdonomban, mindenféle márkából, és az elmúlt években több tucat féle és fajta tévét volt alkalmam tesztelni, többet meglehetős alapossággal, lakás körülmények között is.

    És bár nem vagyok sem kalibrátor, sem a szó klasszikus értelmében vett professzionális szakértő, mint pl. BBéci fórumtársunk (soha nem is állítottam magamról ilyet), azt hiszem, azt nyugodtan mondhatom, hogy tudok jó néhány dolgot a televíziók világáról.

    A mai napig megkeresnek fórumozók (sokszor több hónappal, vagy évekkel ezelőtti hozzászólásaim alapján) privátban a tévé vásárlást érintő kérdéseikkel, és én mindig nagyon szívesen segítettem.

    És talán éppen azért keresnek meg engem (is), mert mindig azt hangoztattam, hogy tökéletes televízió készülék nincsen, és mindig az egyéni preferenciáknak megfelelő készüléket ajánlottam.

    Mert nincsen "tökéletes" választás. És nincsen általánosan, predesztináltan "rossz" sem. (Innen indult ugyebár ez az egész "csörte"...)

    Jó volna ezt nem elfelednie annak a bizonyos "szakmai oldalnak" sem!

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák