Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Buckey

    senior tag

    válasz Buckey #46308 üzenetére

    Szóval az ígért képek a lámpáról (amit kaptam és "ideiglenesen jó lesz" címszóval maradt végleges :DDD ).
    [kép] [kép]

    Én az USB megoldást annyira nem tartom jónak, ha a TV-be van dugva, mert ha elégséges fényt akarunk 5V-on, oda azért nem elég a TV által leadott 1 A (max. 1,5A).
    Mivel LED-ről beszélünk, így a fényáram ( [Lumen] ) a mérvadó, és ahogy nekem jó, illetve legyen is "hatása", az a kb. 800 lumen (max. 3000K) körüli érték ( [kép] ).
    És ahogy elnézem ezeket a TV-re köthető USB LED szalagokat, általában 6-7 W körüliek (ami 1A fölött van már) és olyan 50 Lumen/W a fényáramuk, amik dísznek jók, de arra nem, hogy ténylegesen is világítsanak (nekem kevés volt, kipróbáltam egy 230V-os, 250 Lumenes, 3W-os és 3000K-es LED fényforrással).
    Mivel valamit konyítok a villanyhoz (szakmám :DD ), így én nem kísérletezek az USB aljzat fölösleges (túl)terhelésével. A mai spórolós világban nem biztos, hogy a panel hosszú távon is bírja az esetleges túlterheléseket (zárlat, áramlökések, LED szalag meghibásodása stb.). És az, hogy most működik, az nem garancia arra, hogy hosszabb távon is működni fog.

Új hozzászólás Aktív témák