Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz westlake #1 üzenetére

    nos nekem részben más tapasztalataim vannak. Nem mindig segit a polír ez tény, viszont van amikor nagyon. Eleinte én is szkeptikus voltam a témával kapcsolatban, mert amit addig políroztam, az vagy rosszabb lett vagy semmit nem javult. Viszont a tr120Xemet szinte kötelező volt polírozni, mert olyan volt az alja, hogy a szalonba a lyányok elkérhették vna körömreszelőnek. Nyertem is vele 10-12 fokot. A dolog viszont nem olyan egszerű, hogy megnézem egy tolómérővel, azt jónapot. A hűtők alja, illetve az IHSek rézből készülnek, aztán ez kap egy nikkel borítást, hogy egyenes legyen és itt van a kutya elásva. Ugyanis lehet, hogy valaki megnézi a felületet tolómérővel, és azt látja, hogy hú de jó, olyan mint a billiárd asztal, közbe meg lehet, hogy a réz a nikkel réteg alatt olyan mint a Himalája. Ezt a mostani procimnál tapasztaltam, teljesen jónak nézett ki a kupak, én mégis úgy gondotam, hogy letolom, hátha nyerek vele pár fokot. Aztán sikáltam sikáltam, és még mindig sikáltam, kb 6-7 óra után is maradt rajta két rész, ami alól egyszerűen nem akart kibukni a réz, és hagytam is a francba, mert már lassan ott tartottam, hogy egyszer csak kibukkan a forrasztás. Végülis tükrösítés után nem maradt meg csak 1 kis területen a borítás( 0,5 -1 mm^2 ), de ez jelzi, hogy mennyire nem volt egyenes a kupakja. A másik meg az, hogy szerintem eléggé számít a tükör sima felület. Bár azt csak iszonyat sok munka és nagyon finom szemcseméret mellett lehetne elérni, hogy egyetalán ne maradjon rajt szemmel kivehető karc, de 3000es vp-vel már elég jól el lehet tünteni róla a nagyobb karistolásokat. Először én se sokat törődtem ezzel, tr120 alját csak 2000essel toltam le, és elég karcos maradt, nagy kerek 0°C-ot nyertem vele, aztán beszereztem egy 2500öst, és megcsináltam annyira, hogy csak merőlegesen felülről látszódnak fényben a nagyobb karcok, oldalról tükörsimának tűnik. Igy már 10-12 fok javulás volt. Ezzel a qprocimat, ami addig max 3,4et ment a melegedés miatt fel tudtam pöckölni 3,7ig. Itt volt 78-79°C körüli a maghőmérséklet fft-vel. Aztán a hétvégén legyaktam a proct is, meg a hűtőt 3000essel, és ez megint hozott jó pár fokot. Azt sajnos még nem tudom, hogy ponotsan mennyit, de úgy 8-10 fokot kb., igaz most már 2 120as venti lóg a hűtőn, mert a leszorító fölé tettem egy 40es, hátha az is hoz valamit. Csak a baj az, hogy szerintem már kevés az 500as Chifim a prockóhoz. Először blenddel teszteltem 3,8on, itt 60-65 körül ingadozott a maghőmérséklet és stabilan vitte 1,54V-tal, viszont fft-vel ezen a feszen hibázott. Emeltem feszt, ment egy darabig a prime, de kb 2-3 perc után reset ( magok 72 fokon! ), emeltem még 1,58-ig, ekkor meg ahogy elindítottam az fft-t, azon nyomban kikapcsolt a gép. Szerintem a táp lehet a ludas, bár nem tudom, hogy pontosan mennyi az egészséges tűrés a 12V-hoz, de fft alatt 11,48ig esik, mig blenddel csak 11,71ig. 3,7en még megy az fft 11,48-cal, de 3,8on meg már szerintem ezalá esik( nem tom meglesni szoftveresen sajnos mivel kivág, méricskéléssel meg nem akarok szopódni ), és ezt nem bírja el a rendszer. Ugyanez a szitu 4 gigán 3DM06 bench alatt, 4 gigán még viszi a teszteket stabilan 1,55V-tal, de ha egy kicsit emelek a feszen vagy az fsb-n, akkor proci teszt levágja a gépet( úgy a vége fele). Pedig a magok itt éppen hogy csak 60°Cosak, és még lehetne neki egy fél század voltot adni, szal valszeg meglenne léggel a 4,1Ghz a 3DM06hoz, csak kéne egy nagyobb táp.

Aktív témák