Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adler

    aktív tag

    válasz bogarfx #2791 üzenetére

    Szia!

    Lehet hogy nem tud Sata csatiról bootolni a rendszer és emiatt nem látja. A WD-t át jumperelted sata 1-re, mint a samsung-ot?

    itt a válasz:
    www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=13&l3=56&l4=0&model=217&modelmenu=2

    Ez az alaplap leírása, és a RAID Controller alatt látod a sata vezérlőt!

    A SATA csatik raid vezérlőre van kötve, ami csak akkor fog működni ha már fenn van az XP. Persze ez nem azt jelenti, hogy raid-ben kell használnod, csak rádugod és kész. Hasonló alaplapom volt nekem is, és úgy oldottam meg hogy IDE-ről bootoltam és miután betöltött az XP onnantól minden gond nélkül látja már a sata vinyót.

    Remélem tudtam segíteni.

    Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

  • Adler

    aktív tag

    válasz bogarfx #2794 üzenetére

    A feltelepített Win nem látja? Mert ha itt sem akkor a biosban engedélyezd a raid vezérlőt, de ne válasz a vinyóra semmilyen raid cuccot(raid1, raid0, stb)

    Ha installkor: akkor meg azért mert a windows fel installálásakkor persze hogy nem látja mert a raid vezérlőre van kötve a vinyó! Azt CSAK AKKOR LÁTJA HA MÁR FENN VAN!

    A SATA1 és SATAII meg lehet,hogy alapból tudja kezelni a vinyó, ezért nem kell jumper.

    Akkor még van két választás:
    - floppyról való boot, hogy lássa a sata-s vinyót
    - plusz még ide vinyó vásárlása
    - vagy alaplap csere, csak az a baj hogy akkor mindent magával visz.

    Én a plusz egy ide vinyó vásárlását választanám, mert ez most a legolcsóbb választás. A Sata-s vinyót meg semmilyek okból szerintem ne cseréld le IDE-sre mert a távolabbi jövőben az lesz a favorit (alaplapcsere egy mostanira)!

    Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

  • Adler

    aktív tag

    válasz bogarfx #2796 üzenetére

    Sajna az ilyenirányú floppyról való bootolást nem tudom. De ha van ide-s vinyód akkor inkább azt válaszd, mert gyorsabb és könnyebb. Ezen elég csak a vindows-nak lennie a többi meg a gyors sata-n legyen.

    Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

Új hozzászólás Aktív témák