Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!
    Lenne egy LE32R82BX LCD televízióm, amit bő 3,5 éve vásároltam, nemrég kezdte el azt csinálni, hogy a hdmi bemeneten szétesik a kép, majd átváltva a tv üzemmódra (coax kábelen való vételi mód), a kép ott is csíkozódik. Áramtalanítva a készüléket helyre jön minden. Igaz ezt nagyon ritkán csinálja (összesen eddig bő félév alatt kétszer). Ami gyakoribb, most hogy mind három hdmi használva van, hogy váltva a hdmi bemenetek közt, az előző képe marad állóképként a képernyőn, azaz odafagy a kép, vagy szétesik a kép. Ha tovább váltok a következő bemenetekre (scart, av, stb.) és vissza hdmi-re akkor ismét jó. A hibát valószínűleg az okozza, hogy miközben egyik bemeneten van még jel, majd bekapcsolok egy másik készüléket is, és amikor átváltok annak a hdmi bemenetére, akkor az ott észlelt első képkocka odaszögeződik a képernyőre. Én a hdmi vezérlőre gyanakszom, de az, hogy más hiba is jelentkezik (mozgó kép esetében függőleges dupla csíkozódás jelenik meg, akár normál tv üzemmód esetében is, ha a kép megáll (pause), akkor a csíkozódás is megszűnik) ezt kérdésessé teszi.

    Gondolom az nem lehet probléma, hogy egyszerre több hdmi porton érkezik jel.
    Érdemes ilyen hibával ilyen idős tv-t javíttatni, vagy használjam amíg lehet aztán adjam el alkatrésznek? :F

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Mi az általános vélemény a K5500-as szériáról? Nálam sorozatnézésre, filmnézésre lenne elsődlegesen használva. Ezt néztem ki pontosan UE40K5500AWXXH. Jóval drágább az UE40KU6400SXXH, viszont nekem totálisan fölösleges lenne az UHD, nem tudom, hogy egyéb tulajdonságaiban tud-e többet, sajnos mindkét termékről olvastam jót és rosszat, így inkább titeket kérdezlek.
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák