Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyaboy

    csendes tag

    válasz gyugyo79 #15542 üzenetére

    Köszönöm, ez segített! :R
    Akinek esetleg szintén probléma ez:
    Csatorna/ Ország menü/Digitális csatrorna: Cseh-re állítani.
    Antenna: műholdra visszaállítani, mert magától átáll Légi-re.
    Rendszer/Nyelv/Beállítás: Hang, feliratok, teletext elsődleges nyelve: magyarra állítani.
    Így a Samsung műsorújság és az INFO gomb rövid leírása is helyesen jeleníti meg az ékezetes karaktereket.
    :C
    szerk: cseh mellett működik Szlovákia és Észtországra állítva is. Kinek mi szimpatikus ;)

    [ Szerkesztve ]

    Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

  • sanyaboy

    csendes tag

    válasz Imco #23265 üzenetére

    Megy ezzel a tévével persze. Apróbb gondjaim vannak, de nem veszélyesek:
    1. Nekem a Samsung műsorújság rosszul jeleníti meg az ékezetes karaktereket. Ha átállítom monduk Észt-re a területi beállítást (az alapértelmezett nyelv,felirat,teletext visszaállítandó magyarra!), akkor jó lesz (?)
    2. Vannak csatornák (pl Disc.Science/World, DoQ,Eurosport2 stb), ahol átkapcsoláskor bejön egy majdnem egész képernyős szöveg: check your smart card. A szöveg alatt megy az adás, le lehet okézni és eltűnik, csak kicsit bosszantó...
    3.A csatornák újratelepítése, sorba rendezése macerás. Akár a tévén, akár samtoolbox programmal csinálod. Megtalál kb 500 csatornát, amit nem úszol meg végig kell nézned melyik a tied és melyik mondjuk Digi, vagy más szolgáltató... Pl Rtl Klub kb 5-ször szerepel a listában, de értelemszerűen csak 1 a tied.
    Ezekkel a gondokkal együtt lehet élni, cserébe spórolsz egy plusz fogyasztót és távirányítót, tudsz felvenni (ez beltérin keresztül nem megy ha jól tudom), megy a műsorújság beállíthatsz megnézendő/ rögzítendő műsorokat, amikre kezdéskor átkapcsol automatikusan, vagy elindítja a felvételt... Összességében nekem bejön ez a megoldás :)

    Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

  • sanyaboy

    csendes tag

    válasz szelidorzo #26704 üzenetére

    1. Az ékezetes problémára nálam a következő volt a megoldás: (azt hozzátenném, hogy én az eredeti, STB-ből kivett kártyával operálok, nem ezzel a medaicard-dal, egy sima cryptoworks adapter segítségével):
    naszóval Csatorna menü /Ország/ PIN kód 0000/ Digitális csatorna: Észtország
    Rendszer menü / Nyelv/ Menü nyelve és a Beállítás-on belül mindent visszaállítani magyarra! Magyarán beállítod a tévéd Észtországra, de minden nyelvi beállítás visszaáll magyarra. Így a Samsung műsorújság is jól írja az ékezeteket. Hogy miért pont észt nem tudom, véletlenül jöttem erre rá. Fura módon a Rovi műsorújság a magyar területi beállítással is tudja az ékezeteket, csak az egyáltalán nem tetszik nekem, szerintem a Samsung jobb. Próbáld ki ezeket, kíváncsi vagyok megoldja-e?
    2. Nálam néhány csatornára (mindig ugyanazokra) átkapcsolva megjelenik egy ablak: "check your smart card" felirattal, alatta megy az adás. Ezt leokézva, vagy EXIT-et nyomva eltűnik. Van ilyen nálad is? Az elején kicsit idegesítő volt, de már tudom melyik csatornák fertőzöttek és arra kapcsoláskor már nyomom is az OK-t automatikusan :)
    3. A csatornák beállítása hogy történt? Automatikus hangolás? Csak kizárólag a UPC által adott csatornákat találja meg (ami jön STB-n keresztül is), vagy beállít mellette még 600 szükségtelen csatornát is, amit fáradságos munkával törölgethetsz? Az én verziómnál ez a legnagyobb negatívum sajna... Nálad ez hogy van?

    Aki sokat keveri a sz*rt, azt előbb-utóbb berántja a kanál...

  • Favilla

    tag

    válasz szelidorzo #27319 üzenetére

    Nem boldogulok továbbra sem az epg+időbeállítás+ékezetekkel samsung c sorozatnál digitális adásnál upc-n. Ha magyaron van, akkor jó az idő, de nem jó az ékezet.Ha észten vagy szlovákon akkor jó az ékezet, de -1 óra csúszásban van az idő és az epg és hiába állítom át az órát kézivel, az epg akkor is csúszásban marad....

  • WD_crash

    csendes tag

    válasz vlevi #27929 üzenetére

    Teszteld a TV-n az EPG-t ha nem ékezet helyes próbálkozz más országokkal a magyaron kívül. A TV menüjében kell az országot állítani és csakis a csatornakeresés menüben, minden más helyen maradhat a magyar!
    NEM a CI+ kártya menüjében kell az országot átírni!
    Általában ezen az országok esetén javul meg az ékezet:
    - Szlovákia
    - Észt
    - Dánia
    - Cseh

  • szelidorzo

    aktív tag

    válasz putu33 #28120 üzenetére

    Ez egy észt lista!

    Észtre kell állítani a TV helyét minden más marad magyar nyelvű!
    EPG ékezethelyes lesz de csúszni fog egy órát.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

  • szelidorzo

    aktív tag

    válasz pisteeke #30982 üzenetére

    Ilyen készülékkel használom tesztidőszak óta. :DD (32"D6500)

    Műsorújság ékezetekkel lesz problémád (ha problémának találod) de pl észt nyelvre állítva, az időzónát eltolva megfelelő helyre megy rendesen minden. :R

    kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

  • szelidorzo

    aktív tag

    válasz pisteeke #31035 üzenetére

    Ha magyar nyelven hagyod, akkor jó eséllyel szarok lesznek az ékezetek, de pontos az epg órája.
    Ha pl észt nyelvre átállítod a TV-t az elején, gyári nulláról történő hangoláskor, de minden más nyelvi beállítást meghagysz magyar nyelvűnek, akkor az ékezetek helyesen fognak megjelenni, viszont az epg csúszni fog egy órát.
    Ez akkor kényelmetlen, ha valamit időzítve akarsz rögzíteni, vagy megnézni.
    Erre megoldás, hogy az időzónát átállítod, s minden a helyére kerül.
    Csatorna rendezést csak ezután kezdj, mert a magyar csatornarendezés nem megy fel észt nyelvű beállításra, s viszont.

    Ha visszaolvasol május elején elég sok szó esett arról, hogy az ékezetes anomáliák mikor hogy orvosolhatók.
    A nyelvi beállítások miatt ne fájjon a fejed, nem okoz gondot, az észt megoldás nem tilt le funkciókat.
    Régebbi típusú TV-k esetében (C sorozat) már kényelmetlenebb, mert ott az időzóna nem állítható, csak a pontos idő, de az nincs hatással az epg órájának csúszására.

    kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

  • szelidorzo

    aktív tag

    válasz pisteeke #31073 üzenetére

    Menü--- csatorna---ország---észt.

    Ismét csinálsz egy digitális kábelen bejövő hangolást.

    Innentől az epg ékezetes betűi rendben, az órája viszont csúszik.

    Órabeállításnál automata módban a GMT-t +1-re állítani, nyári időszámítást bekapcsolni, majd az órát kézi beállításra rakva beállítani.

    Innentől OK. minden.

    Pendrive-ra csatornákat lemented, programmal megszerkeszted a kívánt sorrendet, majd visszatöltöd.

    Hangolásnál automatában egyes frekvenciablokkokat nem fog megtalálni, mert a samu magas frekin kezdi a hangolást. Ezeket kézi hangolással lehet pótolni, vagy van fent egy fórumtársunk linkje mind a magyar, mind az észt verziójú csatornalistával (a M3D kivételével)
    azt rátöltve sorba rendezéssel vagy anélkül meglesz az összes csatornád jó eséllyel. (bár ez kissé függ a szolgáltatás igénybevételének helyétől)

    kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

  • dudi6

    senior tag

    válasz dudi6 #34645 üzenetére

    Ezt találtam neten:
    "1. Az ékezetes problémára a következő a megoldás:
    Csatorna menü /Ország/ PIN kód 0000/ Digitális csatorna: Észtország
    Rendszer menü / Nyelv/ Menü nyelve és a Beállítás-on belül mindent visszaállítani magyarra! Magyarán beállítod a tévéd Észtországra, de minden nyelvi beállítás visszaáll magyarra. Így a Samsung műsorújság is jól írja az ékezeteket. "

  • csab2

    veterán

    A Samsung oldalán próbáltam email-en felvenni a kapcsolatot a támogatással. Kötelező kiválasztani a TV típusát, erre az enyém - ES6560 - nincs rajta a listán. Se 32"-os, se a 40"-os. Felhívom őket telefonon és rákérdezek, hogy akkor most hogyan tudom elküldeni az email-t. Válasz: válasszak ki egy másik típust és a szövegben írjam le az én TV-m típusát.
    Kérdem én, hogy akkor mi a francnak kell kiválasztani a pontos típust? Miért nem elég csak annyi, hogy "televízió"?
    Jeleztem feléjük, az észrevételemet, miszerint egy Magyarországon vásárolt, magyar piacra szánt TV-ben miért kell a menüben észtre állítanom a digitális adásoknál - a UPC Direct ügyfeleként - az országot ahhoz, hogy helyesen jelenjenek meg az ékezetes karakterek az EPG-ben?
    Kíváncsi vagyok, hogy mit fognak válaszolni.

    Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

  • Csocsesz75

    őstag

    Ékezetes betűkkel kínlódok (H6400).

    Olvastam, hogy át kell állítani a csatornabeállításoknál az országot, digitális csatornánál mondjuk Észtországra.

    Nekem viszont csak spanyol, portugál meg egyéb van. Most egyében van rosszak az ékezetes betűk. Spanyol és portugálnál meg semmi nem jelenik meg.

  • DougButabi

    tag

    Sziasztok!

    Hazakerült az 55H6500.

    Van valaki akinél működik a műholdas twin tuner? Két működő antennakábelt rákötöttem, a menüben iker módot választottam. De semmi látszatja, ha műsor rögzítése közben el akarok kapcsolni, akkor azt mondja le fog állni a felvétel. PIP-nél sem működik rendesen. Van valami extra beállítása?

    A másik problémám a műsorújság , ha az országot Észtországra állítom, akkor a HD csatornák nyelve angol, át tudom állítani, de nem menti el, minden odakapcsoláskor be kellene állítani. Ha Magyarországra állítom, akkor meg az ékezetes karakterek nem jelennek meg rendesen.
    Valaki járt már ebben a cipőben?

  • Batib

    őstag

    válasz Flashget #90279 üzenetére

    Ez elsősorban az ékezetes karakterekre vonatkozik. Igaz nálam UPCD van, de amíg nem töröltem ki a Digi satos csatornákat, úgy emlékszem ott is jó volt. Lehet hogy a Digi kábelnél is más. A cseh-vel is jó volt, de akkor automatikusan a cseh nyelvet teszi előre. Hiába állítom magyarra, kiapcsolás után vissavált. (lehet, hogy a szlováknál is) Ezért jó az észt vagy a belga.. talán.

    Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

  • apezka

    tag

    válasz Tamás34 #116188 üzenetére

    Igen, mediaCard-al használom mind a 3 tv-t, bocsánat ezt kihagytam.
    Közben kipróbáltam az ország váltást a T23B550-n, nem vált be. Nem is talált digitális csatornákat, csak analógokat, azoknál viszont működik a dolog csak hát ugye tartalom nincs a műsorújságban.
    Viszont a "régi" LE32C530F1W-nél alapból Észtország van beállítva a karakterkészlet miatt, ugyanis ellenkező esetben az EPG-ben az ékezetes karakterek helyet kriksz-krakszok jelennek meg... (Bár így a nyári időszámítás nem megy de azt már megszoktuk). Elég fura ez nekem... :W

    A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

  • Joe_Muad_Dib

    tag

    Ez a 99%-otoknak már lerágott csont, görgessetek. Mert hosszú és unalmas.

    -Csatornasorrend-szerkeszthetőség,
    -Vodafone Mediacard,
    -Észtország,
    -ékezetes betűk,
    -távirányító

    Na gyorsan, leírom a kálváriámat és a megoldást, mert ugyan fent van morzsákban a fórumban és a net bugyraiban, de nekem lámának sok időmet elvette és hátha valaki(k)nek segít majd. Nem törekszem tömörségre.

    Tehát megvettem egy barátomtól a használt QE65Q7-es 4 éves tévéjét.

    Én ugyanazon a tévében egy Vodafone Mediacardot és egy Vodafone Media Boxot is használok, mert az előző Sony tévémen tudtam egyszerre két tunert is nézni.
    Illetve a Mediacard kényelmesebb, a Mediabox meg jó volt a rögzítések miatt. Na tovább.

    Hazavittük, beüzemeltem, alig bírtam adókat keresni mert szokatlan volt, de aztán megtaláltam a Beállítások Adás menüben, ott próbáltam beállítani a UPC-t, mert olyat találtam, de sajnos kért frequenciát meg mittomén még mit ezért nem UPC-re hanem az Egyébre állítottam, és talált is egy csomó adót, összevissza sorrendben, röpke 1,5-2 óra alatt a tévé menüjében minden adót az általam kedvelt sorrendbe helyeztem, azt is megtaláltam, hogy ezt a listát, hogyan kell elmentenem egy külső tárba.
    Minden happy.
    De ekkor meg azt vettem észre hogy a magyar ékezeteket nem jól jeleníti meg a tévé sem az adók nevében, sem a műsor címében, sem a tartalomban.
    Hm.
    Felmentem a Vodafone oldalára és megnéztem, hogy milyen beállításokat kér a Mediacard, ott gyönyörűen fent is volt. Na akkor nosza, válasszuk ki a UPC-t a hangolásnál, írjuk be a kért adatokat. És gyönyörűen működött. volt ű meg é meg ő meg minden
    DE most meg csatornát nem lehet sem rendezni sem törölni, ez meg így rosszabb, mint az előző.

    Itt kértem tanácsot, a fórumban, azt tanácsoltátok, hogy tegyem Észtországra az országot, a nyelvet meg hagyjam magyaron. OK. A nyelv megvan. Hol az ország? Nem találtam. Ááá én láma, én inkább chatelek az ügyfélszolgálattal.

    Az ügyfélszolgálat szépen leírta, hogy Beállítások Terméktámogatás gyári visszaállítás, mindent törölni fog, törölt is de nem sajnáltam mert el volt mentve a csatornalistám, mi baj lehet, max be kell lépnem a samsung fiókomba meg a stream szolgáltatókba, nagy kaland, a lényeg hogy a csatorna lista el van mentve.

    Reset, magyar nyelv, Észtország.

    Minden megy mint a karikacsapás.

    Csatornalista importálása. OK. Eltér az országkód nem engedélyezett az importálás
    :W
    :O
    :((
    :(((

    Velem nem ba**ol ki, megpróbálom pécén. Rámentettem a usb tárra az aktuális szir sz*r csatornalistát.
    Kihúztam az usb-ből és bedugtam a pécébe. Találtam egy csomó progit, a googleba azt írtam, hogy samsung chanel editor. Kábé a 4. vagy 5. kiválasztott vált be, itt találtam:
    :DD :DD [ChanSort ] :DD :DD

    kevesebb mint 10 perc alatt megvoltam vele, egy gomb és rá is írta a winchesterre, magyar nyelvű volt a program. Hála Istennek meg a Programozónak meg a Fordítónak!

    Kicsit izgultam amikor bedugtam a tévébe és megpróbáltam importálni a listát, de simán vitte és minden ok.

    Más


    Amikor bekapcsoltam a gyári visszaállítás után a Voda Mediaboxot akkor kérdezett mindenfélét valami olyasmit hogy a Samsung távirányítót szeretném-e használni a Mediaboxhoz. mondom mi a szösz, persze. Nyomkodni kellett és egyszer csak a Samsung távirányító viszi a Mediaboxot is. Persze nem simán, de ha a tévén kiválasztom a Mediaboxot, akkor bekapcsolja azt és onnantól a távirányító a boxot irányítja.
    Már csak arra kell rájönnöm, hogy a boxot, hogyan tudom kikapcsolni, egyelőre a régi távirányítójával teszem.

    Ja és még valami! A tévéhez járt ilyen nagyon kevés gombos távirányító, ami jó, de nekem még szoknom kell na meg én sokat tévézem így a csatornaszámok legyenek a távirányítón, ezért bementem a grx-hez és 4000 forintért vettem egy gyári sokgombosat, és simán jó hozzá, talán ez a típusa: BN59-01315B. SŐT ha a mediaboxra kapcsolok akkor a Mediaboxot irányítja.

    Valaki esetleg tudja, hogy mi a trükk hogy a Vodafone boxot ki tudjam, kapcsolni, ne csak be a gyári távirányító nélkül?

Új hozzászólás Aktív témák