Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dethroner

    veterán

    válasz BBéci #95737 üzenetére

    Hát persze, el is mondom miért. Őseim nagyon vidéken élnek, sajna kábeltévéről álmodni sem lehet (többek között arról sem), marad a tányéros digi. Tavaly ősszel vették életük első lapos tévéjét, addig egy aszem 70 centis crt tévét néztek. Ugye pár éve a legtöbb tévéadó átállt a 16:9-es képarányra, ők meg nézték a 4:3-as tévét. Az ideális nézési távolságnál jóval messzebbről nézik, meg a szemük se az igazi már, apámnak pl már nem tud a szemész erősebb lencsét felírni, szóval képzelheted hogy nem túl acélos a látása. Nos, anyám, hogy a képarány átállás ne hozzon náluk radikális méretcsökkenést, beállította úgy a tévét, hogy kitöltse a teljes képernyőt. Nem járok gyakran haza, de amikor legközelebb mentem néztem nagyon hogy mi az a szar amit a képpel csináltak. Nem volt nehéz meggyőzni őket, pár perc alatt még apámmal is megértettem hogy inkább nézze kisebb méretben a focit, mint olyan torz képpel, ahol az emberek úgy néznek ki mint egy bohózatban és a képernyő szélén lévő tartalom gyakorlatilag láthatatlan. Szóval ha egy 60 körüli házaspárnak könnyen el lehet magyarázni az ilyen borzalom "káros" hatásait, és meg lehet velük értetni hogy inkább a "képminőség" győzzön a crt tévén, mint az a pár centi amit a nyújtással el lehet érni, akkor végképp nem értem hogy az ilyen fórumokat látogató ember hogy képes ilyen merényletre?
    A legszebb rész az volt a hozzászólásában hogy meg lehet szokni. Nos, én úgy vélem megszokni azt kell, ami nem természetes, amire amúgy azt mondanám hogy rossz és kellemetlen, de jobb híján, ha nem tudok ellene semmit tenni, kibírom, elviselem, megszokom. De ez ellen nemcsak hogy lehet tenni, hanem épp ellenkezőleg, ha nem torzítja el, akkor nincs mit megszokni, ott a tökéletes látvány. Ki érti az embereket? Én nem.

    [ Szerkesztve ]

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Új hozzászólás Aktív témák