Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Villanyász

    tag

    válasz yvsmad #83781 üzenetére

    Villámcsapásnál sajnos keletkezik több kilovoltnyi. És sajnos a biztosítók csak kiegészítő biztosítás kötése mellett térítik az ilyen károkat.

    biztositas.hu idézet:

    "Sokat nem értik, hogy mi a különbség a villámcsapás, és a villám másodlagos hatása (indukció) között, és hogy miért kell a másodikat kiegészítő biztosításban szerepeltetni Eredetileg a lakásbiztosítási szerződések csak a villámkárokat tartalmazták. Ez alapján a biztosítók kizárólag a biztosított épületbe (vagy annak közvetlen közelébe) becsapó villám által okozott károkat térítették, és csak úgy, ha a villám becsapódási helyén a mechanikai hatás miatt keletkezett károk is megállapíthatóak voltak. Ha azonban a villám távolabbra csap be (vagy éppen két felhő között keletkezik), akkor ilyen mechanikai hatásról, közeli becsapódási helyről nem beszélhetünk, de az érzékeny elektronikai berendezések (pl. számítógép, video) a keletkező túlfeszültségtől tönkremehetnek. A kiegészítő biztosítás ezekre a károkra nyújt fedezetet."

    Aegon:

    "Egyre nagyobb számban használunk úgynevezett kisfeszültségű áramkörökből álló elektromos eszközöket (pl. számítógép, házimozi, LCD/LED/plazma TV, riasztó), amelyek sokkal érzékenyebbek a közelben becsapódó villámok által előidézett feszültséglökésekre (villámcsapás másodlagos hatásai).

    A külső villámvédelem (villámhárító) sajnos nem védi meg készülékeinket a túlfeszültség romboló hatásaitól. A szakemberek egybehangzó véleménye szerint villám- és túlfeszültség-védelem nélkül nem lehet biztonságosan üzemeltetni korszerű elektronikus berendezéseinket!"

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák