Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Askformore

    senior tag

    válasz PuMbA #74944 üzenetére

    Hello! Tegnap írtam erről a festmény efektusról. Este beállítottam Blu-ray-re, kikapcsoltam minden színbeállítást a catalystban. Bizonyos filmeknél továbbra is fennáll ez a "pacázódás", (Pl HOME S01E01 1080p), más filmeknél viszont 5 centiről nézve is meg tudom számolni a hajszálát az illetőnek. Avatárt is próbáltam, ott a színekkel nem voltam megelégedve, de összeségében nem rossz. Gondolom a filmek kódolása/tömörítettsége okozza ezt a különbséget. Mondjuk továbbra sem értem ezt a sok hasraesős külföldi tesztet, amiben a képminőséget dícsérik..

    Lenne egy újabb problémám:
    Nekem bejön ez a Motion Plus dolog, ami tök jól működik, ha úgy használom, hogy simán rádugom a tv-re a vinyót. Viszont, ha XBMC-vel nézek filmet, alapból tök jól indul, pásztázza a tájat a kamera, szép folyamatos minden, majd egy pillanatra megakad, majd ismét folyamatos, és megint megakad... nagyon idegesít. Mi okozza ezt? Catalystban mit kapcsoljak ki? Tuti ott zavarja be valami. A folyamatosságot, stb, kikapcsoltam benne, gondolom a herz-cel kell trükközni.. Xbmc-ben is bekapcsoltam ezt a képfrissítés opciót amit írtál, de ugyanúgy akadozik.. Valami ötlet?

Új hozzászólás Aktív témák