Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gulupeti

    senior tag

    válasz dani1812 #5176 üzenetére

    Valóban sokat számít az üzemidő, ezek a tv-k gondolom már nem fognak annyi ideig menni, mint a régi katódsugárcsövesek. Ettől tartok is kicsit.

    Az AA panelről alkotott véleményeddel viszont nem tudok egyet érteni, 40c650-em van, 3 hétig használtam az AA-s paneleset, majd amikor kicserélték egyéb hiba miatt egy újra, az SQ paneles lett. Azt hittem, hogy leesik az állam, az új annyival jobb és ezt úgy mondom mint egy hétköznapi felhasználó. Még anyu is észrevette rögtön, pedig ő aztán nem egy nagy mágus ilyen témákban. :)

    Szerintem ég és föld a különbség a kettő között és ráadásul pont betekintési szögben és feketében. Az AA panel oldalról nézve durván kékes-lilás, a műsor élvezhetetlen. Szemből nézve a színeiben nem vettem észre különbséget a kettő között.

    Egyszerűen nem is értem, hogy hogyan lehet egy árban adni ugyanazt a típusú készüléket, ha a panelokban ekkora különbségek vannak? :F

  • nightshadow

    veterán

    válasz dani1812 #5176 üzenetére

    Az AA paneltől egyébként nem kell félni, betekintési szögben is hozza a 178 fokot tisztán, meg a feketéje is fekete, hétköznapi felhasználó nem hiszem, hogy érdemi különbséget észrevenne.

    Azt senki nem állítja, hogy félni kell tőle, de azért figyelmedbe ajánlom ezt a tesztet: [link] Letesztelték az AUO paneles C630-ast és a Samsung paneles C630-ast. Az előbbinek a kontrasztja 1990:1, míg az utóbbinak 4181:1. Ez azért jelentős különbség. A teszt szerint betekintési szögben is jobb a Samsung paneles. Ezért a Samsung paneles 5 csillagot kapott, az AUO paneles csak 4-et. S ezután van még a CMO paneles, ami az AUO-nál is jóval gyengébb állítólag.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák