Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csab2

    veterán

    válasz krx21 #50096 üzenetére

    A csatornák kb. 10-15%-a HD. Ráadásul ezek sem mind Full HD. Ezen kívül a rajtuk menő adás sem mindig igazi HD, csak interpolált. Szerintem is az az igazi HD, Full HD amit megfelelő kamerával vesznek fel. Abból meg elég kevés van szerintem (tehát egy HD csatorna által sugárzott adás nem 100%-ban HD és végképp nem Full HD). Szóval nagyon szegényes valójában ez a HD dolog.
    Máshol is azt olvastam, hogy kint sem sokkal jobb a helyzet ilyen téren, persze lehet, hogy Japán kivétel, de egymaga azért nem váltja meg a világot.
    A másik, hogy a filmek legyenek UHD-k, már könnyebben megoldható, hiszen jelenleg is az a helyzet, hogy a Full HD adások fentebb taglalt helyzetével párhuzamosan a Full HD Bluray filmek helyzete lényegesen jobb azért, habár itt sem egyedülálló a BD mert ott van még a DVD is, ami ugye olcsóbb és sok embernek bőven elég (főleg, hogy nincs is Full HD TV-jük).
    A BD-ről DVD-re való átállás sem úgy zajlott/zajlik le, ahogy a gyártók szeretnék, mert az emberek nem hülyék, hogy többszáz ezer forintért kicseréljék a lemezeiket. Erre max a jobbmódú igazi filmbuzik (mindenféle pejoratív felhang nélkül) hajlandóak.
    Én általában a technikai fejlődés mellett vagyok, de ennek a 4K/UHD-nek nem látom létjogosultságát.

    [ Szerkesztve ]

    Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Új hozzászólás Aktív témák