Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khelben

    nagyúr

    válasz rígel #339 üzenetére

    Én láttam boltban egymás mellett AA-s 37B530-at és SQ-s 40b550-et. Nulla különbség volt köztük (sima tv adást és hd-s tv adást néztem, demo anyagot nem). Néztem oldalról is, nem kékült egyik sem (vagy csak én nem láttam).

  • zhagyma

    őstag

    válasz rígel #339 üzenetére

    " ... Tegyük fel, hogy találsz egy gyönyörű képű tv-t, tetszik a képe, megvizsgálod, nem S-pva, nem kell? ..."

    Tegyük fel, hogy tendeciózusan találsz számodra "rosszz képű" tv-t, megvizsgálod, nem S-PVA-nak tűnik, megveszed? :) Aki megtapasztalta a Samu "panelmizériát" (vay a többi gyártóét), az valószínűleg körültekintően fog választani. Egyébként egy CMO panel mostanában fog elhalálozni nálam ("összefolynak" a pixelek a káva mellett) másfél év aktív szolgálat után. Mondjuk ez bármelyik típussal előfordulhat ...

  • ORCA58

    addikt

    válasz rígel #339 üzenetére

    Voltak ebben a fórumban akik hazugnak állítottak be, mivel azt állítottam, hogy a tv-men a fekete kék. Sőt kimondottan SAMU ellenes "ügynöknek tartottak" (természetesen nekik fekete volt a fekete a készülékükön)
    Nem akarták elhinni -hiszen őket ne is érdekelte már - hogy más panel is lehet a 650-ben mint Samu. Magamnak is igazoltam, hogy a kép alapján megmondtam, hogy SAMU SPVA vagy sem a panel. Ezt a pixel mintázat igazolta.
    Feltételezem, hogy egy BMW-t ránézésre meg tudsz különböztetni egy Mercedesztől. Mindkettő jó autó mégsem egyformák. Más gyártó, más forma. Másik mérnökcsapat alkotta meg más elképzeléssel. Ez mindenhol így van kivéve ahol 100%-ban technológiát lopnak. A panel gyártásnál is hasonlóan működik
    A különböző gyártók paneljeiben különbözően néz ki a pixel mintázata. Ez tény. Egyébként a mintázat is befolyásolhatja a minőséget, de nem ez a meghatározó. Egyszerűen fel lehet ismerni (ha van már fogalmad hogy néz ki) a gyártót ez alapján.

    Mellékesen engem nem érdekel és nem is zavar, hogy más örül a szerintem gyengébb panellel gyártott tv-nek is. Ha neki tetszik nincs semmi gond.
    Azt nem értettem, miért bántja egyeseket, hogy én a kiváló minőséget szeretném megkapni. Ez az én problémám. Ha SAMU tud tökéleteset is alkotni, akkor nekem az kell s nem egy gyengébb változat.
    Elég szomorú, hogy ezt egy gyártó megteheti. A beetetés után lecseréli a panelt, hiszen a Tv jó híre már eladhatóvá teszi. A legtöbb embernek pedig fel sem tűnik, míg ne lát egy "eredeti példányt".
    Aki látta az első szériás Tv képét, az utólag mindig meg tudja különböztetni a többitől, akkora a különbség sajnos. Ha nem látnám a különbséget, nem is foglalkoznék vele, de sajna pocsék TV-t kaptam, azét azóta figyelmesebb vagyok.
    A magyar SAMU egy dolgozójától van az infó, hogy ez tudatos "költséghatékony" megoldás a cégnél.

    És még valami! Neked más a véleményed mint nekem, mégsem tartalak betegnek. Ezen el lehet gondolkodni. Te kérdeztél én csak válaszoltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák