Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Steve3

    csendes tag

    Sziasztok!

    Feltettem már máshol is a kérdést, de itt hátha lesz más ötlet is a szervizen kívül a problémámra:
    Olyan gondom van a készülékkel, hogy a "menü" ill. a "vissza" érintő gombok hol működnek, hol nem. Először azt hittem, hogy valami program akasztja meg, de a készüléket visszaállítva gyári állapotba tök üresen szintén jeletkezik a hiba. Hibajelenségnél ha valamelyik szenzorhoz hozzáérek bekapcsol mindegyiknél a fény és addig úgy is marad amig ki nem kapcsol automatikusan a képernyő, vagy amíg a power gombbal nem teszem a telefont készenlétibe. Maga a szenzor működik, mert hozzáérve bármelyikhez felvillan mindegyik és az amelyikhez hozááérek, ott elalszik az érintés idejére.
    *#0*# -el tesztelve ilyenkor a "sub key" teszt se sikerül, tehát érintéskor nem változik a képernyő színe.
    Ha épp gondol egyet a készülék akkor helyreáll és működik, aztán tök rendszertelenül ismét előjön a hiba. Nem is feltétlen kell nyomkodnom a készüléket. Ha úgy tettem készenlétibe, hogy működött, a következő használatnál már nem biztos, hogy megy.
    Mi lehet ez, hardware hiba? Vihetem a telefont vissza?
    Telenoros céges készülékről van szó.
    Ez van rajta gyárilag:
    PDA: I9000XWJM2
    PHONE:I9000XXJM1
    CSC:I9000PANJM1

    Köszi előre is bármilyen segítséget.

  • Steve3

    csendes tag

    válasz makaveli666 #14823 üzenetére

    Kösz, reménykedtem azért, hogy más lehet. Főleg, hogy hardware-sen megy a két érintőgomb. Programok között váltva van amikor észhez tér és utána működik is mindaddig amíg nem kerül készenlétibe a telefon. ROM cserét nem merem megkockáztatni egyrészt azért mert még nem is csináltam, meg lehet ha tényleg hardware gond van nem is menne rá hibamentesen, aztán magyarázkodhatnék a melóhelyen, hogy mi történt a telcsivel.

  • Steve3

    csendes tag

    Sziasztok!

    Pár napja segítséget kértem, hogy nem működnek megfelelően a "home" és "back" érintőgombok. (ez a hozzászólás). "Irány a szervíz" volt a válasz. Már majdnem vittem is, amikor találtam egy hasonló témát az XDA forumon.
    Factory reset után USB hibakeresés módban ráfrissítettem a touch key firmware-re és azóta rendben van a készülék. Most már több mint két napja tünetmentes a telefon, remélem marad is.
    Gondoltam leírom hátha másnak is lesz hasonló gondja.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák