Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeL

    addikt

    válasz dodopek #4630 üzenetére

    Nem igazán :N Amúgy már leírtam egy másik helyen a véleményem a DX9 kontra DX10-DX11-ről:

    A Crysis 3-on buktam ki amiatt hogy only DX11-es kártyákkal fog futni, DX10 és DX9 kártyákkal el sem fog indulni. És akkor írtam ezt a postot azon a helyen:

    7770-et már 32.000-ért lehet már amúgy kapni, Gigabyte változatban. Ipon-nál. És amúgy erről beszélek, hogy rákényszerítenek úgy a cserére, váltásra hogy neked valójában nincs is rá szükséged mert neked elég az is ami van. Az egész DX10 meg DX11 szerintem egy nagy parasztvakítás, érdemi látványbeli különbség nincs DX10 és DX9 között, ugyanúgy ahogy DX11 és DX10 között sem, ha mégis lenne úgysem azt fogod figyelni hogy másképp fodrozódik a víz DX11-ben, vagy kifinomultabbak az árnyékok. Mozgóképen még picit látni a különbséget, állóképen meg észre sem veszel semmit. Ellenben DX9-ről ha felváltasz DX11-re a plusz effektek amik mint írtam alig dobnak a látványon elvisznek egy csomó erőforrást a kártyáktól tök feleslegesen. Megint a Crysis 1. részét kell felhoznom példának, nézzétek meg hogy 2007-es játék, mégis szinte alig marad el látványban bármelyik mai játéktól, főleg ha ultra high-ba teszed. Vicc amit a HW gyártók és a szoftverfejlesztők manapság művelnek a vásárlókkal.

Új hozzászólás Aktív témák