Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • battag

    aktív tag

    Sziasztok!

    Megoldást keresek egy kb. másfél éves problémámra. Társasházban lakom, csak T van, és mivel nincs semmilyen TV vagy telefon előfizetésem (nem is szeretnék), így a (nem közvetlen) szomszéddal kommunát alkotunk, tőle kapom a netet WIFI-n (LAN kábelt nem tudunk kiépíteni!). Mivel gyenge a jel, Wifi repeatert kell használnom és itt kezdődtek a gondjaim.
    Eddig több próbálkozásom volt, pl. használtam
    - Linksys E2500+DD-WRT-t de csak wireless kliensként működött stabilan, korábban csak 2-3 maegabittel volt képes repeatelni (a cucc még mindig megvan, de minek...),
    - D-Link GO-RT-N300, de a gyári firmware nem volt képes repeater/repeater bridge módra, CFW-t nem találtam (két nap után visszavittem),
    - Netis WF2411-es, ami mindent tud, ami nekem kellett (repeater bridge mód, erős antenna) de míg az elején kb. egy hétig ment gond nélkül (a 30/5-ös netből Wifi-n keresztül megvolt kb. 15/5,5), a végén már csak max. 1-2 napot működik, aztán vagy wifi nem volt, vagy csak a feltöltés működik, vagy teljesen meghal az egész. Érdekes, hogy egy újraindítás mindent megold és 30 mp múlva minden úgy működik, mint a nagy könyvben, egészen max. 24-48 óráig.
    Ne ezt untam most meg és tanácsot kértem itt a fórumon, kerül amibe kerül (kb. 10.000 Ft-ig), de stabil, repeater funkcióra képes router kellett nekem.
    A közösség tanácsára vettem is egy ASUS RT-N12 D1-et (még mindig megvan), ami az első napokban még kiválóan működött (a 30/5-ös netből Wifi-n keresztül megvolt kb. 26/5,5). Aztán elkezdte pont ugyanazokat a tüneteket produkálni mint a Netis, a végén ugyanoda jutottunk, hogy kb. 24-48 óráig minden működik rendesen, aztán lehal, kihúz, bedug, 30 mp és újra jól működik. Örömmel fedeztem fel, hogy van időzített reboot opció a 3.0.0.4.378.9479 FW-ben, de természetesen bugos. Próbáltam anno a béta 9.0.0.4.380.2928-as FW-t is de az nem véletlenül béta, az időzített reboot ugyan megy, de más semmi, fel sem tudott csatlakozni a szomszéd wifijére.
    Nagy elkeseredésemben tanácsot kértem egy vérprofi ismerősömtől (még a T-nek is szokott mindenféle munkákat csinálni, router programozástól az e-mail rendszer fejlesztéséig), Ő azt javasolta, hogy nem repeater képes routert, hanem céleszközt vegyek, így beszereztem egy TP-Link TL-WA850RE repeatert. Sajnos csak ideig, óráig hozott változást, most már ott tartunk, hogy néha napon belül is újra kell indítani, mert teljesen lehal, annak ellenére is, hogy hajnali 4-kor ütemezetten újraindul minden nap.
    Még volt az ASUS routerrel egy gyenge próbálkozásom, amikor egy belső hang miatt ellátogatva a support oldalra felfedeztem, hogy van friss FW, a 3.0.0.4.380.4180. Fel is tettem, de amint konfigurálom a repeater módot, újraindul és utána teljesen meghal. A szomszéd routerén keresztül még magát a routert el lehet érni, fel is van rá kapcsolódva, de IP-t nem oszt (pontosabban nem ad tovább). Sokat gondolkoztam, hogy mi lehet a hiba oka, végül arra jutottam, hogy a szomszéd T-s SagemCom FAST3686 Home Gateway-e valamiért nem ad IP-t DHCP-n, így az ismétlő eszközök sem lesznek elérhetőek. De hogy ez miért van nem tudok rájönni, lévén két napig is megy minden, máskor egy órán belül megszűnik a net. Próbáltam beállítani a SagemCom routeren, hogy MAC cím szerint fix IP-t osszon ki a repeaternek, de természetesen nem azt osztja ki, amit beállítok (a repeater meg is szűnik létezni az éterben), utána pedig bűvészkedhetek laptoppal, hogy egy olyan pontot találjak a lakásban, ahonnan közvetlenül fel lehet kapcsolódni a SagemComra és törölni a beállítást.
    Az előbb már említett ismerősöm szerint a hiba odát van, azaz a szomszéd T-s SagemCom FAST3686 Home Gateway-e a ludas mindenben (ezt az elméletet csengíti, hogy a Netis időkben még egy ADSL router volt a szomszédban, azzal is ugyanezek voltak a gondok). Szerinte azt kellene megoldanom, hogy a SagemCom Home gateway-hez a szomszédnál csatlakoztassak egy Wifi routert (pl. az ASUS-t) LAN-nal, és ez a router lássa el a továbbiakban a wifi funkciót (a SagemCom-on kapcsoljam is ki), lévén a SagemCom (és az összes szolgáltatói kütyü) egy kalap sz@ar (ennél szakszerűbben fogalmazott). Ehhez az wifi routerhez kapcsolódjak egy repeaterrel (mondjuk a TP-Linkkel). Így szerinte mennie kell.
    Ezt persze nem olyan könnyű kivitelezni, lévén nem a saját lakásomban kell majd elhelyezni egy újabb kütyüt, állítgatni az antennákat az optimális adás-vétel érdekében. Így elég nagy szívességet kell majd kérnem.

    Szerintetek ezzel a megoldással számíthatok sikerre?
    Van valakinek tapasztalata SagemCom FAST3686-tal és bármilyen repeater hibamentes együttműködésével?
    Egyéb megoldási javaslat (a "A vezess át LAN kábelt!" vagy a "Köttess be DIGI-t, UPC-t T-t magadnak" opciókon kívül)?
    Jó helyre írtam egyáltalán?

    Minden építő hozzászólást várok, elnézést a litániáért!

    BattaG

  • battag

    aktív tag

    válasz Milánka #31393 üzenetére

    Helló!

    Én is feltettem már pár hete, nálam

    PRO: végre működik az ütemezett újraindítás
    KONTRA: Nálam is 95% a RAM használat

    Wifi szakadozás nálam szerencsére eddig nem volt.

  • battag

    aktív tag

    válasz battag #31245 üzenetére

    Sziasztok!

    Korábbi kisregényem után többen is visszajeleztetek (ezúton is köszönöm!), sikerült is előrelépnem. A szomszédnál elhelyeztem végül a SagemCom FAST3686 Home Gateway mellé (máshová nem nagyon lehetett) az ASUS RT-N12 D1-et, a csatornát automatikusra állítottam. Ehhez csatlakoztattam a TP-Link TL-WA850RE repeatert. Az ASUS-on rezerváltam IP címet a repeaternek, a repeatert statikus IP-re állatottam és kikapcsoltam a DHCP-t, azt is az ASUS router látja így el. A biztonság kedvéért mind az router, mind a repeater újraindul hajnal 4 kor. Kb. ugyanazt a jelerősséggel látja a repeater, viszont a kapcsolat stabil, egy hét alatt egyszer sem szakadt meg a kapcsolat. Tegnap Home Office az egyébként érzékeny céges VPN, egyszer sem szakadt meg a laptopon.
    Azért még van egy-két furcsaság.
    (1) Ha a repeater aljába bedugott UTP kábelen mérek, akkor elég jó eredmáényeket kapok Speedtesten; up: 22-26 Mbit/s, down: 5-5,5 Mbit/s, ping 7 (az előfizetés 30/5-ös). De ha wifin próbálkozom, a repeater-től kb. 1 méterre, akkor már csak 10-15 közötti a feltöltés, a ping 20 és 30 közötti (a feltöltés ilyenkor is legalább 5). Ennyit levenne az, hogy wifin vagyok (amikor az ASUS-t használtam repeaterként, akkor wifin is tudta ugyanezeket - bár nem stabilan)? Azért bosszantó, mert sokat TV-zünk TVGO-val vagy nagy ritkán a Mediaklikken és elég sűrűn szakadozik az adás (ha jól tudom, a FullHD min. sávszélessége 10 Mbit körül van). Lehet, hogy nem kellene auto-n hagyni a csatornát?
    (2) a repeater logjait böngészve eléggé visszatérőek a pirossal kiemeltek

    Bár a fenti képen nem ez látszik, de ezek a szakadozások kb 1 óránként ismétlődnek, annak lehet valami köze az ASUS routerben beállított Group Key Rotation Interval (=3600) értékhez?

    Még meg fogom próbálni azt is, hogy a repeater helyett a Linksys E2500+DD-WRT-t wireless kliens módra állítva házasítom össze az ASUS routerrel és erre kötöm UTP-vel repeatert, ami így lényegében egy wireless AP-ra degradálódna. Ennek az elképzelésnek hátránya, hogy emlékeim szerint a Linksys router elég gyengén látta csak a szomszéd eszközeit, a mostani repeater köröket ver rá ilyen szempontból.

    Még egy kérdés; a sokat emlegetett SagemCom FAST3686 Home Gateway-en az alábbi FW van. Szerintetek a T szokott FW-t frissíteni, lehetséges, hogy az javítana bármit is az én esetemben (az utóbbi költői kérdés volt)?

    Üdv.: BattaG

  • battag

    aktív tag

    válasz battag #31395 üzenetére

    Egy fontos dolgot kifelejtettem!
    KONTRA: a repeater funkció egyáltalán nem működik, ha konfiguráltam, újraindul, majd a következő resetig elérhetetlenné válik.

  • battag

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #31403 üzenetére

    Helló!
    A repeater módban sávszél feleződést én is ismertem, de valahogy mindig az járt az eszemben, hogy ha egyszer az ASUS router és a repeater között 72 Mbps-es kapcsolat épül fel, akkor annak fele, 36 is bőven elég kellene legyen. Ezek szerint nem az elméleti, hanem a gyakorlati sávszél feleződik ilyenkor? Egy kicsit meg vagyok kavarodva...

    WiFi Analyzerrel kimértem az ideális csatornát, de az ASUS automatikusan arra állt be. És nem is változtatott ezen egy hete. Ekkor is érdemes lehet fixálni?

    Közben előszedtem a Linksys routert kipróbáltam úgy, hogy a repeater csak wireless kliensként üzemel, a Linksys arról kapja UTP-n a netet bridge módban (ennek is rezervált IP-vel) ez is, így az egész kócerájt az ASUS vezérli DHCP-ileg. Mivel eléggé sok már a 2,4 GHz-es hálózat, ezért a Linksys-en csak az 5GHz-eset engedélyeztem, és láss csodát, így stabilan jön 25-28 Mbps, csodás! De még mindig nem tökéletes, mert

    (1) mint kiderült, feleségem telefonja nem tudja az 5GHz-es WiFit
    (2) a Linksys 5GHz-es lefedettsége kb. fele a repeaterének (igaz az csak 2,4 GHz-et tud), így

    (A) vagy bekapcsolom a Linksys-en is a 2,4 GHz-et és megpróbálok keresni valami normális csatornát (tiszta panel feeling, kb. 15 SSID kering már a lakás légterében, pedig csak 9 lakás van a házban, de egy sem 5GHz-es), vagy
    (B) vagy visszakapcsolom a repeater-t wireless kliensről repeater módra, vagy
    (C) a Linksys megy vissza a fiókba és ha TV-zni akarunk, akkor használom a repeaterre kötöm a laptopot UTP-n.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák