Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rasoio

    csendes tag

    Sziasztok!

    (Az androidos ICS frissítés óta a wifi bizonytalanul működik a telefonomon, néha megszakad a kapcsolat vagy ha elhagyom azt a szobát ahol a router van, akkor is lelassul majd szétkapcsol.)

    A nagyobb gond az, hogy ez miatt a dolog miatt, a leírás alapján szerettem volna a routert frissíteni, remélve javítja a problémát, viszont a frissítés nem sikerült.

    A frissítést a router oldalán csináltam, a végén 100%-nál áll, várok perceket, várom, hogy újrainduljon (ahogy írja is) de nem történt semmi, egyszer csak kiírja, hogy nincs kapcsolat.

    Innentől kezdve a router kb. meghalt, csak a Power gomb világít semmire sem reagál. Hogy lehetne életre kelteni ? TL-WR741ND

    Előre is köszönöm a segítséget !

    [ Szerkesztve ]

    Origin: MinimumGame | youtube.com/MinimumGame | SE Xperia arc S

  • zolka95

    őstag

    Sziasztok!
    Van egy TP-LINK WR740N routerem.
    már vagy fél éve jól működik, ma is kapcsolódtam a wifire telefonomról, aztán frissítettem ics-re a telót és először még tudtam csatlakozni de aztán már nem
    eleinte azt hittem a teló romlott el vagy valami, mert ma még jó volt a wifi
    jelezte a hálózatot, de nem volt kapcsolat
    ugyanígy volt a másik gépnél is, mert az egy usb-s tp-link wifi jelfogóval kapja a netet
    Azon a gépen, amire utp kábellel volt csatlakoztatva a router azon még volt net.
    Reseteltem, újra beállítottam, utána már a gépen se volt net. Aztán már be se tudtam lépni a routerbe, hiába írtam be az ip-t vagy a tplinklogin.net-et. Felidegesített és kihúztam.
    Most megint megpróbáltam, már betudtam lépni, de nem tudtam beállítani, mert ezt írja ki

    [link]

    pedig mindent jól írtam be

    [link]

    aztán klónoztam a mac címet és a gépen lett net
    utána be akartam állítani a wifit, de miután a 100%-ot elérte és újra beakarta tölteni a router oldalát nem töltötte be
    próbáltam megint belépni, de nem tudtam

    mi lehet a baj?
    elromlott a router?
    egyébként 5000HUF-ért vettem. Az ilyen olcsó routerek nem bírják sokáig? Vagy én rontottam el valamit? Mert régen is így állítottam be és akkor nem írt ki ilyen hibát

    [ Szerkesztve ]

    Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

  • kali

    legenda

    válasz zolka95 #10796 üzenetére

    szélsőséges esetben, az ics miatt is lehet...
    a titkosítást a routeren adod meg, az ellenoldalak pedig ahhoz igazodnak.
    esetleg próbáld meg más/minden csatornán!
    az ssid és/vagy a jelszó nem tartalmaz véletlenül ékezetes betűket és/vagy nagyon speciális karaktereket?

  • krealon

    veterán

    válasz stracker06 #15527 üzenetére

    Windows XP-nel az Internetmegosztas (roviden ICS) alapertelmeetten ezekkel az ertekekkel dolgozik:
    LAN IP (a belso halozat fele eso halozati eszkoz, jelen esetben a Helyi halozati kapcsolat IP cime):
    192.168.0.1
    A DHCP szerver ICS eseten a
    192.168.0.2 - 192.168.0.254 -ig osztja a cimeket, viszont szukseg lenne kijelolni (kihagyni) nehany IP-t az AccessPoint (illetve az AP modban mukodo WiFi router) reszere, hogy az IP utkozest elkeruljuk, de eddig ezt nem sikrult megoldanom, mert a
    Hkey_Local_Machine\System\CurrentControlSet\Services\ICSharing
    kulcs nem letezik,
    a
    Hkey_Local_Machine\System\CurrentControlSet\services\SharedAccess\Parameters
    alatti ertekekere pedig nem reagal az XP-s Connection Sharing.

    Teendok:
    - internetmegosztas kikapcsolasa, ha korabban mar beallitottuk.
    - ellenorizni, hogy a helyi halozati kapcsolat automatikus cimkeres uzemmodban van
    - wifi routert LAN -LAN osszekotni a geppel
    - wifi router resetelese, ha korabban ki volt kapcsolva rajta a DHCP server
    - wifi router-re bejelentkezes
    - wifi router LAN IP atirasa 192.168.0.254 -re (router ujrainditas kellhet)
    - wifi router Wireless beallitas (SSID, jelszo beallitas), admin password atirasa
    - wifi router DHCP server: disable.
    - 3G internetkapcsolat aktivalasa
    - a halozat beallitasa varazsloval meg kell osztani a 3g kapcsolatot.

    Ha szerencsenk van, akkor a 192.168.0.254-es cimet nem osztja ki egyik gepnek sem az ICS, igy nem fog osszeveszni az AP-vel.

  • Pxs

    aktív tag

    Üdv, idegbaj szélén állok, remélem, valaki tud segíteni :C

    A szitu: van egy itthoni PC, ami egy USB-s wifivel csatlakozik a szomszéd gépéhez (arról kapom a netet).
    Ugyanakkor van egy Huawei HG520i "Home Gateway" WLAN/LAN/ADSL2+ router, amit csakis azért szereztem itthonra, hogy szétszórja a szomszédtól kapott wifit a lakásban az okostelefonoknak.

    A problémám az, hogy sehogy sem sikerül netkapcsot csiholnom a helyi hálózat kapcsolatra.
    Próbáltam ICS alapú netmegosztás, bridge-et, semmi, egyszer még a routert is hard resetelnem kellett, mert eltűnt belőle a default gateway IP.

    Statikus IP/DNS lehet a tippem szerint a megoldás...de nem vagyok benne biztos. Tudna valaki segíteni, hogyan lehetne ezt megoldani ?

    Ezer hála előre is, üdv: Gábor :R

    Ipconfig /all kimenet:

    Wireless LAN adapter Wireless Network Connection:

    Connection-specific DNS Suffix . :
    Description . . . . . . . . . . . : 802.11n USB Wireless LAN Card
    Physical Address. . . . . . . . . : 00-E0-4C-34-17-0E
    DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
    Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
    IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.2.106(Preferred)
    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Lease Obtained. . . . . . . . . . : 2013. október 28. 5:33:01
    Lease Expires . . . . . . . . . . : 2023. október 26. 5:33:01
    Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.2.1
    DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
    DNS Servers . . . . . . . . . . . : 212.108.200.75
    212.108.200.77
    NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

    Ethernet adapter Local Area Connection:

    Connection-specific DNS Suffix . :
    Description . . . . . . . . . . . : Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet
    Physical Address. . . . . . . . . : 00-14-85-EF-24-09
    DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
    Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
    IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.0.0.1(Preferred)
    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Lease Obtained. . . . . . . . . . : 2013. október 28. 5:50:06
    Lease Expires . . . . . . . . . . : 2013. október 29. 5:50:49
    Default Gateway . . . . . . . . . : 10.0.0.138
    DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
    DNS Servers . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
    NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

    C:\Users\Gabriel>

    [ Szerkesztve ]

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • tombadillo

    újonc

    valaki tudna segíteni? a digi,ugye felgyorsította a netet. a gyorsítás előtt 100 mb-es routerrel 80 körüli sebesség volt a gépemen, amióta gyorsítottak 20 körüli. a gépben ha közvetlenül csatlakozik, most 150, 160 Mb. gondoltam, biztos icsi a router, vettem egy 300 mb-est tp-link Wr841N, de ugyanaz a helyzet. valami beállítási gond lehet, vagy ez is gyenge (na de miért lenne az).
    köszi bármilyen ötletet.

Új hozzászólás Aktív témák