Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz gologolo #6617 üzenetére

    Szia!

    Nem, semmilyen szakadás nem normális, csak ugye kérdés, hogy erről valóban a router tehet-e, vagy inkább a modem, vagy esetleg a szolgáltató rendszerében van-e a hiba, mint ahogy azt Te is írtad...?! Minden esetre az a 4-5 perc szünet iszonyú durva.... Én ADSL netet használok, ami ugye alapesetben 24 óránként bont. Ez nálam időzítve, mindig pontosan 00:00-kor történik, és ilyenkor a router log-ja szerint 2-3 mp-ig nincs netem.

    "Frissítést" kizártnak tartom, itt nem erről van szó! A karbantartások ideális esetben előre jelezve vannak, nem 3 percig tartanak, illetve nem havi 3-5 alkalommal történnek. Azt viszont senki sem fogja neked megmondani így látatlanban, hogy ez a hiba honnan ered, így nyilván nem garantálható az sem, hogy egy router csere megoldja a gondodat. Ez lehet egy kontakt hiba valahol a csatlakozásoknál, illetve millió más probléma.

    De, hogy mondjak is neked valamit, mióta ASUS routereket használok "3rd party firmware-ekkel" (ez mostanában Tomato) azóta soha nem tapasztaltam olyan szakadást, amit a router nyakába lehetne varrni. Itt van például egy RT-N10-es, ami egy ismerősömnél van üzemben (csak én felügyelem, mivel Ő nem ért hozzá), jelenleg 54 napja megy folyamatosan, és február 22.-e óta (addig van meg visszamenőleg a log-ja) nem volt netszakadása.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák