Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tornas

    őstag

    válasz Thocy a ZAGY #143 üzenetére

    Én egy P4 2,4 GHz (Northwood maggal), 1024 MB RAM, GF FX 5200 128 MB VGA-val használok egy PC-t 2x 80 GB + 20 GB IDE winyó (+ egy DVD író is) társaságában Asrock P4i45GV deszkán, WIN XP SP3-al. Remekül tudom használni "munkára" (irodai kaliber, némi multimédiával) ebben a formában és a net (flash nem szaggat stb...) sem jelent akadályt neki. Nem szaggat a rendszer sem és viszonylag gyorsan feláll a gép.

    Annyira nem temetném ezen kor gépeit még, de abban egyetértünk, hogy 512 MB RAM édeskevés, főleg akkor hogy ha netezni is akar vele az ember. A FF élből megeszi a felét is vagy többet is az 512-nek.

    Van egy laptopom is 1,4 Ghz Celeron M-el és 1 GB + 256 MB RAM, integrált VGA-val (64 MB), WIN XP SP2-vel és 40 GB IDE winyóval. 2 x 256 MB RAM-mal a laptop nemigazán volt rendesen használható netezésre. De miután kicseréltem az egyik 256-os RAM modult 1 GB-osra, azóta ez is remekül használható arra, amire megfelel a fent leírt gép is. Itt is viszonylag gyorsan feláll a laptop és nem szaggat a rendszer sem.

    Van még ennél is öregebb laptopom, amiben 1 GHz-es Celeron és 128+512 MB SD RAM (10 év garival vettem tavasszal újonnan az 512-est, nagyon meglepődtem, hogy még van 2013-ban és ekkora méretben :U ) van szintén integrált VGA-val (32 MB) és 20 GB-os IDE winyóval. Na ez, már tényleg csak diszkréten használható (2 x 128 MB RAM-mal abszolút használhatatlan volt) netezésre, pl. a flash videók már szaggatnak (a kisebb felbontásúak is). Abszolút csak szükségmegoldásnak van fenntartva, mert "vészhelyzetben" még ez is használható, még ha úgy-ahogy is. De egyébként ha két RAM (a 128-as az gyárilag van forrasztva a deszkára, így csak egy RAM slot-ja van) slot-ja lenne, akkor 2 x 512-vel szerintem még ez is használható lehet(ne) ma netezésre. Ennél a laptopnál a jelenlegi formájában nincs különösebb gond a rendszerrel, csak egy kicsit lassabban áll fel és egy hangyányit, de lassabban működik, de még éppen nem zavaró (számomra).

    [ Szerkesztve ]

    "Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

  • tornas

    őstag

    válasz Debilon #146 üzenetére

    Ha csak az alaplapok fejlettségét veszem figyelembe, akkor az AMD-set (MSI-ben van pl. SATA és 8x-os AGP is) választanám.

    "Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

  • tornas

    őstag

    válasz Debilon #152 üzenetére

    Nekem az egyik mostani gépemben is 3000+ -os Athlon64 (gyári értékeken) van benne 2 GB RAM-mal, Radeon X1300-as VGA-val (256 MB RAM, 128 bit) Asus A8N5X deszkán plusz egyéb.
    3Dmark 2005: 2000 pont körül.

    "Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Új hozzászólás Aktív témák