Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter_Pan

    tag

    válasz Canonfan #508 üzenetére

    Alkalmazás-kompatibilitási problémám még nem volt, bár eddig legfeljebb 50-60 programot próbáltam ki.
    Sőt megismétlem, hogy az egész OS és az android marketről utólag telepített alkalmazások is nagyon gyorsan és gond nélkül futottak.

    Egyetlen félig-meddig kivételbe botlottam bele eddig: szerettem volna működésre bírni a készülékben eddig némáságra ítélt FM-csipet (BCM4330-as, elvileg adó-vevő! egység). A Spirit FM alkalmazással sistergés formájában sikerült a rádió zajt befognom, sajnos azonban bedugott fülhallgató (antenna) ellenére sem tudtam állomásokat behangolni. Vagyis ez sem az inteles lapkakészlet rovására írandó, sőt maga a programfejlesztő is meglepődött, hogy a meghajtóprogramja ezekszerint inteles processzoron is fut, pedig azt hitte csak ARM-en működik. Enélkül ugyanis szerinte zajt sem tudtam volna befogni. Emiatt kilátásba is helyezte, hogy amennyiben jobban elterjed a platform, akkor megnézi megoldható-e a dolog. Sajnos most más irányban fejleszt. Remélem megnyugtató, ha egy ARM-es fejlesztő meglepődik azon, hogy olyan kód is fut az intelen, ami elvileg nem arra készült. (Ez alapján azt gyanítom, hogy az intel alapesetben talán ARM-et emulál és csak x86-os kód esetén vált a számára natív üzemmódra. Persze ez csak tipp.)

    A ZTE-t is kérdeztem, annyit mondtak, hogy ezen a készüléken nincs FM-rádiózási lehetőség. Erre persze korábban magam is rájöttem, és a válaszból nem derül ki, hogy ennek szoftveres oka van, amin talán már dolgoznak és valamikor elérhető lesz, vagy üzleti megfontolásból mégsem akarják használhatóvá tenni a rádiót.
    Vagyis eddigi legrosszabb élményem a készülékkel, hogy specifikáció szerint van rádió és az be is van építve, jelenleg azonban mégsem használható. Mondjuk ilyen korábbban a Samsung Galaxy és Ace szériával is előfordult, bár idővel használatba lehetett venni ezek esetén. Ha esetleg mégis használható rádióval érkeznének meg a készülékeitek, azt kérem jelezzétek!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák