Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter_Pan

    tag

    válasz GrandS #450 üzenetére

    Én Ausztriában 3 hete használom a Grand X IN-emet.

    Nagyon elégedett vagyok a készülékkel! Megjelenésre és tapintásra is kellemes, nem nyikrog, illesztések pontosak. Nekem még rajta van a védőfólia, anélkül állítólag gyűjti az ujjlenyomatokat illetve nincs gorilla körmök elleni üvegburkolata ;)

    Hmmm... atom... pár éve mindenhol azt lehetett olvasni, hogy laptokban minden el fut rajta, de a konkurens csipekhez képest harmatosan. Ezért sosem lesz atomos számítógépem.

    Tapasztalatom szerint okostelefonban az atom viszont nagyon atom!! Villámgyorsan reagál minden érintésre, akadozás nyomait nem észleltem sem a menürendszer kellően kusza használata, sem videólejátszás közben. Azaz a sebességre és folyékony felhasználói élményre nem lehet panasz.
    (Az pedig érdekes érzés, hogy ma már olyan készülék vágható zsebre, ami hardveresen elvileg alkalmas lenne bármely eddigi x86-os Windows futtatására, nemúgy mint az eddig megszokott ARM-es vetélytársak)

    A képernyőjén megjelenő képet/videót jó érzés nézni. A kellően magas pixelsűrűség miatt minden éles rajta. A színei teljesen természetesek, nem gondolom, hogy azokat bármilyen algoritmussal manipulálná a rendszer.
    Youtube HQ videók esetében olyan éles a kép, mintha rendes képet nézne az ember (SQ videók sem sokkal rosszabbak).
    1280x720-as felbontású HD videót is próbáltam. Ehhez a W7-ben található minta videót (Wildlife) választottam, mert sokak számára hozzáférhető, illetve kellően jó minőségű és természetes színvilágú a képanyaga. Ezzel is maximálisan elégedett vagyok, a kijelzőn a hód és a koala minden egyes szőrszála borotva élesen látható és a színek is természetesek maradnak. Vagyis ekkora képátló esetén az eddigi átlagosnál jobb, 940x560 pixeles kijelző is bőven elegendőnek bizonyul érzékszervi szempontból.

    A kamera viszont átlagos. Jó megvilágítás mellett egész jó képeket produkál, kevésbé ideális megvilágítás (borús idő, olvasólámpa) esetén viszont csupán átlagos, mobiltelefonoktól megszokott fényképeket készít.

    Érdekes viszont, hogy az átlagos fényképezési képességéhez képest jobb videó felvételeket készít, ráadásul 1080p felbontásban. Menet közben állítható a zoomolás, de a vaku felvétel közben nem kapcsolható be. Ha felvétel előtt kapcsolja be az ember, akkor is kialszik kb. 2 mp múlva, így a villanónak haszna csupán fényképezésnél lesz (vagy keresni kell egy olyan alkalmazást, amivel hosszabb időre is be lehet kapcsolni a vakut).

    Képalkotási képességeit tehát úgy foglalhatom össze, hogy ha nem DSLR illetve camcorder minőséget várunk el egy mobiltelefontól, akkor sok okunk nem lesz panaszra, mert a készített felvételek bőven hozzák azt a minőséget, amit az ember már szégyenkezés nélkül megmutathat a barátainak vagy megoszthat közösségi oldalakon.

Új hozzászólás Aktív témák