Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geree

    senior tag

    Nemrég megérkezett a minideal.net-rol rendelt 2/16-os (HM2014813) telefon - a bolt által eléggé széthekkelt ROMmal (HM2014811-re hamisitva a product ID-t, de a telefon ugy tunik eredeti).

    Lényeg a lényeg, 2 T-Mobile-os kártya van benne, egy megyar és egy osztrák és meglepődve tapasztaltam, hogy sehol nem vált át LTE-re LTE preferred módban, míg az S4-es Samsunggal sikerült LTE hálózatot vadászni.

    Rövidebb utánaolvasás után - tudván, hogy a telefon támogatja a T-Mobile FDD LTE B3 és B7-es sávjait, láttam, hogy a B20-at, (800MHz) viszont nem, ami leginkább elterjedőben van, mindhárom hazai és több külföldi szolgáltatónál. (A tavalyi frekvenciapájázatdól bővebben lehet olvasni itt. - egyéb hasznos infók is találhatók a hazai 4G LTE hálózatokról.)

    Tehát röviden a 800MHz-es LTE lesz a "vidéki" LTE, mint ahogy a Vodafone 900MHz-es 3G WCDMA sávja, míg a magasabb, 1800, 2100 MHz-es frekvenciák várhatóan csak a nagyvárosok környékén (lesznek) elérhetők így a legtöbb kínából származó telefon -szerintem- rövid időn belül nem lesz LTE képes pl. a T-Mobile 2014.10.17-i hálózatbővítése után lefedett területek nagy részén, látva, hogy nagyobb területek lefedésére nyilván a 800MHzes frekvenciát használják a T-Mobile és a Telenor közösen.

    Remélem másnak is hasznos/tanulságos ez a hsz, illetve a linkelt oldalak.

    [ Szerkesztve ]

    a friend in need is a friend indeed

Új hozzászólás Aktív témák