Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    Ha valaki bevállal egy ekkora váltást, miért ne vállalna be egy Linuxot vagy Mac-et? Részemről most látom elérkezettnek az időt, hogy a bootloaderben megfordítsam az oprendszerek sorrendjét a gépemen.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz SPY0817 #31 üzenetére

    Nem, soha nem láttam linuxot, nem is csináltam külön disztrót a Zipit Z2-re.
    A Win8-at a béta idején pár napig próbáltam, és elvégre erre való a béta, hogy el tudjam dönteni, kell-e. Nem kell, köszönöm. Mac-em tényleg nem volt huzamosabb ideig.
    Szerintem a Windows 8 öncélú rendszer. Az ideális oprendszert nem látod - használod. Minél több időt töltök el a látványos effektek és a nyolc szinten egymásba ágyazva eldugott beállítások között, annál kevesebb ideig használtam én a gépet a feladatom elvégzésére és használt a Windows engem a design-problémáinak áthidalására. Munka alatt nem a filekezelőt meg a vezérlőpultot értem, mert az nem a munkám része. Egy látványos vezérlőpult vagy filekezelő nem azonos egy látványos környezetben végzett munkával, mert ezek használata nem a munka végzése, hanem a gép kezelésének szükséges velejárója, amit egy jó design megpróbál csökkenteni, eltakarni. Munka mondjuk egy Photoshop vagy Avid használata, egy szövegszerkesztő vagy esetleg az internet böngészése (nem feltétlenül a beépített böngészővel).
    Ez az egész látvány dolog lehet, hogy tetszik egy olyan felhasználónak, aki csak internetezni akar vagy játszani, azaz szórakozni akar, mert az oprendszer már adja a szórakozást (ami nem az ő dolga szerintem), és nincs semmi bajom egy ilyen verzió létezésével.
    De egy rendes "munka verzió" egy vállalati, irodai munkára kialakított felület hiánya szerintem nagyon komoly probléma, ha van választás válóok, de sokaknak egyszerűen "kötelező" lesz (a munkahelyén ezt veszik meg), másfelől idővel a régi verzió támogatása is csökkenni fog, ráadásul láthatóan ezt mesterségesen erősítik is.
    Miért kéne Gizikének a titkárságról megtanulnia, hogy melyik sarokba húzva mi fog történni, és milyen soha nem látott billentyűkombókkal tudja előhozni a régről megszokott funkcióit? Ettől nem lesz hatékonyabb az űrlapok kitöltésében, de legalább hetekig azt sem fogja tudni, mit hogyan kell csináljon.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz SPY0817 #68 üzenetére

    Igazad van abban, hogy vannak feladatok, amire nem való. Nem használnám grafikus munkaállomásnak, játékos gépnek, viszont teljesen alkalmas "hétköznapi otthoni" felhasználásra, azaz netezés, filmezés, szövegszerkesztés, levelezés nem gond, még a Windowson megszokott programjaidat is megtarthatod az új platformon. Vállalati környezetbe csak akkor javasolt, ha alkalmas rá az infrastruktúra a vállalatnál. Ha mindenki Excellt, Accest, Exchange-t ésatöbbit használ, bár megoldható, de talán tényleg nem éri meg a fejfájást. Ami komoly probléma van vele, az nem elsősorban a Linux fejlesztőinek a hibája, a hanyagul megírt de zárt forrású videokártya driverek, alkalmazások hiánya sokkal inkább a fejlesztők miatt van, de ez ügye egy piac, ameddig nincs jelentős részesedés és ennek kapcsán bevétel, nem vágnak bele. Amúgy ilyen tekintetben is javuló a tendencia.
    Gizikének szerintem nagyjából annyi erőfeszítés megtanulni a Metrós Start-menüt, mint megtanulni Ubuntuban az Unity dokkját (amit egyébként személy szerint szintén nem komálok).
    Amúgy hónapok óta motoszkál a fejemben, hogy a munkahelyemen a kizárólag böngészésre használt kis gépterem néhány ősi Celeronja helyett Androidos miniPC-ket rakjak be. Nem hiszem, hogy a Windows XP után sok könnyet hullatnának a felhasználók, ha cserébe hatékonyan tudnak majd böngészni. Az Androidot magát meg jóformán nem is látnák, ezért ideális OS a feladatra (tud valaki kioszk módról Androidhoz?).
    Ironikus, hogy a korai tablet piacon a WinXP és Win7 volt a fő visszatartó erő, mindenki egyértelműen arra panaszkodott, hogy a felület nem a böködésre van kitalálva. Nem is lett belőle semmi. Most itt állunk olyan desktopokkal, amiknek a felülete böködésre és nem egérre lett kitalálva. A szituáció pont ugyanaz, erre mondják, hogy átestek a ló másik oldalára.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz CyberPunk666 #141 üzenetére

    Ez mind szép, és erre tökéletes. De mihez kezdjen ezzel a rendszerrel mondjuk a grafikus, aki nem a kövér ujjaival akar böködni, miközben kitakarja a részletet, amivel dolgozik, meg a titkárnő, aki örül, ha megtalálja a PgUp gombot a billentyűzeten és szívrohamot kap ha véletlenül hozzáér valamihez a képernyőn és attól az megnyílik (egyértelmű kilépés gomb nélkül, ahol egyértelműnek a 12 év alatt beidegződött piros 'X'-et értjük a jobb felső sarokban), vagy a programozó, aki lehetőleg csak minél többet akar látni a kódjából és minél kevesebbet a csicsás ablakkeretekből meg fél képernyőnyi szalag-menükből? Nem az a baj, hogy ez az új van, hanem hogy a régi nincs.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz CyberPunk666 #150 üzenetére

    A gond, hogy nem "az embereknek kell rájönni, mi a jó irány", hanem a piacnak arra mennie, amit az emberek igényelnek. Nem a felhasználó van a gépért, hogy "megszokja a hülyeségeit" és nem a vásárló a gyártóért, hogy ahhoz idomuljon. Nincs annál idegesítőbb, mint amikor meg akarják neked magyarázni, hogy mire van szükséged, TeleShop meg Jehova Tanúi, nem?

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz arnyekxxx #194 üzenetére

    A szövegkörnyezet szerint egy elképzelt érintős asztali gépről volt szó, ami a monitorba van építve és vihetsz magaddal az ágyba meg a konyhába, amit a kolléga a már meglévő Win8-asához kívánt.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz arnyekxxx #197 üzenetére

    A fórumozás egyik nagy előnye, hogy van időm
    - felhúzni magam azon, hogy valaki nem olvassa el, amit írok és úgy próbál belém kötni,
    - lehiggadni, megfogadni, hogy nem válaszolok, mit izgat, ha valaki nem érti, amit mondtam
    - és aztán mégis begépelni valami lenéző pökhendi megalázó választ, lehetőleg a másik szellemi képességeire vonatkozóan.

    Szóval a gondolatmenet a következő:
    CyberPunk666 véleménye szerint nem a W8 sara, hogy a hardver, amin tesztelték, nem az érintős oprendszerre volt megtervezve (elfárad a kéz, kilazul a zsanér a böködéstől, maszatos lesz). Kifejtette, hogy szerinte az új rendszerhez új hardverek is jók lennének;

    Én például várom azt, hogy itthon egy laza mozdulattal leemeljem a monitort a helyéről, beüljek az ágyba, a felhúzott lábamra tegyem és használjam, mint egy tabletet. Nem az asztalnál akarom tapogatni. Vagy éppen kiviszem a konyhába, és ott csak a monitort tapogatom.
    Amikor pedig dolgozni akarok, ráteszem a konzoljára és bill+egér. esetleg ha van 1-2 jó mozdulat vagy dolog amit egyszerű, akkor ott azt kézzel, de semmiképpen sem elsődleges használatra.

    Erre válaszoltam, hogy ebben a felállásban az jó, de mivel a W8 felülete gyakorlatilag csak erre lenne ideális és nincs rendes "céges" verziója (tényleg, vajon a következő Windows szerver is Metrós lesz?), sokaknak problémás lehet még egy erre tervezett hardverrel is a munka.
    Igen, grafikusunk megtarthatja a számítógépét az egerével meg a Wacomjával, csak mint előbb kifejtettük, a Win8 ezek szerint nem neki lett kitalálva (hanem a táblagépre).
    Q.E.D.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    Hogy ne csak a szám járjon, elképzeltem, milyen Metrós Start-menüvel tudnék együtt élni. Kb. 1 óra alatt ezt sikerült összehoznom.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák