Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eli_Stone

    aktív tag

    válasz gacsoi #14864 üzenetére

    Nem túl bonyolult telepíteni.
    itt van egy elég érthető leírás windows-hoz [link]

    De magyarra fordítva.
    1. töltsd le és telepítsd a Java JDK-t a fenti linken a leírásban ott a link. Azt, hogy melyiket akarod letölteni azt neked kell tudnod :) de szerintem ezt Java Platform (JDK) 7u2 vagy ezt JDK 7u1 + Java EE Bundle. Ha jól emlékszem ezeknél telepítés után már nem kell a környezeti változókat állítgatni de nem vagyok benne biztos mert már ezer éve nem használtam JAVA környezetet.

    2. töltsd le az ANT legfrissebb változatát jelenleg az 1.8.2 a legújabb
    3. csomagold ki pl c./ANT könyvtárba vagy ahova akarod
    4. Állítsd be a környezeti változókat az ANT-nek win7 alatt jobb klikk a számítógépre ott bal oldalt a spec. rendszerbeállítások majd a felugró ablak alján a környezeti változók.
    A környezeti változókon belül a rendszerváltozóknál hozz létre egy újat a fenti linken le van írva mi legyen a neve és tartalma.
    5. a rendszerváltózók között van egy Path nevű azt szerkeszd és az elejére írd be ezt %ANT_HOME%\bin;

    6. indítsd újra a gépet biztos ami biztos :)
    7. Teszteld le, hogy jó e. nyiss egy parancssort és írd be ezt ant -version

    Vagy itt egy másik leírás [link] ez parancssorban adja hozzá a k.váltózókat ebben csak annyit kell változtatni, hogy a JAVA_HOME-nál a végére értelem szerűen azt a verziót írd ami telepítve van illetve a Meghajtó betűjelét és az elérési útvonalat cseréld arra ahol a fájlok vannak. Illetve a leírásban a "In windows 7 you can go to" szövegtől ugyan az van leírva mint az előbbiben ill amit én leírtam.

    Végül, ha kell egy Java fejlesztő program is akkor töltsd le az Eclipse-et [link]
    Ha androidra akarsz app-ot írni akkor az Eclipse-el töltsd le az ADT Plugin-t [link]

    Remélem segített.

    Jah, ha mindezt Linuxon akarod elkövetni az egy másik történet. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák