Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackDesert

    tag

    Hát igen.. Nos, nemrég azt nyilatkozták, hogy több mint 1400 dizájner munkája volt a windows 8 és a windows 9 dizájnjára még nagyobb hangsúlyt fektetnek. Nekem fontos a dizájn is, mert elég sokat bámulom a monitort.. Ezek szerint tényleg ezt a semmit hozták össze megint. Hányinger már bocsánat.

    A windows 8 után ez megint csak nem előrelépés, hanem a 8.2. Megint feltalálták a(z akár egész képernyős start menüt és persze, ha mazoisták vagyunk használhatjuk megint a csempés nézetet). Ebben megint hol az innováció? A legszörnyűbb, hogy ezért még pénzt is kérnek.. Ezen dolgoztak több évig??

    Tudom más az irány, de meg lehet nézni az apple, vagy a linux fejlődését ehhez képest. Nézzétek meg az ingyenes mavericks és szintén ingyenes yosemite közti különbséget.

    No offense..

    [ Szerkesztve ]

  • 3ye

    tag

    válasz BlackDesert #9 üzenetére

    Szóval az a fejlődés, hogy folyamatosan új ikonokat terveznek, átszíneznek, több átlátszóságod adnak...stb.
    Hát nem tudom, semmi bajom nincs az OSX-el vagy a LINUX-okkal, szépek, de a felhasználói felület még mindig ugyanaz mint 10 éve. Ikonok, ikonok, ikonok, ikonok. Semmi radikális változtatás az elődökhöz képest. Az MS meglépte a "nagy" váltást, aminek én személy szerint örülök. A többi maradt a klasszikus 20 évvel ezelőtt kitalált kezelő felületnél és azt csiszolgatják.

  • BlackDesert

    tag

    válasz Mate #10 üzenetére

    1. Te is tudod, hogy a programok többsége miatt kénytelen a windowst használni..
    1.2. A windows 7 támogatása 2015 tavaszán megszűnik
    1.3. Ebből következik, ha tetszik ,- ha nem váltanod kell ,mert nincs más alternatíva.

    (Most azzal érvelsz majd, hogy használjak osx-et, linuxos, egyéb os-t.. Mint írtam, a szoftveres támogatottság miatt nem lehet, másrészt anyagi okokból sem)

    2. Neked nem fontos, hogy milyen környezetben dolgozol, de nekem inspiráló lehet az asztal környezete is.
    2.1 Windows 8 újítása? Olyan érdembeli dolgokkal amik valóben megkönnyítenék a dolgomat nem találkoztam. Stabilnak,- stabil, de már a win7 is ilyen volt. (De, Te milyen újításokra gondolsz amit az átlag júzer kis is hasaznál?)

    Az, hogy Ti elégedettek vagytok a látottakkal, még nem kötelez arra, hogy én is beálljak a sorba.

    (#20) 3ye: az osx-ről

    Lehet, hogy ugyanúgy néz ki már hosszú ideje és csak finomíthatják a külsőt, de a lényeg a motorban van. Mondd, Te tényleg nem érdeklődsz más os-ek íránt csak kíváncsiságból is, hogy ezt tudd? Keress rá a yosemite-re yutubon. A videó is magáért beszél. Mewllesleg a dizájnja szép letisztult, azt kár nagyon javítgatni..

    [ Szerkesztve ]

  • ztoldy

    senior tag

    válasz bbTamas77 #39 üzenetére

    Mit kellene felmutatni? Az operációs rendszer fogalma: Az operációs rendszer olyan programrendszer, ami betölti és vezérli a gépen futó programokat (alkalmazásokat), elosztja, ütemezi az erőforrásokat, kezeli a hardvert, biztosítja a felhasználó és a számítógéprendszer közötti kommunikációt.

    Nem tudom, hogy mit kellene csinálnia egy Windows-nak? Szerintem így is sok felesleges cucc van benne, mert az integrált programok közül szinte semmit nem használok. Tehát nekem még az is elég lenne, ha lenne egy üres felület, amire a saját programokat telepíthetném, ezért mindegy nekem, hogy start menü vagy csempe vagy járólap van éppen az oprendszerben.

    Persze, aki annyit ért a géphez, hogy bekapcsolja annak kellenek az integrált szolgáltatások, de akkor neki meg legyen mindegy, hogy milyen felületet kap, ne reklamáljon. Linuxnál, OSX-nél sem tudsz reklamálni.
    Szerintem a start menü régi formájában egy elavult dolog volt.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.refundo.hu/?ref=175161

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz Döglött Róka #40 üzenetére

    Nem csak a Win7-ig minden Windows, de gyakorlatilag az összes népszerűbb Linux GUI is Win95 stílusra hajaz (de az eredeti MAC OS-től sincs messze). Szerintem nincs ezzel semmi baj - a start menü és asztali ikonok olyan elvárás a számítógép kezelése terén, mint az egér meg a billentyűzet - bármilyen gépét tolnak elém, egy ilyen kezelőfelülettel könnyen és gyorsan eligazodok rajta. Biztos vannak extravagánsabb megoldások, amik pl. mobil-gépeknél meg érintőképernyőn jól működnek (nem mondom, hogy rossz a csempe, csak a többségnek feleslegesen idegesítő), de ergonómia+megszokás terén egyenlőre a "klasszikus asztal" a nyerő.

  • King Unique

    titán

    válasz BlackDesert #76 üzenetére

    Nem kell ez....
    Itt a W8/ 8.1-et stabilitás, teljesítmény terén soha nem érte igazán panasz és az se igaz, h ne lenne használható, mert mindennemű feladat, hétköznapi, de akár speciális tervező programok (pl. CAD, FEM stb.) futtatására, kezelésére is tökéletesen alkalmas.
    Itt a megszokás a kulcskérdés, mert egyrészt különálló felületként ott az asztal és a fentebb említett módon, de akár gyárilag (tálca--->navigáció) is sok mindent be tudsz állítani az ügyben.
    A fentebb említett "kiegészítő 3rd party programok" opcionálisak, mert azok nélkül is bőven használható a rendszer, de ha vkinek az kell, akkor ezek révén ott a lehetőség, h alakítgassa saját igénye szerint.
    Más kérdés, ha sz@rik mindenre, nemtörődöm stb. hozzáállás, mert azzal nem lehet mit kezdeni. Ezek a kis "appok" meg egyébkén nem esznek sokat.
    Mert olyat nagyon te se tudsz mondani, amit 7-hez képest 8.1-ben ne lehetne megcsinálni, tehát nem a használhatóság/ alkalmasság itt a fő kérdés, hanem leginkább a hozzáállás, megszokás....
    + nyilván a fals Windows-mítoszok közt a "xaracsempe" is ott virít, ezért sokan neki se fogtak, ezekre alapozva....de ugye azok közt még olyan hiteles okosságok is találhatóak , h frissítést ki kell kikapcsolni, nem kell vírusírtó, USB-eszközöket csak ki kell húzni, nem kell a tálcán leválasztani ; Linux szar és használhatatlan stb. :D
    De most itt a Win9, ha ez se felel meg egyeseknek, hát akkor marad a 7...aztán nem kötelező annyira használni bármelyiket is.

    [ Szerkesztve ]

  • DoxaM

    aktív tag

    válasz King Unique #75 üzenetére

    Én azt értem, h nem kötelező-még-, a problémám az, hogy egyszerűen nem tudom kikerülni, ha végetér a win7 supportja....Tehát, ha úgy nézem kötelező és ez az m$ üzletpolitikájának is köszönhető, mert nincs alternatíva (számomra linux nem az, munkámhoz használok, azt fel is gyújtanám legszívesebben :D ).
    A másik problémám, hogy ha már csináltak egy jó ui-el rendelkező rendszert, mint a win7, akkor azok után ez mi a sz@r most, úgy mégis? Komolyan érthetetlen, ha egy autógyártó ezt csinálná, már lehúzhatná a rolót a csába...sajnálom, hogy nincs több alternatíva OS szinten, akik előremutatóak, innovatívak és összeszedett izléses dizájnt tudnának produkálni, úgy hogy ne kelljen fél - 1 napot szívni a berheléssel megvétel után, ha valaki nem ezt a hányadékot akarja bámulni nap-mint-nap. Lehet, h gyorsabb, de a win7 is elég gyors számomra, ez vszínű nem sokat jelent itt.

  • DoxaM

    aktív tag

    válasz Воланд #94 üzenetére

    Egyik legnagyobb multinál vagyok, cseréljük le az office-okat, open office-ra :) és egyre több gép jön linuxszal.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Kékes525 #118 üzenetére

    A Google a Chrome OS-szel? Ugyan már...

    Az emberek nagy részének az kell, hogy a rendszer jól nézzen ki, biztonságos és gyors legyen, no és az évtizedek alatt megszokott módon működjön (ugyanazok a fájltípusok legyenek, ne kelljen RPM-et Tar.GZIP-et piszkálni), nos és a megszokott Microsoft Office is elérhető legyen rá. A Windows ezt mind nyújtani tudja.

    Ugyanez látszik az Apple termékeinél is, az ő felhasználói táboruk is megszokások rabja, és ez egyáltalán nem baj.

    A Linuxra is igaz ez, csak nekik azért keserű a szájízük, mert nincs annyi pénz a fejlesztésre, és lényegesen kevesebben használják otthon mint a másik kettőt.

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #41133696 #119 üzenetére

    Viszont van egy fontos különbség. Ameddig egy Linuxos jól elboldogul Windowszal is, addig ha az átlag emberekből indulunk ki, ez fordítva nem működik.

  • King Unique

    titán

    válasz #41133696 #121 üzenetére

    Ezt pontosan így van. :K
    Megfigyelhető, h Linuxot általában IT-szakemberek használnak munkára, illetve home szinten, hozzáértő hobby userek, akik szeretnek bütykölni. Viszont az átlaguser, aki manapság a Windows-t is már egyre kevésbé tudja normálisan használni, az nem fog Linuxot tákolni és terminálban babrálni.... :N

    (#129) tatararpad: ez alapján 1-es/ 2-es tábor...
    Ez az új irány, ezt kell szeretni, de szerintem ez is jól néz ki, nagyon szubjektív a megítélése.
    Ha vki meg annyira nem tud elszakadni az Aero Glaas-tól (Aero van itt is), az ahogy 8.1, úgy vsz 9 esetében is rakhat bele magának seperc alatt: Aero 8.1 Update 1 + Glass8 stb.

  • #19617792

    törölt tag

    válasz King Unique #130 üzenetére

    "az nem fog Linuxot tákolni és terminálban babrálni"

    éppenséggel egyre kevésbé kell "tákolni"... a terminálban babrálás legalább kifizetődő.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #19617792 #131 üzenetére

    Én tudom, mert én speciel nem ijedek meg tőle, de magyarázd el ezt egy átlag Win usernek....mert az aki Windows-on még a vezérlőpultot se találja meg, megrémül, ha parancssorban netán ipconfog-al meg kéne néznie ezt-azt, az neked nem fog Linuxon ennél bonyolultabb dolgoknak nekiállni. :N

    (#132) DoxaM : hivatalos indok szerint erőforrás zabáló volt, amiben talán van vmi, de a mai gépeknek nyilván meg se kottyan. Illetve még gondolom azért vették ki, h az asztal jobban illeszkedjen dizájn terén a Modern UI szögletességéhez.
    Ha utóbbinál is meglenne az az átlátszó megjelenés, mint a WP 8.1-nél, akkor már asztalhoz is jobban passzolna az Aero Glass.
    De muszáj még mindig ilyen triviális dolgokon lovagolni :F AKi nem bír leszakadni a Win7 kinézetéről, az fabrikálja bele magának a fenti eszközökkel a 8.1/9-be is. Ha nem akarja, akkor vagy megszokja és anélkül használja tovább, vagy nem és marad 2020-ig a Win7-nél, ennyi. :)
    Egyébként az is közrejátszik, h W7 lett az új XP2 és ahogyan utóbbiról nehezen szokták meg a 7 felületét, úgy 7-ről váltva újabbak esetén is fenáll uez.

    [ Szerkesztve ]

  • tatararpad

    őstag

    Nem húzom le, csak nem veszem meg. Mondjuk ezt a "sok dolog jobban meg van benne csinálva" nem tudom honnan veszed mikor még semmit sem tudni róla, de ahogy te is írtad, 2020-ig támogatott a Windows 7, félévente meg új Linux distrók jönnek ki, szóval ha a Microsoft nem kéri a pénzemet, én minek adjam.

  • daimonion

    senior tag

    Én azt nem értem, hogy mindenki úgy odavan a kinézetért..De a BELSŐ re nem nagyon figyel senki..Egy példa ..

    a modern alkalmazásokat a rendszer mind homokozóban futtatja, csak a korábban engedélyezett modulokhoz engedve hozzáférést. De Pl a smart screen is a biztonságot növeli ugyanúgy mint a továbbfejlesztett UAC
    például még tovább csiszolgatták az ASLR-t és a DEP-et, hogy azt még kevesebb kártevő tudja kicselezni. Az UEFI támogatásának köszönhetően bekerült a rendszerbe a Secure boot lehetősége, ami csak a digitális aláírással hitelesített programok (a linuxosoknak nem kevés fejtörést okozva) betöltődését engedi, így a korán ébredő rootkitek ellen hatékonyan lehet védekezni. A Windows Defender is szintet lépett, teljes értékű vírusvédelmet kapott, ami a felmérések szerint körülbelül 85 százalékos védelmet nyújt, azaz még külön biztonsági szoftver nélkül is elcsípi a fertőzések jó részét – persze a top antivírusok 95-98 százalékos hatékonyságát nem közelíti meg de mégis egy alapszintű védelmet nyújt ..Nem beszélve arról, hogy a win7 ben lévö összes biztonsági fejlesztés is megtalálható a windows 8.1 ben is..Gondolom a Win 9 még ennél is többet ad..

    De ha azt nézem hogy a szar a csempe nincs startmenű szajkozók közül mennyien is vették a fáradságot arra hogy mondjuk beállítsák azt hogy egyböl az asztalra bootoljon a win8/8.1 nem tudom és mennyien raktak fel mondjuk egy classic shellt ? Azt minden meg van oldva és még az aerot is fel lehet rakni...Na mindegy sok lúd disznót gyöz azt jön megint a start menű hurrá..De az hogy a win8/8.1 biztonság terén sokkal jobb mint a win7 ugye sok uzert rohadtul nem érdekel csak az hogy fusson ezer fps -el a word of tank..

  • BlackDesert

    tag

    válasz daimonion #141 üzenetére

    ..és ,ha szebb lenne a csempéje akkor ezek a funkciók nem működnének?

    Igen, hosszas baszkurálással, utánanézéssel sok minden beállítható a windows 8-ban. Nekem ráguglizni nem okoz nehézséget, de rengeteg olyan embert ismerek akik még a magyar nyelven írt windows üzeneteket sem képes értelmezni, nem hogy egy nyomtatót feltelepíteni magától. Nahát ezaz amiről itt sokan írtak, a win8 nem felhasználóbarát ez is közrejátszott az elterjedésében. Ne adjanak ki évente ugyanolyan skinnel egy új op rendszert. Az itt linkelt egyik hszben az új feature-t mutogatják, hát.. csak kicsit van lemaradva a linuxhoz képest. Ezért Ők feltehetően megint a szokásos 30eFt -nyi összeget fogják elkérni. Ez a gond, nem az hogy biztonságosabb lett..

  • King Unique

    titán

    válasz BlackDesert #140 üzenetére

    A többség eddig se szaladt megvenni, Vérpistike a szomszédból beaktiválta nekik a rendszert, ahogy az Office-t is, hiába van ott az ingyenes Open és - LibreOffice :D ....kering vmi kósza hír, h a jövőben változni fog a Windows aktiválása, de arról még pontos infók nincsenek és lehet csak mende monda.
    Másik oldalról az a baj, h igazán jó alternatívák, főleg azoknak, akik spec programokat használnak, nincsenek a Windows helyett. A Linuxok ennek az átlag user rétegnek pedig nagyon nem azok és még egy jó darabig nem is lesznek, ahogy Chrome OS és társai sem.

    Modernek a Metro van titulálva, lásd Modern UI, nem az asztal, illetve a modernség nem csak az UI-ban merül ki. De ezt a részt kár feszegetni, mert feljebb GoodSpeed kollega nagyon jól összefoglalta a lényeget [link]. :D
    Az igaz, h nem jó teleszemetelni a rendszert ilyen programokkal, de ennyi erővel más külső 3rd party programok is ezt teszik, vmint a legtöbb telepítőben azért bejelölhető, h mit fogadsz el, mit engedélyezel erre vonatkozóan.

    A lusta, nemtörődöm, szarik mindenre, nem érdekli semmi ---->alig ért vmihez OS kezelés terén szintű userekkel meg nem lehet mit kezdeni... :N
    Az, h Windows fizetős, meg szerintem nem újdonság. Komolyan azt várják itt egyesek, h csak mert van neki egy jó esetben megvett XP/Win7, majd ingyen hozzávágják a Win8.1/ 9-et....hiú ábránd. Ha vkinek derogál megvenni, akkor használjon Linuxot, az ingyééér van, csak azt meg használni derogál a nagy átlagnak... :U

    (#141) daimonion: bizony ez se elhanyagolható szempont. Sokan pl., csak mert nem volt benne, lusták voltak a Win7-re is vírusirtót tenni, inkább megkérdezték a szomszédból Vérpistikét, hogyan lehet üzeneteket, UAC-ot kikapcsolni...

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz King Unique #145 üzenetére

    tehát az nem gond, hogy egy új Windows esetén "körül kell nézni" mi hogy működik benne, amikor azt mindenkinek, beleértve 1 bites usert is készítik, aki nyílván nem ért hozzá... de egy Linux az már rocket-science. felhasználóbarát OS és a körülnézés szükségessége enyhén ellentmond egymásnak. Spocknak már füstölne az agya...

    [ Szerkesztve ]

  • tatararpad

    őstag

    válasz arnyekxxx #148 üzenetére

    Sosem az volt a probléma hogy máshol van, hanem hogy minek van máshol. Win8-ban pl. miért kellett jobb oldalt huzogatnom az egeret egy újraindításért? Ez miben segítette az én mindennapjaim? Vagy mitől lett nekem jobb ezáltal? Teljes képernyős start menü dettó. Egyáltalán nem jobb mint az elődje, sőt még rosszabb, akkor tényleg sok értelme volt kicserélni. Bármennyire is próbáljátok beállítani a felhasználó messze nem olyan hülye, tudja mi tetszik neki, és mi halálfölösleges neki, ezt a Windows 8 sikere is mutatja. A Linuxról meg annyit hogy édesanyám Ubuntut használ minden különösebb tanítás nélkül, a suliban is linuxos gépek voltak és érdekes módon senkinek nem volt gondja.

    (#141) daimonion: Van egy kis köze a dolognak ahhoz hogy a felhasználó nem a kernelt vagy technikai paraméterlistát bámulja egész nap. Engem pl. miért izgat, hogy egy app sandboxban fut mikor egyik appot sem használom, a Defendert úgyis kikapcsolja a rendszergazda és rak valami értelmeset.

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz tatararpad #149 üzenetére

    hanem hogy minek van máshol

    hát mert pl ahol addig volt startmenü az megszűnt, így ha oda teszik akkor nincs is szoftveres kikapcsolás

    miért kellett jobb oldalt huzogatnom az egeret egy újraindításért?

    Előtte bal oldalra kellett húzogatnod az egeret az újraindításért. Itt a világvége.

    Egyáltalán nem jobb mint az elődje, sőt még rosszabb,

    Ez a te véleményed, ém pl hányingert kapok amikor a jól megszokott rendezett w8.1es felület után anyámék w7-es gépét kell piszkálnom és belekényszerülök a startmenü kaotikus mocskába.

    Bármennyire is próbáljátok beállítani a felhasználó messze nem olyan hülye

    dehogynem

    tudja mi tetszik neki,

    Az amit a szomszédpistike feltett neki "ez a jó az a másikasszar, tudod én értek hozzá látod neked is ingyenért van a windózod tőlem" kommenttel

    tudja mi tetszik neki, és mi halálfölösleges neki, ezt a Windows 8 sikere is mutatja.
    +
    A Linuxról meg annyit

    érted ugye mi a problma azzal, ha egyik oprendszer szrságát az elterjedségével igazolsz aztán feldícsérsz egy másikat aminek az elterjedsége töredége az általad fikázottnak?

    "a felhasználó nem a kernelt vagy technikai paraméterlistát bámulja egész nap."

    A felhasználó a megnyitott programot bámulja egész nap. A torrentbarát vérpistike az aki az oprendszer csicsáktól olvad el, a felhasználó akinek pénzért adják el a windózt nagytömegben az nem a desktopban gyönyörködik hanem dolgozik a gépen és őt érdekli, ha munka közben a rendszer gördülékenyebben és stabilabban üzemel.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tatararpad #149 üzenetére

    Ezt már csak ti próbáljátok bemagyarázni, h milyen bonyolult, milyen szar, mert nem akarsz váltani (nem tudom most használod-e), ne kelljen megint pénzt kiadni érte....
    Max a sima 8-ban kellett ehhez Charms Bar, de Alt+F4 volt ott is, ahogy Classic Shell is. 8.1-re ezt már nem lehet ráfogni [link].
    Van rakás fejlesztés, új, hasznos dolog már a 8.1-ben és lesz a 9-ben is, az, h átlag usert netezésen, Skype-on kívül más nem érdekli és ehhez a szinthez XP is elég, azzal nem lehet mit kezdeni.... :D
    Az, h neked (+másoknak) bajod van Kezdőképernyővel, mint Start menüvel, az egy dolog, de azt ne akard bemagyarázni, h az adott feladatra használhatatlan lenne...mert sokkal kényelmesebb ott rendszerezni, onnan indítani programokat, kitűzött mappákat, mint hagyományos Start menüben turkálni.
    Tudja a user felületesen mi kéne neki, de az a baj, akármit tesznek elé, az sosem jó, mindig kritizálja, másrészt használni már nem igazán tudja egyiket se és ezen az is ront, h szarik rá, mert kicsit sem hajlandó megerőltetni magát. Ezt ne fogjátok mát teljes mértékben az OS-re...
    Ja, aztán nem mki mutterja Ubuntuzik, meg koránt sem minden iskola Linuxozik....ez nagyon nem jó példa :N
    Ennek simán lehet mondani az ellenkezőjét is, h volt aki 5 perc után felállt Ubuntu elől (még Linuxosokat is megosztja) és sok xy iskolában/ hivatalban is nemtetszést váltott ki. Nem hiába nem használják ezeken a helyeken széles körben.

    (#147) EarL 007 : mint másik Linux fan, te se akard már bemagyarázni, h egy átlag XP-n nevelkedett, 1 bites Windows user, neked majd könnyebben fogja kezelni az Ubuntut, Debiant és társait, mint egy Win7/8.1/9-et, mert ez totál nem igaz.... :N
    Linux abszolút kezdők topikba is jönnek mindig újak és alap problémákba ütköznek bele, ami Windows-on pár kattintás, Linuxon meg komolyan kell terminálozni, google-t túrni, itt PH-n kérdezni. És az a különbség, h míg ő/ők szánnak időt arra, h megértsék, tanuljanak ezt-azt, addig a nagy többség nem fog és 5 perc után feláll mellőle...

    (#150) arnyekxxx: +1 "dehogynem" sajnos :K :(

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz King Unique #151 üzenetére

    nagyobbat nem is tévedhettél volna, de nem baj, ügyi vagy. :D no menj szépen csempét fugázni. :D btw, csak az ír topikokba akinek baja. többen vannak, aki felrakott egy Linuxot, akármit, és megy pöccre. a nagy többség a win8-at se fogja megszokni, ha már itt tartunk.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #19617792 #152 üzenetére

    Miben is, h bár mind2-et használod, de inkább határozottan Linux fan vagy és, hogy Linuxot, annak használatát nehezebben szokják meg átlag userek :F Mert nem hiszem...én menjek fugázni, te meg mehetsz tákolni... :D
    A "többen" az kb. az IT-szakember, meg hozzáértő home user, aki IT iránt jobban érdeklődik, itt PH-n barangol, de az átlag user nem ilyen.
    És Win8/9 kapcsán legalább ott az asztal, ami 1-1-ben ugyanaz, ugyanaz a hozzáállás, használat van, mint a Win7-ben. +ez hozzáállás kérdése is nyilván (Linuxok esetén is), de újabb Windowsoknak legalább a használata és kezelése is jobbára ugyanaz. Míg ez egy Linuxról nem igazán mondható el.
    Fel akar telepíteni egy programot, letölti, elindítja a telepítő fájlt, ennyi. Linux alatt ez kevésbé fog menni, mert ott csomagkezelő, v terminál kell hozzá, v futtathatóvá kell tenni a fájlt, de jogosultság hiányában lehet nem fog menni....ez neked egyszerűbb, szerinted egy átlag user vesződni fog ezzel? :U
    + nem fog a user xy programoknak alternatívákat vadászni, ami vagy megfelel, v nem, fut a Wine-vel, v nem.
    Tudom keserű a szőlő, meg persze divat MS, Win8 , de már lassan Win9 fikázása is az lesz, de olyan dolgokat ne akarj erővel megmagyarázni, ami nem igaz. Mert, ha olyan könnyen kezelhető és felhasználóbarát lenne a LInux, akkor sok cég, hivatal, oktatási intézmény és home user is átállt volna rá, de mégsem teszik...

    Engem meg kár ilyen téren elővenned, mert én nem vetem meg a LInuxot, nekem tetszik, hajlandó vagyok tákolni, de átlag Win user nem ilyen és nem fogja. :N

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz King Unique #153 üzenetére

    fan akkor lennék, ha csak csöpögni tudnék a Linuxról. de látom végletekben gondolkozol... ez sokéves probléma minden létező fórumon. ;]

    "Fel akar telepíteni egy programot, letölti, elindítja a telepítő fájlt, ennyi."

    jah, majd kattintgat tucatnyit, vagy többet és ha még elnézett valamit települ a nem kívánt hulladék. igaz, ez nem a Windows hibája, de sajnos elérte a fekély ezt a szisztémát, ezt kéne nyugdíjazni és szépen okosan csomagkezelőzni. ami btw már van is, a Store, de WinRT app only. ami megint más tészta. sőt tovább megyek, a Windows Installer service, az msi package-kkel már sok éve van, de egy Store-like frontend nem van.

    "Linux alatt ez kevésbé fog menni, mert ott csomagkezelő, v terminál kell hozzá"

    megnyit egy Software Center-szerűséget, akármit, ami centire úgy néz ki és működik, mint W8 Store, Google Play, App Store, stb, böngészhet, telepíthet. jogosultság kell hozzá, de jobbára egy user van, aki admin is, jelszavát meg csak tudja. ha nem, akkor inkább ne is telepítsen.
    csomagkezelő és terminál csak nagyon egzotikus esetben kell.

    "+ nem fog a user xy programoknak alternatívákat vadászni, ami vagy megfelel, v nem, fut a Wine-vel"

    sok alkalmazás cross-platform... ha meg MS/Win only cuccot használ, magára vessen. ;]

    "akkor sok cég, hivatal, oktatási intézmény és home user is átállt volna rá, de mégsem teszik..."

    Bill Gates / MS jókor, jó helyen pénzelt és erővel tolta a cuccait, akárcsak Intel anno P4 érában... van az a pénz, amiért bárki elkurvul.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #19617792 #154 üzenetére

    Jó, csak, ha a Windows módjára akarja használni Linuxot, az nem igazán fog menni és hiába van szoftverközpont és társai, lehet ezeknek magyarázni, h abban egyszerűbb, úgysem fogja megérteni és elfogadni... :N
    Újabb Windowsnál a Store meg egy dolog, onnan csak a spec. áruházas appokat rakod fel, de többi programot ugyanúgy desktop felületen a megszokott módon. És láttam olyat, akit Linuxnál a folyamatos jelszókérés kifejezetten zavart és az volt az első kérdése, az minek van, mért nem lehet kikapcsolni... :D Pedig tudtommal nem ajánlott.
    Az meg, h MS jó időben volt jó helyen és volt elég pénzük azt megvalósítani, a másik tábornak meg nem, az nehogy már az előbbi hibája legyen...tudom ilyen téren mindig keserű a szőlő, de az erősebb győz, ahogy más területeken is. :))
    de inkább kanyarodjunk már vissza Win9-hez végre.

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    válasz King Unique #130 üzenetére

    Linuxot csak IT-szakemberek használják, illetve home szinten, hozzáértő hobby userek, akik szeretnek bütykölni, írod. Igaz. Éppen ezért nem volt szükség hozzá egy komoly felületet írni. Azonban ez korántsem maradhat így, lehet hogy az OP űrt kihasználva valaki (valakik) gondol(nak) egyet és írnak hozzá egy átlag Usert is kielégítő felületet, aminek a kezeléséhez már nem kell különösebb szakértelem. A piac így működik, ha rés támad, akkor valakik megpróbálják betömni, mert pénzt sejtenek ott.

    Azonban nemcsak Linux van a világon, ott van a Google akinek van most egy minden tekintetében rosszabb OP-je a Windows-hoz képest, de mivel elég tőkeerős ezen a helyzeten változtatni képes.

    Az is lehet, hogy a Microrosoft összeszedi magát és ír egy igazán, legtöbb usert kielégítő felületet és "modern" apkákat (ezt a témát erősen elhanyagoltuk).

    A vita hevében csak azt ne felejtsétek el, hogy semmi sem marad, maradhat örökké!

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • tDr1v3r

    veterán

    Nem tudom volt-e itt már, annyira nem olvastam vissza de jön egy szvsz milliószor fontosabb feature is: virtuális desktop-ok.

    OS X-en jó 6-7 éve van, mindenki imádja, Linux alatt meg talán már 10+ éve hogy jelen van... én ezt hiányolom legfőképp azóta hogy main rendszer nálam a Windows (7-től kezdve, most 8-ast zúzok Aero-val), NAGYON hiányolt feature részemről.

    Már csak a scriptelhetőséget kéne megoldaniuk... meg azt a rohadt kinézetet. Flat de tele van Vistából ragadt elemekkel? Hát ők hogy gondolják ezt???

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • King Unique

    titán

    válasz Kékes525 #162 üzenetére

    Nem tudom milyen szinten használsz Linuxot, de pont az a baj, h az átlag user fejébe a különféle mendemondák által az van beültetve, h Linux egy sz@r, használhatatlan, fapados, ronda vmi....és persze sokan ezért ki sem próbálják egyiket se.
    Holott a mai modern disztrók többsége igen szép és felhasználóbarát, szerintem egy 1 bites meglepődne, ha elé raknának pl. egy Linux Mintet Cinnamon, v KDE felülettel, v egy Win7 szerű Zorin OS-t, esetleg Macre hajazó Elementary OS-t, főleg KDE asztali effekteken.
    Linuxnál alapvetően csak annyi a gond, h kicsit másfajta szemlélet, hozzáállás kell hozzá, de az átlag user erővel Windows módjára akarja azt is használni, ami nem igazán fog menni....
    Tehát ezen a szemléleten kéne változtatni, mert ezen userek többsége márpedig nem fogja magát kicsit se megerőltetni, h vmit másképp csináljon, v tanuljon néhány új dolgot, mert az attól még lehet ugyanolyan jó és kényelmes, csak nekik hiába magyarázod... :U
    Persze Linuxot totál Windows-ra faragni minden téren, szerintem túlzás, hülyeség is lenne...

    És ebből kifolyólag szerintem MS-nek még jó ideig nem lesz konkurenciája e téren.

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    válasz King Unique #180 üzenetére

    Ne haragudj egy kicsit saját magadnak mondsz ellent. Azt írod, hogy az átlag user nem veszi a fáradságot, hogy a Linux szemléletét elsajátítsák. Igaz.
    Ha viszont ez igaz, akkor az is, hogy a Windows 8, 8.1 felületének és a modern apk-ok használatához is más szemlélet kell. Ezt is legalább olyan nehéz egy átlag Usernek megtanulnia.

    Azon lehet vitatkozni, hogy melyikhez kell nagyobb szemléletváltás (gyanítom hogy a Linuxhoz), de ez egy új Linuxszal csökkenthető lenne, vagy akár teljesen kiküszöbölhető.

    Másrészt a Linuxot csak egy példának hoztam fel. Rajta kívül is van Op rendszer, amelynek fejlesztőjének tőkeereje a Microsofttal összemérhető. Ő is betörhet az OP piacba. Hiába most nem rúg labdába a Windows mellet. A Windows sem a Windows XP-vel kezdte. Volt Windows 1, 2 és 3 is kezdetben, amelyek nem egy sikeres OP-ék voltak és ennek ellenére a Windows befutott. Ez mással is megtörténhet.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • King Unique

    titán

    válasz Kékes525 #181 üzenetére

    Akkor pontosabban fogalmazok (bár márt utaltam rá), ahogy azt a fél órát/ egy délutánt nem szánják rá a rendszer megismerésére Linux alatt, úgy Win8.1 alatt se, ennyi...+ alapból nehezen fogad el bármi újat, ami XP/W7-től eltér.
    Eleve XP-t, W7-et csak azért kezelgetik el, mert elé van téve x éve és mondhatni megszokta, "megjegyezte" hova kattintson, nem azért, mert annyira érti, tudja mit is csinál valójában, mi pontosan mire való...persze tisztelet a szük kivételnek!
    Milyen alternatíva lenne, FreeBSD, Solaris, Chrome OS, Android PC-re, v mi, tudsz konkrét példákat mondani, amiket érdemes megemlíteni :F
    Mert szerintem nem nagyon van jelenleg ilyen, ami a Windows pozícióját annyira fenyegetné és a jövőben lesz-e, v sem, arról sem érdemes addig vitatkozni, amíg konkrétumok nincsenek. :N

  • King Unique

    titán

    válasz tatararpad #184 üzenetére

    Azért mert mást már nem nagyon tudsz, komoly hibákat nem tudsz se a 8.1-nél, se majd a 9-nél felhozni, csak pitiáner dolgokra fogsz tudni "rámenni"...
    Speciel nem viselem szívemen, meg én pont lesz@rom őket, mert majdnem mindegyik amcsi cég erőszakos és átgázol mindenkin, illetve alapból lenézik az európaiakat, ami szintén nem szimpatikus. De, ha már használom a k*rva rendszerüket, programjaikat és nincs vele gondom, mondhatni elégedett vagyok vele, akkor minek ekézzem, mert te, v más úgy látja jónak?? :U
    Ha annyira nem tetszik, bajod van az egész céggel, akkor minek használod, nem kötelező, mért nem váltasz Linuxra, v másra :F
    Ez van, marketing, versenyhelyzet, többi is félévente, 2 évente kiad újat, ott az Apple...nézz meg egy Snow Leopardot/Liont meg egy Yosemitet, talán utóbbi annyival szebb, mint az előzőek, milyen a Dock?
    Csak ott nem nyavalyognak annyit, persze mert géppel együtt veszi, meg azt mégis menő használni. Ahogy a Windows meg szidni... :D

    [ Szerkesztve ]

  • DoxaM

    aktív tag

    válasz King Unique #134 üzenetére

    Miért ostobaság? Ne menjünk már bele személyeskedésekbe...mert, akkor meg szerintem igénytelen, akiknek ez a 1-2 színű flates sz@r tetszik. Ez a szint már jobb?

    Szerintem már leírtam, h számomra miért fontos, hogy ne egy óvodás kifestőt bámuljak az otthoni gépen x órában..Munkára, ahol appokat kezelek, nem érdekelne, hisz nem bóklászok az asztalon, nem kezelek túl sok appot egyszerre, nem kerülök kontaktba soxor a desktoppal úgy, vagy menüvel..szóval, nincs úgy vele gond.

    Ezen felül legyen persze biztonságos, de a sajátja általában nem véd 95%-+ osan szóval, igazán mind1, mit vacakoltak vele, egy alapszintűnek jólvan, itt nincs megint súlyosabb érv ezek mellett. A több desktop számomra hót mindegy, jó lehet, hogy használni fogom majd, de igazándiból nagyjából nem érdekel....a sebességgel egy átlag gépen szerintem már megint nincs gond, a 7 esetében sem, 6-8 magos procikról beszélünk már....

    A linuxszal nálad az a baj, hogy nem akarod megérteni, hogy ha valami megy 2 kattintással logikusan, akkor nem fognak a userek cseszekedni fél órás böngészéssel, csomagozással, terminálozással, parancssorokkal minden szarral. És úgy gondolom, hogy ebben az esetben, nekik van igazuk. (berángatott példával élljek megint, ez olyan, mintha egy órát kellene maszekolni egy autóval, hogy elinduljon, nem pedig csak egy kulcsfordítás lenne...melyik a jobb?)
    Nem mellékesen, vannak olyan progik, amik nincsennek egész egyszerűen linuxra...és itt lehet alternatív sz@rokkal jönni, de értelmes ember megérti, h az rohadtul nem ugyanaz....és amikor felkerül a KVM (ami nem mellesleg még mindig nem 100-as), megint ott vagyunk, ahol a part szakad....

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz DoxaM #203 üzenetére

    Te mész már lassan bele, nem én...
    Egyébként 8.1-en sem muszáj az "óvodás kifestőt" bámulnod 0-24-ben, ha már asztalra bootol és leginkább azon dolgozol, mert ezt pont nem értem...?? Nem tudom mit munkálkodsz, de ott nem zavar, akkor ott mért is, v csak túl sok egyszerre 1 napra lehet...
    Okosabb user meg nem a felületen ragad le, nem azt firtatja, hanem az egész rendszert, újításokat, szolgáltatásokat nézi, és ezen téren, ahogy már a 8.1, úgy a 9 is tartogatni fog néhány extrát. Persze egy "értő", értékelni tudó közönség mindig kell hozzá. de szerencsére azért akadnak még ilyen userek is.
    Amiket leírsz Linux kapcsán, azt én pontosan tudom, h átlag Windows user ezért nem fogja használni, pont ezért írtam én is. Viszont azt nem lehet ráhúzni, h így-úgy használhatatlan a rendszer stb., mert max a kezdeti időszakban lehet kicsit problémás a megszokás, átállás, viszont utána nem kevesen jobban megszeretik a Linuxos szemléletet, használati módot.
    Pl. ha vki belejön, utána sokkal kényelmesebb és gyorsabb terminálbaból elintézni a dolgokat, mint xy kétes oldalról leszedett telepítővel vacakolni. Igaz kivételek lehetnek mindig egyik, másik oldalról is.
    Viszont ott a gond, h vmi kicsit más, akkor már eleve leszarozza a nagy átlag és a lehetőséget se adja meg neki, h tegyen vele egy komolyabb próbát....

    Egyébként van Windows felhasználók OFF topikja is, mert én innentől inkább a Windows 9-cel szeretnék foglalkozni! :)

    (#198) sh4d0w: ahogy Vistánál a rengeteg újítás, modern külső nem ment le elsőre, lement a 7-essel másodjára a userek torkán. 8.1-nél fejlesztések, csempe nem tetszett elsőre, majd tetszeni fog másodjára a 9 kapcsán.
    Átlag usernek úgyis csak az lesz a lényeg, h legyen benne Start menü, meg nehogy neki kelljen bármilyen beállítást is megcsinálnia ---> asztali mód, Start menü legyen alapértelmezett. Mert, mint tudjuk, hiába volt ott 8.1-ben az asztalra boot beállítási lehetősége, csak nem ment a nagy átlagnak....kellett hozzá egy U1, h auto be legyen állítva.
    A gondolkodni, szöveget értelmezni tudó, haladóbb user meg majd beállítja, átállítja magának Kezdőképernyőre, ha akarja, meg vissza, ha ahhoz lesz kedve.

    Bár azt nem tudom mire számítottak egyesen Win9 kapcsán is, h majd Win7 II.-t csinálnak belőle, kidobva az ablakon több év fejlesztéset és visszabutítva csak asztali szintre...? Ez az új írányvonal, akár tetszik, akát nem, csempe lesz 9-ben is. Amúgy meg nem hiszem, h bukás lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Kékes525 #210 üzenetére

    Veszel 20-30 ezerért egy OS-t és nincs benne normális médialejátszó, filekezelő, semmi?

    "Egyrészt korral is jár, magamból indulok ki 20 évesen kifejezetten szerettem mindent buherálni mert kihivás volt ha életre tudtam lehelni stb."
    Nem hiszem, hogy a korral jár. Itt a 20 évesek is nyígnak a melóhelyen, hogy nem tetszik neki az a progi. Meg azok is hülyék új dolgokat tanulni.
    Másik, a kedvencem, amikor valaki a Win alatti problémáinak megoldásával képes napokig küzdeni, meg főleg engem zaklatni vele, ugyanez Linuxon büdös.

    "És k.rva nagy gáz ha megveszek valamit majd kiderül hogy ahhoz hogy használható legyen még neki kell állni a fenti macerának..."
    Hát, ennyi. Nem mellesleg lelkesen szopatják magukat az emberek a tört szoftverek életre keltésével, már itthon. De a windóz jó.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • King Unique

    titán

    válasz Kékes525 #234 üzenetére

    Nyilván asztal---->asztali/ tálca ikon van nyóccegyen is.
    Amúgy mi volt olyan "rettenetes" a programkörnyezet kialakításán, mert én raktam már fel többször és, mint tudniillik desktopon kell telepíteni itt is a programokat, ami uaz, mint Win7-nél?? Áruházból appokat másodlagos használtra meg, ha telón, tableten megy, akkor itt se okozhat gondot.
    Illetve metrós ikonokra, ha már előtte leírsz egy ilyet, akkor legalább néznék utána, h 8.1-en mik a lehetőségek, hogyan működik és ne a sima 8 alapján megítélni....amiről már rég frissíteni kelett volna, majd egy éve kint a 8.1 és már U1 is van....

    Különbségek: szerintem olvasgass pár ehhez kapcsolódó cikket, de már 8.1 esetén is voltak, 9-ben gondolom a virtuális asztal, ami fix, motorház alatti fejlesztések, gyorsabb lesz a rendszer, új technológiák támogatása, meg ilyenek általánosságban. Szó volt korábban vmi élő szöveges csempékről is, azzal nem tudom mi lesz??

    (#209) hcl : az, és ezért is vannak új rendszerek ilyen helyzetben...
    Kétpaneles módot én sima fájlkezelőben úgy szoktam "házilag", h megnyitok 2-t és fele képernyő arányban rendezem,,,, :D
    De szerintem már annyira beivódott a köztudatba a TC, h ezen már senki nem problémázik Windows alatt.
    + ezért Linuxnál is kell mókolni külső progik levadászásával, mert a gyári beépítettek ott se mindenkinek tetszenek.

    [ Szerkesztve ]

  • Rickazoid

    addikt

    válasz King Unique #238 üzenetére

    "+ ezért Linuxnál is kell mókolni külső progik levadászásával, mert a gyári beépítettek ott se mindenkinek tetszenek."
    :DD

    Úgy érted az "apt-get install foobar", "pacman -S foobar", "zypper install foobar", stb., vagy a foobar beírása a szoftverkezelő keresőjébe, ami fel is kínálja telepítésre, most hirtelen levadászásnak minősül? Amúgy nincsenek gyári beépítettek, mint Windows esetén, mind törölhető teljesen, de általánosságban elmondható, hogy mindegyik lényegesen használhatóbb adott feladatra, mind a Windows magába égetett megfelelője.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz King Unique #238 üzenetére

    "ezért Linuxnál is kell mókolni külső progik levadászásával, mert a gyári beépítettek ott se mindenkinek tetszenek."
    Csak ott nem kell azzal szórakoznod hogy letöltögeted, esetleg meg is töröd...
    Legtöbbön van szoftverbolt.

    Gyári kétpaneles, oké, csak pl. odakerül egy átlag win user egy olyan céghez, ahol policíből nem tud programot telepíteni, nincs adminjoga, pendrive-ot meg nem vihet be. És nincs TC.
    Én elvagyok a File managerrel is, de sokan nem.
    Amúgy két monitorral nem működik a képernyő egyik oldalán a feles méretre nyitás... :S

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Rickazoid

    addikt

    válasz King Unique #241 üzenetére

    Nem ekézni jöttem a Windows-t, csak nem kéne tagadni se azt, hogy vannak vele gondok, se azt, hogy alapvető tervezésében is vannak erősen megkérdőjelezhető dolgok, se azt, hogy például a Linux hatékonyabb, régóta alkalmazott alkalmazáskezelése és a repo-k használata, amit a Microsoft csak mostanában, de egyelőre csak a "Modern" UI alá implementált részlegesen, lényegesen jobb mind a fejlesztők, mind a felhasználók számára. Amúgy nem értem mit értesz egzotikus név alatt, semmivel se másabbak, mint a Windows-os programok nevei. Viszont, és ami elkerülte a figyelmed, hogy a szoftverközpontokat is említettem. Hogy ugyanott kereshetsz, telepíthetsz, olvashatsz utána, frissíthetsz és törölhetsz, hatalmas előny az eddigi Windows módszerrel szemben, ami lényegében ha nem ismered konkrétan a fejlesztő weboldalát, akkor a Google keresés, fejlesztői weboldal meglátogatása, onnan telepítés és ha szerencséd van, értesít frissítésekről, viszont azt a program magának végzi, nem ritkán igényel újraindítást (mert mért ne!?)... nincs összehangolva a rendszerrel, nem tudod egyszerre, egy parancs kiadásával (akár terminálban, akár a GUI-n) letudni az egészet.
    Ez az open source alternatíva kifejezés meg hülyeség az esetek 99,999%-ában. Nem alternatívákról beszélünk, hanem másik programokról! Semmivel sem másabbak azok, mint két ugyanazt a célt szolgáló, csak más által fejlesztett, talán ugyanazon feladat elvégzésére más megközelítést alkalmazó program Windows alatt.

    (#253) King Unique: Akkor nálam miért működik majdnem minden külön driver nélkül? Valamit olyan rosszul csinálok telepítéskor, hogy jobb lesz a rendszer?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • King Unique

    titán

    válasz Rickazoid #255 üzenetére

    Linux...innen fúj a szél. :)
    Azt nem vitatom, h vannak benne jobban megcsinált dolgok, én is jobban kedvelek benne ezt-azt. Csak szerintem már, ahogy én is, úgymás is leírta feljebb, h mért nem tetszik mégis a népnek, mért nem fognak rá tömegesen átállni.
    Igazán nagy hibákat 8.1 kapcsán senki nem tudott soha felhozni, v hogy mit nem tud rajta megcsinálni, amit 7-esen meg igen, v te tudsz néhányat?? Itt mindig csak a felület volt terítéken (lassan már a WIn9-nél is), aminek megítélése szubjektív és egész rendszert nézve másodlagos a jelentősége.
    Alternatívák kapcsán arra gondoltam, h xy tervező programra (AutoCAD, SE és társai) márpedig nem nagyon találsz teljes értékű alternatívát és van amikor a Wine se megoldás. Vagy pl. egy külső vinyóhoz adott szoftver és Linux egyszerűen nem kompatibilis és Wine-vel se megy. Akkor mit csinálok, ha én márpedig használni szeretném? De teljesen hétköznapi programoknál is nyavalyog egy átlag Win user, h ez Linuxon rondábban néz ki, más a menüje stb.

    Hát azt nem tudom, h nálad a gépre a driverek hogyan kerültek, v már előtelepítetten vetted, de Win7-re USB 3.0 driver az kell, mert nem tudja natívan kezelni, pl. önmagában USB 3.0 portról se tud nagyon bootolni, míg a Win8 igen.

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    Itt most elég nagy vita alakult ki a Windows 7 és Windows 8, 8.1 között. Melyik a jó, melyik a jobb, esetleg más OP-hez viszonyítva.

    Van egy rossz hírem (de lehet hogy éppen jó) mindkét félnek egyidejűleg van igaza és egyidejűleg nincs! :K

    Contra: A Windows, legyen az 7-es vagy 8,1 -es vagy látattalanban kijelentem a 9-10-11-stb-es is rossz, nagyon rossz OP. Abszolút értelemben, ahogyan egy igazi OP-nek lennie kell.

    Pro: Azonban relatív értelemben bármelyik Windows -az előbb felsoroltak közül- sokkal jobb, mint mondjuk a Linux, vagy Mac OS.

    Miért? Az ok egyszerű. Az előbb felsoroltak (Linux, Mac OS) sokkal kevesebb felhasználóhoz (felhasználói átlagban sokkal képzettebbek, mint a az átlag Windows felhasználó), felhasználói programhoz, továbbá hardverhez kell alkalmazkodnia, kell megfelelni, kell kezelni tudnia. Így egy picit könnyebb jó, jobb OP-t készíteni.

    Ezért nem lehet a most létező Linuxhoz, Mac OS-hez, vagy bármilyen más OP-hez hasonlítani a Windowst.

    Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehetne jobb Windowst írni!

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • King Unique

    titán

    válasz Kékes525 #268 üzenetére

    Na ezt jól megaszontad.... :)
    Azért 50-50 vitatható, de mindegy fogjuk rá valamennyire.
    Macnél nagy előnye a rendszernek, h adott hardverre van írva/ optimalizálva, saját driverek, ha jól tudom és kevesebb benne ilyen téren a hibalehetőség. Viszont azt, h annak az átlag felhasználói rétege tudás terén annyira kiemelkedő lenne, azt azért vitatnám, ilyen téren egyértelműen a 3 közül legtöbbet a Linuxosok tudnak.
    Bár az igaz, h messze a legsötétebb a Windows átlag user... :D
    Illetve Linux javára váljék megfelelni tudás terén, h azért igyekeznek minden olyan dolgot belerakni, h egy átállás minél kevesebb problémát okozzon, pl. Wine a Wines progik futására, rengeteg alternatív program stb. (igaz hasonló van OS X-nél is), de a korábban elmondottak miatt mégse népszerű széles körben...és nem azért mert annyival szarabb a Windows-nál.
    Viszont tény, h Windows oldaláról a kompatibilitás, támogatottság megvan keményen, akár szoftver, akár hardver terén és ez mindenképpen egy nagy +.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz King Unique #265 üzenetére

    Hát én régen láttam olyan külső winyót, amihez bármilyen szoftver kellett volna.

    Hogy kinek a hibájaa tört verzió? AZé, hogy keveset keresnek az emberek, de akinek esze van, az észreveszi, hogy ha valamir jó az ingyenes, akkor használjuk arra azt...
    CAD-re csak azért jobb a windóz, mert csak arra van CAD. Ha az Autodesk kiadná a cuccait Linuxra (ahogy a Maya van is) akkor már nem lenne egyértelműen jobb.
    A hülye usernek úgyis mindegy, mert az hülye akármilyen rendszer előtt. Ennyi.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #277 üzenetére

    Nem is feltétlenül, h kell, hanem csomóhoz adnak, igaz ált. Win és Mac only. :)
    Pl. olyan szoftvert, amiben lehet üresjárati kikapcsolási időt, backupot, hardveres titkosítást állítani.
    De ott van eSATA külső vinyók, amiknél nagyon driver függő, melyik jelenik meg a Windows tálcáján biztonságosan eltávolíthatóként, van amelyik igen, másik nem. Ezekhez kell a HotSwap program, h menet közben is el lehessen távolítani.
    Vagy, ha sok USB-eszköz van rádugva a gépre és nem akarod folyton a kábelt be-ki dugdosni, akkor a Zentima és az USB Safely Remove el tudja távolítani, full leállítani, majd utána felcsatolna újból, igaz mindkettő fizetős...
    Ilyen megoldást Linuxnál láttam még grafikus felületen, illetve terminálban is lehet, bár én utóbbiban az udisks paranccsal szoktam full leválasztani.
    Nem tudom e téren Windows 9-ben lesz-e vmi érdemleges fejlesztés, de gyanítom, h nem nagyon, v fene tudja... :F

    Azé' is, meg tájékozatlanság, nemtörődömség....mert sok free alternatíva elérhető Windows alatt is.
    AutoDesk pár cucca nem is tudtam Linuxra is van, igaz zömmel csak Red Hat, Fedora. Azt hittem csak főleg Windows és kicsit Mac.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz King Unique #278 üzenetére

    Linux alatt megoldhatóak ezek a dolgok. Előbb voltak megoldhatóak, mint windózon.
    Illetve az mberek hány százaléka használja? Nem sok. Legtöbben a külső winyót megveszik, és ott a nagy pendrive. Illetve azt sem tudják, hogy a fenti dolgok léteznek. Aki meg kikapcsolási időt akar állítani, az általában elég aggyal rendelkezik, hogy beírjon pár karaktert. (Különben win alatt WD winyókon idle timer állítás? Újra kell bootolni...)
    Abban sem vagyok biztos, hogy valaki nem írt még ilyesmire GUI-t, a kényelem nagy úr.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Rickazoid

    addikt

    válasz King Unique #262 üzenetére

    A népnek azért nem tetszik a Linux, mert 1998 óta azt tanítják nekik, hogy Számítógép=Windows. A 98 előtt nem volt ilyen gond és nem is volt egyeduralkodó, csak páran elszúrták, a GNU projekt és Linus a közösséget választotta, a többieket meg megvette kilóra a Microsoft vagy az Apple. Előbbi erővel, utóbbi divatteremtéssel lett nagytőkés. A decentralizált non-profit közösség viszont kapitalista nézőpontból nem épp egyenlő két kapitalista nagytőkéssel, hiába tették le ugyanazt az asztalra szoftverfejlesztés terén, nem ritkán évekkel a konkurencia előtt. De nézd mit csinál a Canonical, ugyanazt az utat próbálja járni, 5 év és forkolják a Linuxot is elvágva a főágtól, ha így haladnak tovább.
    És a végén még pont emiatt egy lapon fogják említeni az Ubuntut a Windows-zal és az OS X-szel, cserébe épp hasonlóan zárt lesz. Pénz, pénz, pénz és kapitalizmus. Nem láttam leírva ezt, pedig ez az oka, hogy az asztali Linux nem terjedt el és nem is fog. Ahogy hallom még az SBC-k sem lehetnek úttörők, a Microsoft már ott is nyomul a pénzével.

    Alternatív szoftverek:
    Tudod, a Microsoft és az Apple szerződött partnereinek szoftverei nem jók példának. Azért nincsenek Adobe, Autodesk, Corel, stb., termékek Linux disztribúciókra, mert Microsoft partnerek, megengedve nekik az Apple-lel való együttműködést, nehogy Gates, Allen, Ballmer és Nadella ükunokái tudják csak befejezni a bírság fizetését, amit minden kontinens minden országában kiszabnának rájuk egy hatalmas monopólium kiépítése és a piaci verseny teljes megszüntetése végett.
    Ugyanez igaz bizonyos nyomtatók, scannerek, hangkártyák... lényegében bármilyen hardverek gyártóira. Nem írnak drivert Linux alá és nem dokumentálják a hardvert, akkor mit vársz? De a Linux fejlesztők a hülyék, persze, hisz nem tudják kitalálni a kódot, amivel működnének ezen eszközök. Tipikus hozzáállás. :(((
    Ami meg a ronda felületeket illeti, csak szólok, hogy nem 1994, hanem 2014 van. Még egy retro Puppy Linux is szebb a Windows 8.1-nél egyébként. A GNOME, a KDE és az XFCE megjelenését és képességeit már nem is kell részletezni, simán porig alázza a Windows mindkét GUI-ját.

    Win7 vs. USB 3.0:
    Érdekes... Eredeti, frissen telepített Windows 7 az USB 3.0-n csatlakoztatott HDD-t azonnal látja és kezelni is tudja. Biztos valamit nagyon rosszul csinálok, ha működik.

    I rest my case!

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #279 üzenetére

    Mármint mi oldható meg pontosan :F
    Mert max leválasztás utáni visszacsatolás, esetleg eSATA drive-ok hatékonyabb felismerése, de Idle Timert véglegesen a gyári progija nélkül te nem állítasz át, ahogy hardveres titkosítást és egyebeket se :N Tudom Linux alatt lehet terminálban ügyeskedni, ott a hdparm, amiben tudsz APM-et állítani, de véglegesen nem állítja az se, illetve az csak magát a leállítást tiltja, nem időzít.
    Sokakat zavar (topik hsz-ek alapján), ha automatán leáll 10-15 perc után, igaz utána egyből fel is pörög, ha hozzányúl újra és azért van erre szükségük. Engem nem zavar speciel, illetve ez normális működés, laptopot aksiról használva jól tud jönni.
    Itt nem az a kérdés, h ki használja, ki nem, mert átlag user téren ezt felesleges feszegetni, hanem, h vannak ilyen programok hozzájuk, viszont azoknál Linux kilőve. Átlag user pendive-ot is csak kihúzza leválasztás nélkül, ahogy külső vinyót is, mert minek az a pár kattintás, aztán csodálkozik, ha problémázik a Windows, de hát ilyeneknek mindegy... :D

    (#280) lordfreyr: ezt én értem, csak ilyen téren se engem, se az átlag usert ez (múlt, történelmi háttér) nem fogja érdekelni, ha xy hardverem nem működik rajta, v egy program, illetve annak nincs megfelelő alternatívája. Mert ez már a felülettel ellentétben nyomósabb ok lehet a nem használatra.
    Szokták mondani, erősebb kutya b***ik...az már a harmadik tábor sara, h nem tudtak élni a lehetőseggel, nem volt elég pénzük teletömni a zsebeket, ha lett volna, ugyanúgy megtették volna, mint a másik kettő. :K
    Én tudom, h hogy néznek ki, nem azért írtam, hanem azért, mert az átlag user az nem tudja, az azt hiszi még '94 van...
    A Puppy-ra én a szép, szebb, mint a nyócc jelzőt nagyon nem mondanám, pl. egy Mint , Chakra, Zorin, ami szép, de nekem még Manjaro, Ubuntu is tetszik, viszont ez nagyon ízlés kérdése.

    Nem érted teljesen az USB 3.0 dolgot....visszafelé kompatibilis, tehát 3.0 külső vinyót bele tudsz dugni 2.0-ba is, felismeri, lekezeli, de csak 2.0 sebességen fog menni. Ugyanez van, ha Win7 alatt 3.0 portban használod és nincs fent a driver. Ezért is mondtam, h nézd meg fenti dolgokat, pl. programok listája, eszközkezelőből próbáld eltávolítani, már ha egyáltalán van fent 3.0 driver? Ha nincs, akkor futtass le egy olvasás/ írás tesztet pl. HD Tune alatt, megreked 3x MB/s szintjén...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #282 üzenetére

    Igen, csak mivel egy My Passport zárt, te nem fogsz tudni ebbe USB-n külső progival véglegesen belenyúlni, csak a gyártóéval. ;)
    Linuxra nincs, de másik 2-re elérhető, ezzel nem azt mondom, h az OS hibája, mert ennyi erővel csinálhatott volna a WD is Linuxos verziót, de nem tették....így összességében mképp negatívum a rendszerre nézve, mert, ha vki direkt a szoftvercsomag miatt választja ezt (akad rá bőven példa), akkor Linux alatt ebből semmit sem tud kihasználni.
    De nem érdemes ezt feszegetni átlag user amúgy sem használ semmit, még tálcán biztonságos leválasztást se. :D Csak itt eleve azt volt a kérdés, h kellhet-e külső vinyóhoz program, amire a válasz, h ilyen és fentebb felsorolt esetekben igen. Az, h ebből ki mit használ, mivel van tisztában, az más dolog....

    Nocsak 8.1 alatt müxik, ami 7 alatt nem... :) De pro/konta dolgokat nyilván lehet mind2-t oldalról hosszasan sorolni, tehát ezen sem érdemes huzakodni. Majd Win9-nél vsz javítani fognak vmennyit e téren is.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz King Unique #283 üzenetére

    Aki már eljutott addig, hogy Linuxot használ, magától, az általában utánanéz, hogy mi az amit érdemes venni alá, mert támogatott.

    "Csak itt eleve azt volt a kérdés, h kellhet-e külső vinyóhoz program, amire a válasz, h ilyen és fentebb felsorolt esetekben "
    Persze, néha. De erre annyira sem érdemes építeni, hogy a gyártók se nagyon teszik.
    Amúgy bizonyos WD-khez pl. pont Mac-en is kell.

    "Majd Win9-nél vsz javítani fognak vmennyit e téren is."
    Értsd, végre megcsinálnak olyan dolgokat megint, amik más OS-ekben alapból voltak (most nem az ilyen külső winyós dolgokra gondolok) és mondják, hogy örülj user.
    MS tempó, mikor végre fejlesztenek valamit, azt nagyon el tudják adni :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #284 üzenetére

    Csak támogatás terén alapból jobb szokott lenni a Win és Mac, legalábbis külső HDD téren biztos.
    Program, Mac alatt is kell nyilván, mert sokan gépre nem, de egy ehhez tervezett külső vinyóra már sajnálják a pénzt és NTFS drivert fel kell tenni, igaz át is formázhatja HFS+ra...
    Apple is kibabrált anno a userekkel, amikor kijelentették, h náluk nem lesz USB 3.0, helyette ott a Thunderbolt... így akinek bizonyos 2011-es, v korábbi gépe volt, az jól megszívja a magasabb árak miatt, mert pl. a Thunderbolt még mindig rohadt drága...
    El tudják adni, az tény, de ez már régóta így megy (almáéknál is) és kell is a sikerhez a jó marketing. :K

    (#285) emvy: igen... :B sajna ez is elment a Linuxozás, meg a "nyócegyezés", "xaracsempézés" irányába...elnézést részemről is.

    [ Szerkesztve ]

  • laszlohu

    addikt

    Én is a driver támogatottság hiánya miatt váltam meg anno a linuxtól,
    volt egy TV kártyám, amit csak bizonyos disztribúciók alatt tudtam beüzemelni,
    gondolom a mai disztribúciók alatt simán menne, de az az igazság, hogy már nem érdekel.

Új hozzászólás Aktív témák