Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Tin #7 üzenetére

    Nekem itt az sem tiszta, hogy mi minősül előfizetésnek pontosan... Pl. egy flotta esetén egy flotta előfizetés van, nem?

    Pl. én ha az előfizetésem mellé kérek egy társkártyát, az külön előfizetésnek minősül?

    Sethdobaloah

    Ha eltörlik a roaming-t az itthoniak mehetnek a bíróságra (hátrányos megkülönböztetés EU-n belül) vagy tönkre.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • modeller

    aktív tag

    válasz Tin #7 üzenetére

    "10 alkalmazott 5 gigás mobilinternet csomaggal (10x5x150), és legyen még 10 db max 1 GB-ot forgalmazó sim kártya (10x150), az összesen 19000 forint per hó költség a vállalkozásnak. a SEMMIÉRT."

    azért a mobilnetes 5 gigás állandó forgalom elég ritka, de még az 1 gb is.

    A "SEMMIÉRT" kitétel meg elég demagóg marhaság egy adó kapcsán. Ennyi erővel az összes adót a "SEMMIÉRT" fizeted.

    Most abba bele se menjünk, hogy a backup vonalon miért van teljes forgalom és igy adó, gondolom, hogy nagyobb összeg jöjjön ki egy extrém példának. De miért nem 1000 előfizetése van a cégnek? Sokkal jobb összeg jött volna ki. (persze még az sem biztos, hogy sim kártyánként kellene fizetni)

    [ Szerkesztve ]

  • modeller

    aktív tag

    válasz Tin #51 üzenetére

    Szerintem sok az 5 giga mobilnetről, ill. akinek erre szüksége van, az eddig is mélyen a zsebébe nyúlt. És nagyon távol van az átlagos használattól.

    És a lényeg még kimaradt. Nem számlázhatják ki sim-enként a szolgáltatók, meglátjuk mit tudnak majd összehozni, ugye ezt az adót nem az end-user fizeti. Meglátjuk drágul-e a mobilnet pl. jövőre, én nagyon kiváncsi leszek, szerintem nem fog. Sosem drágult még. Gondolom emlékszünk még a távközllsi cégekre kivetett adóra, akkor is ment az óbégatás, hogy mindennek vége lesz, elvágják a vonalakat, jön az őskáosz, csökken a szolgáltatások szinvonala, vagy megszűnik minden. Nekem azóta upc-nél a tripla csomagom (hd-vel, minden marhasággal) 3e ft-al lett olcsóbb. Mobilnet is valamivel olcsóbb lett, bár csomagot is váltottam. Cégnél adsl és mikronet is lejjebb ment.

    [ Szerkesztve ]

  • modeller

    aktív tag

    válasz Tin #63 üzenetére

    "akkor te még sose használtál mobilnetet munkára"

    Van mobilnetem, megjönnek rajta a leveleim, megnézek néha 1-2 oldalt, ha épp nincs wifi, belerugok 1-2 szerverbe RDP-n, ha kell, alkalmazásaim frissülnek, térképen néha navigálok, átlagban párszáz MB a forgalmam. Nem tudom ez most 0 ft-ot, vagy elképesztő 150 ft-ot fog-e a jövőben (nem) jelenteni, de rettentően izgulok miatta.

    "az meg, hogy az adót nem az end user fizeti, nettó baromság. mindent a vásárló fizet"

    mint emlitettem, nekem nem tűnt fel, hogy megemelkedett volna a telefonköltségem, vagy elhanyagolható mértékben, pedig ugyanezt az óbégatást előadtátok már akkor is, hogy megszűnik minden mert adót kaptak a távközlési szolgáltatók, süketek lesznek a vonalak, elmaradnak a fejlesztések, kiesik a szolgáltatás, megszűnik minden, jön az apokalipszis. Azóta is várom.

    "ha a szolgáltatásod minősége leesik mert megspórolják a karbantartáson"

    igen-igen, ezt már hallottuk sokszor a múltban is, úgy tönkre is mentek szegény szolgáltatók, gondolom gyűjtést is rendeztél már nekik :)

    "az élet majd idővel meggyőz úgyis."

    rettentően várom, hogy tényleg ez legyen a legnagyobb problémám, hogy párszáz ft-al változik-e a 10+ ezres mobilszámlám. (sokkal jobban érdekel perpill. hogy kapok-e ablakcserére ingyen 400e ft-ot attól a szemét államtól)

  • Ba.G

    aktív tag

    válasz Tin #3 üzenetére

    nemhogy internethez, de telefonhoz sem értő tahó kitalálja

    Nyilván itt nem fogok politizálni, a netadót rendkívül rossz ötletnek tartom, de nézzük meg a hátterét. Ha tehát a Vodka vagy a Pannon az ötletadó, aligha igaz a fenti sommás vélemény.

Új hozzászólás Aktív témák