Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10691584

    törölt tag

    válasz RECSKA #68 üzenetére

    "Kerlek mond el, mi a baj a 8.1-el...
    Mindenki errol hadobal, hogy pfujjj, sz@r, kozbe meg probalni sem probalta....
    Megjelenes ota hasznalom a 8-at 8.1-et, teljes megelegedessel
    "

    "Mindenki" nevében nem hadobálhatok, de én bétától 8.1-ig "próbáltam": rakás sz@r, kényelmetlen, illogikus és idegesítő volt. Ráadásul a kilőhetetlen dinamikus DPI skálázása miatt, akármelyik játékkal próbáltam is, olyan volt az egérkezelés/célzás, mintha taknyon csúszkálva próbálnék kártyavárat építeni (egy win7-hez képest is, ami nagy szó, de abban legalább lehet javítani rajta) Semmi (számomra) hasznos újítást/kényelmi funkciót/eyecandy fícsört (vagy akármit!) nem adott egy 7-eshez viszonyítva, viszont szo**hattam a totálisan új és Ms. által megmásíthatatlanul átalakított felülettel, amit rühelltem és a hátam közepére nem kívántam. A VGA-m hivatalos forrásból szedett, kimondottan win8 x64-hez készült, megfelelő verziószámú stb. driverét alapból kiköpte, amihez hasonlóval XP időszak óta nem volt "szerencsém". Pár nap után, már mikor megláttam a boot közben tekergőző animált sz@rságot, a stressz szintem kezdte lelki vigyázállásba vágni magát, de szerencsésebb napokon ez megállt annyinál, hogy boot közben azon tűnődtem röhögjek, vagy sírjak mit hoztak össze "operációs rendszer" néven ezzel az erőszakos giccshalmazzal.. Mivel általában egyszerre több oprendszert is használok (XP/7/OsX/egy ideig fájdalom8/8.1; ergo gyakran bootolok át a többi rendszerre) még kontrasztosabb volt a nemtetszési indexem az önkéntelen összevetések miatt. Volt több is, de most nem sorolom tovább. Szerintem talán ennyi is elég ahhoz, hogy megértsd, ha használni akarok egy rendszert, akkor használni és nem hegesztgetni akarom, vagy tejesen átalakítani az évtizedek óta kialakult felhasználói szokásaimat varázsütésre, mert steve ballmer elfingta magát és keresztül legyezi a világon, ha beledöglünk is punktum. Természetesen védhetsz egy végletesen (és hivatalosan is) megbukott rendsz@rt, ami még a ciszta és a winme "sikerét" is alulmúlja a microsoft fennállása óta soha nem látott mértékben, ez szíved joga, de ha megfordítod a saját kérdésedet olyan módon pl. hogy "Ha mindenki errol hadobal, hogy pfujjj, sz@r, meg azok is, akik kirartoan es user errorban remenykedve probalgattak, akkor talan nem ok nelkul fujnak ra ennyire" Talán.. Hozzáteszem, nincs olyan, hogy "mindenki". Vagy te, meg az olyan emberek, akik szeretik és van az embereknek egy másik csoportja, akik nemhogy elviselik, de egyenesen utálják, mint a sz@rt. Továbbá (én szerintem) vannak még azok, akik alapszinten elvannak vele, elf@szbúkozgatnak, böngészgetnek rarja, de egyébként hidegen hagyja őket hogy néz ki bizonyos ponton túl, meg azok, akik mondjuk laptophoz kapták és ha már így esett, igyekeznek megszokni, szájhúzással, vagy anélkül. De hogy nem elvitathatatlan sikertörténet a win8, az ziher. Én utálom. Te szereted. Mindenki a saját jogán. Ha neked jó, akkor hurrá, használd egészséggel. De az hogy neked bejött, másoknak lehet, hogy kevés jónak/szépnek hinni a win8-at és a jobb belátásra téréshez. Gondolom ez érthető. A win10 egyelőre tetszik. Pedig még kész sincs. Abban is vannak csempék, start menü is és desktop, charmbar meg az összes fícsör, amivel a win8 indított anno. De nem rákényszerítve a felhasználóra, hogy márpedig ezt eszed BZMG ha akarod, ha nem, sőt a Continuum UI-val már intelligensen váltogat a 2 felület között, ha lehúzod mondjuk a billentyűzetet. Megoldhatták volna elején, a win8-nál is így, de akkoriban tele volt a sajtó ballmer akkori agresszív dogmáinak kinyilatkoztatásaival, hogy ez így marad, mert ő szerintük jó és osszd be passz.

Új hozzászólás Aktív témák