Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    válasz #06658560 #639 üzenetére

    "A gyakorlati tudást az első évben megszerzi az adott helyen"
    A gyakorati tudast megszerzi internship-en meg a diplomazas elott. Mire vegez mar van munkaja vagy egybol felveszik valahova.

    "Csak nem bámul és várja a sült galambot, ha egy picikét komplikáltabb problémával találja szembe magát."
    Ha van gyakorlata akkor nem is bamul, hanem megoldja. Ha nem tudja akkor felveszi a kapcsolatot a relevans szemelyekkel, vagy elkuldik tovabbkepzesre. Bar ez is a megoldas resze. Nem hiaba irjak a hirdetesekbe hogy legyel poraktiv.
    Ha ennek ellenere problema van akkor az mar management problema. Rosszul szerveztek meg es/vagy nem a relevans szemelyt vettek fel. Nem hiaba irjak egy allashirdetesbe hogy eros matek, fizika stb kell. Vagy nem kell... Ebben az esetben _NEM_ kell eros matek es fizika tudas.
    Nem mindeneseket vesznek fel az cegek hanem adott terulethez ertoket. (Bar ceg merettol is fugg persze.) Pont ezert ellenzem az elmeleti tanitas olyan foku tulsulyat hogy a gyakorlati oktatas elsikkad, a "mindenhez erto de igazabol gyakorlaban semmihez sem" tipusu kepzeseket. Masreszt mindeki tudja, hogy konnyebb megtanitani/megtanulni valamit ha azt a gyakorlatban is alkalmaztak. Tanar voltam felso oktatasban is, meg tudom erositeni ezt.

    "a megrendelő nem értette, miért nem haladtam sehova és nem tudtam eredményt felmutatni egy ülés reteszelésével kapcsolatban két héten keresztül."
    Eros kommunikacios skill is fontos. Scrum stb.. Ilyenkor a product owner tisztaban van a progress-el es elmagyarazza a megrendelonek hogy mi a szitu. Bar ha te mindenes vagy egy szemelyben.. lehet ilyen is de nem ez a jellemzo.

    "Na, a megrendelő gyakorlatorientált suliból jött."
    "gyakorlatorientált képzést kapottak fejlesztettek"
    Megkerdezhetem, honnan tudod? Ugy ertem tisztaban vagy az adott egyetemen levo tananyaggal?

    "tényleg minden eshetőségre felkészült megoldást kerestem."
    Ez ugyan jo, de inkabb tervezni kell hogy a "corner case"-eket mennyire kell figyelembe venni. Mert van Business Plan meg a tobbi. Biza tartani kell a hataridoket mert eredmeny nelkul esetleg a ceg (vagy a reszleg) megszunik! Megkerdezhetem mekkora projekteken dolgozol? Mi tobb evet igenylon es ott sok minden merlegelve van, az is hogy kell-e foglalkozni egy adott dologgal, ritkan elojovo problemakkal vagy nem, illetve a release ido utani karbantartasi szakaszban. Nalunk teljes termek lifecycle van.

    "A projekt lezárta után sorozatgyártásban nincs is panasz a munkámra, nincs reklamáció. ellenben az összes többi variációval, amit a gyakorlatorientált képzést kapottak fejlesztettek."
    Orulok neki hogy ilyen jol dolgozol :K

    HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

Új hozzászólás Aktív témák