Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szmeby

    tag

    válasz azbest #180 üzenetére

    Azért ez valahol szomorú. Mármint, amit oktatás címszóval művelnek.
    Én kisgyerekként otthon C64-en (basic) többet tanultam, mint amit évekkel később gimiben kaptunk. Sajnos ott a számtech fakultáció is abból állt, hogy szövegszerkesztés, táblázatkezelés, az internet története (kajakra évszámokkal meg definíciókkal, tömény bullshit).
    A feladatok után a hátralevő időben meg tényleg ment ugyanez, doom, quake, starcraft. Merthogy kódolni nemigazán volt kitől megtanulni. Nem mintha akkoriban olyan nagyon foglalkoztatott volna a karrier. Talán még a szót sem ismertem. :) Később ki is iratkoztam a fakultációról, időpazarlásnak tűnt.

    Egyetemen (mérnökinfó) ugyan kaptunk valami kis alapozást, de az is inkább elmélet volt, meg pszeudokód. Ellenben a kolesz szobában szabadidőmben megismerhettem a vbscriptet, majd a luát... jobb volt, mint bejárni vállalatirányítás 2-re. :)
    Aztán egyetemet váltottam, ott már sokkal gyakorlatiasabb volt az oktatás, újra megszerettem kódolni, volt c meg java, végül a szakdogám is javaban készült. Utólag visszanézve botrányosan gány kódot írtam akkor. :D

    A kétkedőknek meg: java fejlesztőként kapok most havi 650k-t plusz juttatások, és szerintem az iparági átlaghoz képest alul is vagyok fizetve. De legalább tetszik, amivel most foglalkozunk. Kéne keresnem egy jobban fizetőt? Amúgy is beígértem magam egy gyenge pillanatomban egy fejvadásznak, majd meglátjuk, mit tud ajánlani.

Új hozzászólás Aktív témák