Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • unrealnoise

    senior tag

    Úgy három-négy éve váltotttam PC-ről PS3-ra a GT5 miatt. Elvoltam vele, utána nem olyan sokkal jött a The Last of Us, és mivel PC-n korábban főleg csak szimulátorokat toltam, rengeteg pótolnivalóm akadt, pláne ha az exkluzívokat is nézem. Aztán megjelent a GT6 én meg előrendelőként megélt hatalmas csalódással rögtön menekültem Xbox360-ra a Forza 4 miatt. Aztán Xbox One-ra a remek kontroller, halk gép, és szintén a Forza miatt.

    Idén viszont megváltam az X1-től.

    A Forza 6 játékmechanikailag nem sokat fejlődik, marad a darálós karrier, sehol végre egy időmérő, világbajnokságok (pedig még az arcade FH2-ben is volt ilyen pontrendszeres bajnokság), szóval nem maradt húzócím. Pláne, hogy PC-re ott a Raceroom, ami egyre jobb tartalmakkal kecsegtet, és hát az sokkal inkább szim, mint a Forza ugye.

    Nem mindegy továbbá, hogy többször akadozó frémrátákkal találkoztam. (Na nem a Forzanál), de elég megnézni a pCARS-t, meg mondjuk az F12015-öt, főleg X1-en. pCars a kezdeti idők óta sokat javult, az F1 meg nem volt olyan rossz, de nah...

    A játékkínálat szintén egész gyér. Nem mondom, hogy nincs mit játszani a konzolokon, de a Steames játékkínálattal semmi sem veheti fel a harcot.

    Másik nagy hátrány konzoloknál, hogy pl megveszi egyszer az ember az aktuális Batman-t, ami konzolokon FIX 30 FPS-el fut, akkor az 20 év múlva is annyival fog. (Hacsak nem jön remastered edisön "nextgenre".) PC-n meg ha "pofozgatja" az amber azért a gépét, főleg GPU szinten, akkor előbb utóbb adott címek akár több száz FPS-el s mehetnek, max grafikával, míg adott konzolon marad ugyanaz.

    így toltam le most a Bioshock Infinite-t FIX 60 FPS-el PC, maximum grafikán FHD felbontáson. Konzolon erre esélyem sincs.

    Másik az, hogy meguntam, hogy konzolon szinte ugyanazok a játékok jönnek mennek. Ilyen meg olyan nyitott világú cuccok (Far Cry 3-4, AC 3-4-5-6 :p, ott vannak a COD-ok, FIFA, satöbbi), és oké, hogy ott is van pár indie gyöngyszem, de steamen sokkal több ilyennel találkozik az ember, az RTS-ek világáról nem is beszélve. :)

    A PC hátránya a platform töredezettsége. Nincs fent Steamen minden. Ott van ugye az Origin, az uplay, meg satöbbi, ami szerintem az EA és az Ubisoft hatalmas f*szsága, hiszen a Steam rengeteg fanatikus, játékgyűjtő HC embert tud maga mellett, erre pont a legnagyobb "platform"-ból veszik ki a játékaikat, csak azért meg nem szeretnék ha a Steam lehúzná őket eladott példányonként X százalékkal.

    Olyan gyenge egyébként az Origin és az Uplay kínálata, hogy csak nah... Persze pár AAA cím-et szívesen látnék steam onnan áthozva is...

    Egy biztos, idén nem nagyon váltok vissza PC-re, az Uncharted 4 sem volz, pedig mindhárom korábbi részét is letoltam PS3-ason, talán egy bitang komoly GT7 tetszene, de nagyon jónak kellene lennie ahhoz, hogy amiatt PS4-et vegyek, mert alapból nem nagyon vagyok kibékülve a dualshock -el, szerintem az X1 kontroller messze jobb. :)

    Nah ennyi volt most, én most nagyon elvagyok PC-n, RTS-ekből is kijött jópár HD-s kiadás, feltuningolva, pl. homeworld remastered collection, satöbbi, szóval csak legyen elég szabim, aztán jóság lesz. :)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz aram01 #855 üzenetére

    Az egy dolog, hogy kaphat ilyen támogatást egy konzol, a fejlesztőknek ezt ki is kell használni, hiszen teljesen más érzékenységet kell alkalmazni egy egeres vezérlésnél. Szóval nehogy azt képzelje valaki, hogy kiadnak egy egeret PS4-re/X1-re és akkor onnantól az minden FPS-el TPS-el fasza lesz... Messze nem ilyen egyszerű a dolog.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz aram01 #902 üzenetére

    Lehet neked az, de másoknak nem. Egyik ismerősömnek behalt a DS4-e ravasza, és most egeres, billes kontrollert akar PS4-re. Aztán nem fogja fel, hogy azzal jól tökön lövi magát, ha nem lesz közben ott "tartalékként" egy igazi kontroller.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz nyisziati #905 üzenetére

    Az vegyen.. :D Hirtelen nem tudom hogy jön ez ide. Erre eddig is volt példa. De next-gen vonalon szerintem a warez még nem elterjedt dolog... Amúgy van aki PC-n warezol, van aki konzolon, mindenki azt csinál, amit akar, persze a véleményem megvan a dolgokról. :)

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

Új hozzászólás Aktív témák