Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz pook20 #733 üzenetére

    Szia!

    Ez az első moddingal kapcsolatos hozzászólásom. Elárulom, hogy szakmailag nem foglalkoztam még soha ilyennel, de tervem az volt már 100.000 vagy tán több.

    Olvasni is rengeteget olvastam a témában, szóval nem vagyok épp kezdő, de nézzétek el ha butaságot mondok.

    Nos, az ultraviola fényről : Nekem tervem volt, hogy a notim billentyűzetét úgy teszem sötétben is láthatóvá (fekete szigetes bill fehér írással), hogy USB ről táplálható UV ledeket fordítok a bill fölé. Abban reménykedtem, hogy az az effekt lesz majd, mint a discoban a fehérpólós hvcs-kel.Közel az is lett, de a ledek kicsit másképp viselkednek mint a discos uv csövek, amelyek fényénél a fehér dolgok virítanak.

    Az UV festék megint új dolog. Például UV lámpa van a titkosíró-puskatollakban, de azzal az UV fénnyel nem tudod megnézni a papírpénz UV nyomatát (pedig az is UV lámpa alatt jön elő)

    Ezek a tapasztalataim a témában, tehát próbálj meg tesztet csinálni az UV led- festék között. (Bár biztatni tudlak, hisz ha valahonnan veszel UV festéket, azt nagy valószínűséggel arra csinálták, hogy UV fény alatt világítson)
    Továbbá azt tudom mondani, hogy az UV vel vigyázz. Bár a számítógép ventik biztos nem veszélyesek, ha külön veszel UV ledeket ügyelj a teljesítményre. Mivel az UV fény lényege, hogy nem látod (ha nagyon magas frekik között van a spektrum akkor egyáltalán nem) olyan intenzívnek mint a normál izzókat/ledeket.
    Ha egy normál led/izzó túl nagy teljesítményű, ezáltal nagy intenzitású fényt bocsájt ki, akkor egyből észreveszed, hogy ez neked rossz, és elkapod a tekinteted.
    Ha ugyanez egy olyan UV fénnyel történik meg, aminek a fényét nem látod, nem veszed észre, de a szemed rongálódik.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák