Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisbalázs

    tag

    A kisvárosi kereskedő részhez mondanék pár szót

    "A magam részéről nem igazán tudom elfogadni a helyi kereskedők részéről azt az indokot, hogy nincs rá igény, hiszen nehezen hihető el az, hogy egy vállalkozót megterhelne, ha a raktárában lenne egy darab minőségi tápegység tartalékként arra az esetre, ha betéved egy magamfajta igényesebb vásárló."

    Na most ez a dolog úgy áll hogy te vagy a boltos és megrendelsz valamit a nagykerből mert hát valmi kell a boltba és neked van egy fix összeged amiből áru kell a boltba. Na most nézel tápot mivel igényes vagy veszel egy jobb minőségűt kb 15-20 körül el is tudnád adni ezen kb megvan a 10% haszon olyan 1500-2000 ft (mer ha több akkor drága és megyek máshová vagy rendelni a "netrő") 1. kérdés táppal mindig ez volt "hány vattos?" válasz: 400 reagálás: és ennyit minek fizzessek érte? a haver 4000 ré vett 623 watosat.

    És te ott állsz a táppal amiben neked legalább 12000 forintod áll és a kutya se veszi meg mert nem ilyen nem ennyiért és most nem ez a fajta kell.

    Itt meg láttam egy 8800gt-s hozzászólást is volt olyan hogy ez a kártya 20 ret esett 50 ről 30 ra és ha a 10% os haszonnal számolsz már nem is buktál olyan sokat. És vidéken meg magyarázd meg hogy mivel tud többet a 8800 mint a tekóban összelapátolt csoda amiben egy fix intel integrálvány dübörög. Ehhez jönen az adók (áfa, külön, elvárt, iparűzési, negyedéves) járulékok (eho, nyugdíj, tb) plusz kell egy hely is bérleti díj, plusz az áram meg a net sem a levegőből jön meg fűtés meg könyvelés meg és itt hozzáadható az apehos bejárkálásokkal együtt és hogy azzal megy el a napod hogy bizonyítsd nem loptál így csak kis bírságot fizess/hó. És akkor te senkit nem akarsz átverni a cuccokkal akkor csődbe is mész (mondjuk van még a lopott meg a áfát elkerülő termékek de az nem az én asztalom). És tudod a nagykerben ilyen nagy tételben mint a heti 300000 res rendelések mennyire vagy a karácsonyi listájának az elején.

    Ezen is el lehet gondolkodni

    [ Szerkesztve ]

    Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

  • kisbalázs

    tag

    válasz Crus #90 üzenetére

    Na Veled egyetértek :)

    Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

  • kisbalázs

    tag

    válasz Elmör #95 üzenetére

    Én pontosan tudom hogy mi a külömbség egy 8800gt és egy intel 915m között. Csak hogy egy olyan ember aki a kezdő felhasználóvá válás állati rögös útján jár és akik egy vidéki kisbolt forgalmának 80% kát adják ezt nem tudod megmagyarázni. És addig fog rohadni a polcodon a 8800gt amíg már szétporlad és bebukod a pénzt. A maradék 20% nak meg nem az kell mert most ati párti vagy ha asus van akkor msi vagy gainward stb stb és így is úgy is rendelned kell egy nekivalót ha esetleg kivárja ha nem akkor erről a pénzről lecsúsztál és esetleg elment egy vásárló aki majd elmondja hogy itt nincs semmi.

    Ebben az a bukta hogy egy kisvárosban mindig van egy "csak mester" főleg önképzett informatikusok akik leginkább mifelénk a 30 éves(!) nyugdíjas katonákból kerülnek ki és ha őnekik valami nem tetszik a boltban esetleg nem bírod őket megnyerni hatalmas forgalmat vihetnek el máshova. Ebben az a rosz hogy a saját bőrödre megy a játék nincs forgalom=nincs pénz=adóság=csőd+adóság.

    De jól esett hogy a tápos résszel egyetértesz :)

    [ Szerkesztve ]

    Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

Új hozzászólás Aktív témák