Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz vargalex #546 üzenetére

    Szia!

    Akkor miért van hardveres NAT, ha nem lehet kihasználni? Valami oka csak van. Lehet elveszi a feladatok felét, és így mindkét rész csak fele annyira van megterhelve, és később megy tönkre? Vagy kiknek szánták ezt a routert, hol van ilyen gyors NET? Ha felrakom az OpenWRT-t, később vissza tehetem a gyárit? Csak mert olvastam itt olyanokat, hogy boot nélkülit kell keresni, mert a másiktól meghal, és soros porttal kell kínlódni, viszont ezek vannak. Igazából ilyen soros portos élesztés leírását sem nagyon találtam sehol.

    [ Szerkesztve ]

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

  • herkulesminusz

    tag

    válasz vargalex #546 üzenetére

    Sziasztok,

    Én is, mint sok hasonló emberke itt 1043nd-ről fejlesztettem fel wdr4300-ra. Hmmm, hát egyenlőre vegyes benyomásokkal viseltetek a ruter iránt. A rajta levő firm...hááát, már hozzászoktam a linux alapú okosságokhoz, ezért nem is sokat próbálgattam. Első nekifutásra Vargalex-féle firm-et tettem fel a ruterre. Nagyon szimpatikus, mindennel felspécizett openwrt, csak egy problémám van vele, mégpedig a jffs partició szűkös mérete - gyakorlatilag semmit, vagy csak alig valamit lehet telepiteni a repositoryból a 384kb-ba, számomra túl sok olyan alkalmazás is van fixen, amire nincs szükségem. Ok, tudom, van extroot, és ha máshogy nem megy, akkor bizonyára azzal is fogom használni, de ameddig lehet kerülöm, általában pendrive-ra szoktam ilyet csinálni és a 1043nd-vel már 2 pendrive is megrogyott. Lehet swap-ot nem arra kellett volna. :)
    No mindegy, most sima attitude adjustment van fenn, de a wifi erősségével problémák vannak. 2.4-en max 19dbm, 5G-n pedig 14db. Legalábbis ezt irja az info. Vargalex 1.1.5-nél sajna erre már nem emléxem mennyi volt. Ez lenne az egyik kérdésem, hogy ott mennyi a tényleges TX. A másikra sejtem a választ, de azért hátha... :) Szóval hogy nem esélyes-e egy olyan Vargalex firm, amiben kicsit több hely van az önmegvalósitásnak? :)

Új hozzászólás Aktív témák