Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sumi

    aktív tag

    válasz Heffi #2101 üzenetére

    A kérdés, hogy az a 800Mbit/s mondjuk 1db kapcsolatnál van LAN->WAN esetben (vagy WAN->LAN esetben), vagy mondjuk 32000db egyidejű kapcsolatnál is fennáll-é?:)

    Egyébként most pontosan azt csinálom, csak nem egy 3600-as, hanem egy HP Microserveren futtatott Debian intézi a routeolást.. Jó is lenne ez így*, ha a 1043-as nem dobálná el folyton az N-es wifit :W OpenWRT-vel.. A gyári fw meg nem tud vlan-okat kezelni, a microserverben meg csak egy hálókártya van..

    Magyarul a 1043-as tök jó lenne a gyári fw-vel nekem, csak kb 130Mbit/sec a max sebessége már 1db egyidejű kapcsolat esetén is. OpenWRT-vel (a vlan miatt kell, hogy a HP szerverben egy db. hálókártyával meg lehessen oldani a routeolást) viszont instabil a WiFi ha nem G módban használom.

    *Igazából torrentnél nem tudja a Microserveren futó Debian hozni a 240Mbitet sajna, csak kb 150-et. (Hyper-V-ben fut a Debian, szóval több sebből is vérzik a történet, de lényeg a lényeg, hogy csak így tudom megoldani, mert más (WinServer) is fut ezen a gépen)

    Így tehát egy olyan eszközt keresek, amivel egy darab dobozzal meg tudom oldani (igazából van a padláson egy rég nem használt dual 2.8-as xeon gépem, de valami energiatakarékosabb és halkabb megoldásban gondolkodnék :D ), hogy menjen a torrent 240Mbit-tel (sok egyidejű kapcsolat), és stabil legyen a WiFi (mindegy, hogy melyik frekvencián amíg elég a hatótávolsága ahhoz hogy nagyjából lefedje a lakást legalább mondjuk 54Mbittel)

    Egyébként olyan jóval nem olcsóbb (17.3k-ért tudnék 3600-ast, és 21k-ért 4300-ast).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák