Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Locutus

    veterán

    válasz #98593280 #44 üzenetére

    Nyilván a Core V21 sem tökéletes. Már csak azért sem, mert túl sok opciót zsúfoltak bele, túl sok féle képpen lehet felépíteni, és ezért egyik megoldás sem lett 100%-os.
    Én simán elégedett lennék vele, ha elöl szívna, hátul fújna, de azt úgy, hogy közben nincs orrán száján kivágva még mindenfelé. Szóval szépen vezetve a légáramot, azokon a cuccokon keresztül amin kell. Ehhez képest a forgatható front mesh, az áthelyezhető io-val jó ötlet, nincs vele gond, de ami mögötte van... A 200-as venti túl lent van, az alaplapon lévő cuccoknak pont nem jut elég levegő belőle. Ha meg 2x120 vagy 2x140-et raksz a gyári helyre, azoknak a fele le van fedve a sok felesleges lemezeléssel, és csak középen fújnak. Sehogy se tökéletes. A legjobb tényleg a 4x120 vagy 4x140 lenne előre, és különböző radi poziciókra és méretekre még akkor is lehetőséget nyújtana. Nem kell azokat oldalra tenni, meg felülre tenni, ahol csak feleslegesen bekavarnak a légáramnak is, de cserébe még a szerelésük is béna, a porszűrésük meg pláne.
    Valahogy mindig úgy gondoltam, hogy az (én erősen átalakított) QX-2000-resemben nem jó, hogy felül van a táp, és bentről szív a vga fölött, de kezdem azt gondolni, hogy alul sem jobb a szitu, és ezt pont a core v21 erősíti meg. Ha lefelé teszed a ventijét, akkor alulról szív, ahol szűrni kell, és a szűrő szarul elérhető, nem látod mennyire van tele, stb. Felfordítva meg aligha lenne jó légárama.
    Szóval ahogy tovább és tovább fűzöm a gondolatokat a V21-be átköltözés kapcsán, úgy válok egyre bizonytalanabbá, hogy van e értelme ennek. Szeretném a több helyet a procin, mert most csak 110mm van, és csak kompakt vizzel tudom jól hűteni, de végülis a H75-el elégedett vagyok. A V21-ben lenne 185mm-em, soha többet nem kockáztatnák kluntyogós kompakt vizet (2 új H75-el is beszoptam). De igazából a 185mm is halál felesleges. 150-160 is bőven elég. A maradék csak felesleges tér megint, amitől csak túl nagy a ház. Alulra viszont cserébe semmilyen ventit nem lehet tenni, ami a winyokat megfelelően hűtené... Lehet a végén csak visszatalálok az Air 240-hez, mert bár abban kisebb a hely, de mégis kevesebbnek érzem a kompromisszumot vele...

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák