Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Hieronymus #8 üzenetére

    "Bár az, hogy az előtted futó akárkibe beleereszted a fél tárat, az nem döntési hiba. Egyértelmű ölési szándék."

    még csak nem is hiba. lábonlövöd a földön fekszik, majd előkap egy pisztolyt és fektében visszalő amikor közel megy hozzá. rossz döntés? ha nincs semmi amit rejtegetsz akkor mit sprintelsz? illegális fegyver és vagy drog és vagy akármi más is lehet nála ami para, magától egy díszf@sz se kezd el futni a rendőr elől... ez nem reflex. nekem soha nem volt ilyen gondolatom se igazoltatásnál... furcsa... neked igen???

    "de sokkal enyhébb eszközzel is végrehajtható lett volna a megállítás."

    jah meséld már el a motoros rendőrünknek a családjának kérlek akin áthajtott a belőtt köcsög a hummerrel. ha ők voksolhatnának ha nem áll meg a rendőrnek a kocsi akkor út lezár és a grippenek tehetnek egy tiszteletkört. legalább hasznuk is lenne.

    hagyjuk már. igen túlkapás minden rendőrségnél van. itthon is ott is. németeknél is. románoknál pláne. de kint tiszták a játékszabályok. kiszednek a sorból kezek a kormányon, akkor és oda nyúlsz amikor és ahogy kérik. senkit nem érdekel hogy a forgalmid a kesztyűtartóban van ha jön a rendőr és kétszer szól hogy kezeket a kormányra, a balfék meg még mindig kotorászik benne akkor tarkón lesz lőve. pedig fegyvere nem volt.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #06658560 #18 üzenetére

    "Mivel konkrét eset van rá- elmaradt gyerektartás miatt nem akart sittre kerülni- hurrá, remek amerikai jogrendszer."

    őőő mégegyszer. és? had ne a rendőr dolga legyen kidzsumbizni hogy épp rabló-gyilkos-díler vagy épp gyerektartás nem fizető vagy. a törvény remek mindenhol nyugi, ettől még nem jelenthet megoldást egy olyan helyen ahol tudod hogy mit kockáztatsz, hogy megpróbálsz futva menekülni. ahogy a rendőrrel nem állsz le boxolni, vagy nem lépsz fel agresszíven, úgy ez is nyugodtan elvárható lenne.

    egyébként meg pont pl usákoknál nem jellemző hogy olyan pénzt ítéljenek meg a bíróságon amid nincs mint gyerektartás, elég alaposan megnézik mennyit kerestél, keresel, mennyi lé van a számládon, miben élsz, stb ha nem fizette és az a szabály hogy mehet a sittre miatta akkor meg már bocsánat de így járt. ahogy sejthette volna hogy ha fut akkor is beszívhatja.

    ezt kívülről külső szemmel nem fogja senki megnézni vagy megérteni. nem is feladata. más kérdés hogy az se hogy ilyenkor tarkón durrantsa, de a képlet viszonylag egyszerű kint is. nem nyúlkálsz sehova a kocsiban ha nem kérnek. nem szállsz ki ha nem kérnek. nem taperolod lökdösöd szólogatsz be mert pofán leszel csapva. ezek szerintem nem akkora kérések...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #31 üzenetére

    alapvetően én se értek egyet azzal hogy az elfutás nem jelentene pl fenyegetést a rendőr vagy a társadalom számára.

    elfut, egy fa mögé belép és visszakézből rálő a rendőrre
    elfut majd egy járőkelő mögé bújik túszként használja akár késsel, vagy onnan lő vissza

    és még van ezer féle forgatókönyv ami szívással végződhet.

    te tekintheted irrelevánsnak az áldozat reakcióját. én arra voksolok hogy tessék csak szépen lelőni azt aki elfut vagy elhajt az igazoltatás elől.

    (vagy egy éve kb 100 méterrel előttem villogtak le a pályán egy mercit, szépen lehúzódott, majd kb 500 métert gurultam és vagy 200-al szinte telibecsapva engem érkezett a nyakamra a delikvens a villogó oktáviával mögötte ha nem húzódok le tuti begyűr valszeg ő is ártatlan volt persze :K )

    nem mondom hogy ez így volt helyes és a rendőr helyesen járt el. de a képletből kár lenne kihagyni az "áldozat" reakcióját. pl mint amikor a részeg agresszív, de már bilincselt nőt fejberúgta a rendőr mert ott kapálózott és próbálta lábbal elkapni őt. legközelebb nem fogja meg se próbálni vélhetően...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #34 üzenetére

    "De az is lehet, hogy nem akar feltűnést kelteni, ezért csak simán megy az utcán és akkor robbant atombombát, tehát az is indokolt lehet, hogy a rendőr lelőjön mindenkit, aki abszolút gyanút nem keltő módon megy az utcán."

    jah mert atombombával bárki pont olyan rendszerességgel sétál mint fegyverrel. jah... ne sarkítsunk már ennyire kérlek főleg ne abban a környezetben amiről beszélünk. ott előfordul hogy simán beszélget az ember a rendőrrel majd 5 centiről arconlövi többször hidegvérrel. az egyik ilyen kamerás videó pl az... pedig csak a zsebében volt a keze, és többször fel lett szólítva hogy vegye ki. a másodiknál le kellett volna lőni a retardáltat és nem a rendőr hal meg.

    ott volt a nagy kézfeltartásos tüntetés ugye amikor a szegény srác emlékére boltokat raboltak és fosztogattak a helyi afro közösség tagjai, majd a szószónokot odatette a rendőrség hogy kezelje ő a helyzeteket amikbe helyezik. sikerült is 3-ból egyszer megöljön egy ártatlant és egyszer meghalnia...

    "hogy az a szerencsétlen trafikos lány örüljön, hogy csak öt halálos késszúrást kapott!? "

    ezt a szintet nem kéne szerintem megütni :U

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #43 üzenetére

    "illetve gondolom itt meg kellene kérdeznem, hogy van-e jogerős ítélet erről :U"

    előzőleg már jelezték, de nem, még nincs. emberöléssel indult ellene eljárás, jogerős ítélet nincs. viszont érzésem szerint el lesz kaszálva az ipse, ha másért nem, már úgyis kell valami trófea a rasszista rendőrt kiabáló többségnek a szájába. ilyenből az elmúlt egy évben legalább ez a negyedik eset, mármint amikor fegyvertelen embert lőttek le rendőrök, eddig kb mindegyik megúszta és már úgyis feszül a húr.

    aztán ez addig fog menni amíg megint nem jön egy idióta aki elfut és visszafordulva lő, vagy még egy aki szemtől szembe nem veszi ki felszólításra a kezét a zsebéből és a rendőr fél használni a fegyverét, akkor megint megy egy rendőr a levesbe. akkor a csúnya rossza zsaruk megint bekeményítenek, és így tovább... az a baj hogy az emberi baromság határtalan. a másik motoros bb fegyverrel lövöldözött az utcán szintén kapott ólmot. megérdemelten. nem tézerezünk amikor fegyvernek látszó tárgyat lenget a másik és járókelőkre céloz.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz D1Rect #45 üzenetére

    a bizonyíték hamisítást maximálisan adom, sőt én nem is menteném a csávót, pusztán azzal vitatkozok hogy usában ha elfut az igazoltatás tárgya az elég sok veszélyt hordozhat magában, ahogy írtam korábban is. tehát az hogy nem volt veszélyben az ennyire egyszerűen szerintem nem jelenthető ki.

    hogy elítélik az szinte biztos, hogy miért és milyen jogcímen az megint más kérdés lesz.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #46 üzenetére

    "Nyilván, hiszen a gyilkosság meg a bizonyítékhamisítás nem bűn"

    a bizonyíték hamisításra eddig nem is reagáltam, nem véletlenül, azzal egyet is értenénk.

    hogy gyilkosság e vagy nem azt majd a bíróság eldönti vélhetően. én már elmondtam a véleményem, miszerint nagyon könnyen kerülhet olyan szituációba a rendőr a futás miatt, hogy legalább a saját élete legyen a tét. de linkeltem egy videót is, érdemes lenne megnézd mekkora a veszélye ha valaki nem veszi komolyan ha a másik fél nem követi az utasításait. ezeket persze ignorálod és jössz az atombombával. annyira nincs messze a véleményünk, az intézkedés módját én se feltétlenül tartom szerencsésnek, de képes vagyok belátni, hogy egy ilyen szituációból bármikor előkerülhet az usában egy fegyver, és onnantól ki tudja kit temetnek... majd a bíróság eldönti hogy mi lesz, de a közelmúlt hasonló lövöldözései amiért fél városokat bontottak le a tüntetők is hasonlóak voltak ha nagyon kötekedni akarunk...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #54 üzenetére

    ezért lesz jó a kamera.

    "Ez az ügy jelentősen különbözik azoktól, ugyanis ott azért szoktak lenni vitatott részek"

    nézd ez megint nem igaz alapvetően.
    pl ott volt a 12 éves rice akit a clevelandi játszótéren lőttek le egy bb pisztolyért. azt mondták hogy el volt "bújva" nem engedelmeskedett a felszólításra, és a pisztolyért nyúlt. ehhez képest a kiérkezéstől számított második másodpercben tüzet nyitottak a rendőrök. vagy gyorsan beszélnek vagy egyszerűen lelőtték a gyereket ahogy volt. a másik embertől se kérdeztek sokat aki wallmartba sétált be szintén bb fegyverrel.

    egyiket se ítélték el, mert úgy ítélte meg, az élete veszélyben foroghat. írtam példát hogy pl miért érezhette esetlegesen itt a rendőr veszélyben magát.

    hogy tényleg abban érezte vagy sem azt kb csak ő tudja... csupán egy lehetőség amiről beszélek... amíg a bíróság nem dönt addig meg ezek is csak nézőpontok ahogy a tiéd is ;)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Hieronymus #55 üzenetére

    "akkor az a megoldást, hogy minden mozgó személyt lelövünk az utcán."'
    "Vagy csak nem áll meg az igazoltatáskor."

    .jah hogy egy ember aki elfut az igazoltatás elől az pont olyan gyanús mint az utcán sétáló... értem. :C inkább rendezzenek futóversenyt az utcán usában ki tudja milyen fegyver van a futónál, vagy csapjon inkább el hátulról 2.5 tonna német csoda a pályán 100 km difivel. köszi kihagyom. aki ilyet csinál az a sitt elől menekül...

    "A munkavédelmi szabályok ismerete és azok legteljesebb betartása védi legjobban a rendőrök életét is, mint mindenki másét."

    mely munkavédelmi szabályokról beszélünk :F még ha eljárási szabályokat mondanál...

    "Kutyás rendőrök akartak igazoltatni bennünket, este. Az egyik srác félt a kutyáktól. Elkezdett futni."

    aki fél a kutyától az nem fut el just sayin'... kezdjük onnan hogy soha nem fordítana hátat egy kutyának se. tudom van a társaságunkban masszív, papírral rendelkező kinofób. megmerevedik vagy lassan hátrál, max.

    "Túl sok filmet nézel."

    biztos? de volt már kesztyűtartóból előkerülő fegyver amit nem is akartak használni csak elfelejtettek szólni róla, és aki késsel a kezében szállt ki véletlenül. de előfordult már hogy valaki visszaszállt a kocsiba hogy előkotorja a papírjait miközben szóltak hogy ne tegye. ő nem halt meg szerencsére...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #64 üzenetére

    linkelnéd azt? a központi gps adatait se látom a kocsiban nem hogy bármi aprót. kivehető rendszám se nagyon akad így jobban megnézve párat :B

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #67 üzenetére

    jah hogy a jegyzőkönyve? amihez az összes lényegi adatok egy filléres scannerrel egész nap "logolhatod" ?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Hieronymus #71 üzenetére

    "Tudod, belinkelhetsz még pár hasonló kirívó esetet. de azt hozzá kellene számolni, hogy az ellenőrzések mekkora százalékában fordulnak elő incidensek. És a tragikusan végződő incidensek mekkora százalékában nem tartották be a biztonsági előírásokat."

    én azt mondtam hogy ezek előfordulhatnak, és alátámasztottam hogy elő is fordulnak. ahogy az utcán is ha azt mondják hogy tedd fel a kezed, hátrálj két lépést, stb jó ha követed az utasításokat. olyan videó is van sok ahol nem, jobb esetben a szrt is kiverik az illetőből 3-4 markos legény társaságában. jogosan. ha gondod van az intézkedés mikéntjével vagy miértjével, nem akkor és ott kell megvitatni.

    "Szolgálati szabályzat a neve."

    az pont egy bővebb szabályzat aminek egy részét emeltem ki. ettől még nem igazán értem hogy jön ide az eredeti munkavédelmi történet...

    "És továbbra sem derült ki miért helyes eljárás a menekülőt hat lövéssel lemészárolni?!"

    nem azt mondtam hogy helyes. mondtam hogy nem feltétlenül értek egyet vele. ettől függetlenül van rá lehetőség hogy egy hasonló szituációban csúnya dolgok történjenek. de már leírtam lent is ezeket, amiket el is bagatelizáltak bombákkal meg atommal. pedig igen reális kép szerintem. valós fenyegetést jelenthet a könyezetére, a sétálókra, és a rendőrre is, ha valaki menekül akkor feltételezhetően annyira beszűkült tudatállapotban van hogy nem mérlegel, bármi áron meg akar lógni. biztos hogy addig kell várni amíg kiderül nála mi a bármi áron? mondom. nem igazán tudok elképzelni olyat, nem a kutyás para sem lehet az, hogy valaki elfusson a rendőrök elől ha egyébként semmi oka nincs rá.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Hieronymus #71 üzenetére

    "Magyarországon és a legtöbb államban is törvénytelen ezen kommunikációk lehallgatása."

    aztán mikor írták át az 1934-es communications act féle sajtpapír rendelkezéseit? vagy 5 államban vezetés közben nem használható, másik 10-ben meg bűncselekmény előkészítésére. van pár hely ahol eleve titkosított de szívnak is miatta. minden más esetben megveszed, bedugod a konnektorba, adsz neki egy antennát aztán nyitsz egy sört

    persze.... törvénytelen... :W

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Reggie0 #77 üzenetére

    a híreket forgató kocsikon szériatartozék, az ott elhangzott infók alapján mennek ki, forgatnak, és tudósítanak ;) bizonyos megkötésekkel persze. teljes név, és más személyes információk nem igazán kerülhetnek ki, de azt is megoldják ha úgy van kedvük külső forrásra hivatkozva... ;)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Hieronymus #81 üzenetére

    valószínűleg a férjet lőné le a gordiuszi csomó megoldása érdekében, aki illegálisan hallgatta a rendőrségi frekvenciákat :K

    egy menekülő bűnöző túszt ejt. tényleg maradjunk már a realitás talaján ilyet a világ nem látott... és ha a nő mögötti bűnöző mögött egy ufó száll le amit a padon ülő néni pivot módban kameráz a 3210-essel akkor azt ki lövi le? több államban tilos állított telefonnal videót rögzíteni és magyarországon is!

    :R

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Hieronymus #83 üzenetére

    "Most komolyan. Mit lehet reagálni a hozzászólásodra, ami nem sértő."

    mondjuk egy linket ami alátámasztja az állításod? az szerintem nem sértő :U mielőtt megkérdezed a rendőrségi rádiós hallgatásossal mondjuk kezdhetnéd :D

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Hieronymus #85 üzenetére

    te most direkt égeted magad? de most komolyan :D

    ebből melyik az usa? ki vitatta a magyar helyzetet? :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák