Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Egon #626 üzenetére

    Nem hiszem, hogy az emberek lámák az ATI-hoz, csak számos olyan problémák elkövetnek, amit én nem. Egyrészt találkoztam már olyannal, hogy egy GeForce->Radeon csere addig problémás működést eredményez, amíg nincs újratelepítve a Win. Akkor ott a közkedvelt Driver Sweeper problémája, ami előszeretettel távolít el olyan bejegyzéseket, amiket az egyes Catalyst driverek nem telepítenek újra. Persze az ominózus program azt a bejegyzést már nem távolítja el, ami jelzi a Catalyst-nak, hogy ez bizony nem az első install lesz. Olyan modulok fognak ilyenkor hiányozni, ami hibás működést eredményez.
    Ezenkívül ott vannak a harmadik féltől származó programok, mint az ATT, ami bizonyos beállítások mellett döntően befolyásolja a meghajtó működését.
    Én többnyire azért nem ütközöm problémába, mert nem használok harmadik féltől származó programot és a driver sweeper helyett a gyártó uninstall rendszert használom, mert az tujda mit szabad és mit nem szabad eltávolítani.
    A problémák 90%-a ezekből származik, ezért van az, hogy a driver team egy csomó dolgot nem tud reprodukálni, mert marhára nem a driver okozza a bajt. Márpedig az AMD csak a saját szoftvereiért felel, a többi programot mindenki saját felelősségre használja.

    Driver problémával találkozok mindkét oldalon. Az NV-nél legutóbb a Win 7 driverrel volt gondom. Főleg a képernyőkezelővel, ami még mindig jelen van, de jelezték, hogy javítják. Illetve számos teljesítményproblémám volt, amit a kezdetleges vezérlés okozott. Ezt a legújabb meghajtó már többnyire javítja. Az ATI-val legutóbb DXVA problémám volt. Bár ez annyira engem nem érint, mert a VLC lejátszót használom, de ettól a probléma valós. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák