Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doze

    aktív tag

    Ez kb olyan kérdés: mi lenne ha Thomas Edison nem fedezte fel volna a villanykörtét? Válasz: gyertya mellett nézném a tévét :DDD

    De am viccet félretéve. Otthon egy faluban mi történhet? Leolvadna a fagyasztó szekrény, kénytelen lennénk az összes húst felfüstölni/sózni, esetleg vermet ásni és ott tárolni.

    Máskülönben semmi.... azért az emberek jó része nem függ semmi ilyesmitől, meghalni meg mitől halnának meg?

    Építenék mondjuk egy kézzel hajtható generátor, esetleg meglévő generátorba tennék egy kurblit, vagy lelopnék valahonnan 1-2 napelemet. Ha ez megvan fognék 10 mázsa kukoricát, megerjeszteném, lefőzném mint a pálinkát, kapnék 98% alkoholt, (etanol) beletölteném az autóba, kocsikázgatnék, és megnézném hogyan tapossák egymás halálra az utolsó csepp benzinért az emberek/bölcsészek :W

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz Eastman #15 üzenetére

    :))

    Nem arra céloztam hogy nem adnék enni az állatoknak sőőőt (hiszen éhen halnék ha nem lennének), ezzel a példával arra céloztam hogy ha nem lenne üzemanyag, akkor is mozgásra lehetne bírni az autókat/traktor/generátort.

  • Doze

    aktív tag

    válasz Lauda #29 üzenetére

    elmegy az napraforgó olajjal is, lehet sajtolni bőven akár kézi erővel is. De repceolaj is jó... egy sima szívódízel MTZ-nek mag aztán hót mind1 mit teszel bele..

    Am had ne meséljem, nálunk mivel mennek itt traktorok, de hogy gázolaj nincs benne az is biztos :DDD

  • Doze

    aktív tag

    válasz Doze #30 üzenetére

    De most hogy van? Nincs elektromosság oszt kész? A fizika alaptörvényei azért nem változnak... gondolom az alternatív jövőben is ugyan azok a fizikai törvények lesznek (ha leejtek egy golyót a föld felé fog esni, nem az égbolt felé)

    Szerintem ha tényleg beütne valami gixer stb. A városok lakossága lenne nagyobb bajban, nincs se kaja, sőt még ivóvíz sem (a lázongó emberekről nem is beszélve). Mondjuk ha ilyen megtörténne sprintelnék vidékre. ahol kisebb a népsűrűség.

  • Doze

    aktív tag

    válasz Dany007 #77 üzenetére

    A várost tényleg el kell felejteni túlélés szempontjából.

    Ha elmenne az áram és nem is lehetne csinálni.

    Forgatókönyv:

    -első lépés szerintem a gyors felismerés, ha amcsiban 10 prerc kellett akkor itt (Miskolcon) elég olyan 10 másodperc. :D a káosz kialakulásához..
    -összepakolnék alapvető cuccot (néhány ruhát, gyógyszer, kaja amennyi itthon van, elemlámpa, sátor, hálózsák de csak ésszel mert a súly nem elhanyagolható)
    -Ha nem lenne közlekedési eszköz, akkor bicikli, esetleg hajtány (vasút) stb. Vagy pl Ló, csak mondjuk a város közepén lovat keríteni nem egyszerű..
    -Közben azért próbálnék fegyver után nézni, lehetőleg tűzfegyver, de itthonról vinnék kést, de egy bot is megtenné...
    -kerülném a lakott területeket, fő útvonalakat, minél kevesebb emberrel találkozzak.

    A cél a falu lenne ahol eredetileg lakok.
    - biciklivel biztos lenn 1-2 nap (50km) főleg kerülővel

    -Ha haza érnék, akkor valami kép ki kéne találni mivel/hogyan védhető, (bár mindég jobb mint a város)
    -A kaja itt már megoldott (van otthon vágni való), de előre látás miatt, szaporítás miatt nem szabad megenni őket mindjárt :DDD

    -Másrészt van jó műhely, szerszámokkal stb, elsőnek talán kutat ásnék cca 2-3 métert kell ásni...

    Utána nem tom mit csinálnék.... próbálnám védeni amim van

  • Doze

    aktív tag

    válasz sziku69 #125 üzenetére

    régi benzines autókat, legyen új, régi, nem lehet beindítani. Szikra mindenképp kell

    Az új diesel autókat is el lehetne felejteni, mivel tele van mindenféle elektronikai kütyüvel.
    Viszont régi adagolós (kb 90 előtti) autót, ejtőtartályos rendszerben (nem kell benzinpumpa) simán belehetne indítani, csak agyig kell növelni a kompressziót, plusz be kell tolni indításkor, leállításkor pedig lefullasztani...

    Amúgy majdnem az összes kétütemű motor átlehetne alakítani, simson, mz, trabi, barkas stb

  • Doze

    aktív tag

    válasz sziku69 #136 üzenetére

    Volt egy ilyen posztapokaliptikus játèk a fallaout 1-2 nekem nagyon bejött... mondjuk ott jóval a háború után voltak az esemènyek.

    Már ott is volt eg olyan rèsz. Mikor kibujnak egy hatalmas bunkerból az emberek ( mindenuk megvan ami csak kell) de nem adanak senkinek, a többi menekültet lenèzik, rabszolgaságba taszítják. Mindezt hatalmas aroganciával.

    Ezzel a dologgal azt akartam mondani, biztos lennènek itt is olyan csoportok akinek mindene megvan ès soha nem segítene a másikon....

    Az információ áramlásra van 1-2 ötletem.

    Mondjuk egy miskolc-pest távot simán nincs 1 nap ha váltják a lovakat/futárt règen is ìgy ment. Bár ezt is meg kell szervezni.

    A franciáknál talán, egy torony renszert èpìtettek ki, ès zászló jelekkel komunikáltak.

  • Doze

    aktív tag

    válasz sziku69 #180 üzenetére

    Egyszerű, valamilyen szűrőn leszűröd a vizet, aztán felforralod, 5-10 percre, lehet kicsit sárga stb... de meg lehet inni, ezt központilag sem kéne csinálni, mert szerintem kis időráfordítással mindenki megcsinálja magának.

    A stirling motor pedig nem egy elhanyagolható dolog, nagyobb erőgépeket, mint vízpumpákat stb simán lehetne vele hajtani. kb 40% a hatásfoka, ami nem is rossz...

    Szerintem mondjuk ebben a helyzetben az információ áramlás az egyik legfontosabb dolog, főleg a szervezéshez, rendfenntartáshoz stb.

    Épp valami alternatív rádión, vagy távközlési egységen gondolkozok, ami nem igényel energiát.... megyek elszívok egy cigit :)

  • Doze

    aktív tag

    válasz Dany007 #188 üzenetére

    stirling motor nem igazán kell hozzá sok alkatrész végső esetben meglévő dugattyús motorokat is át lehetne alakítani, némi buherálással, de ezek biztos helyhez kötöttek lennének

    Am van egy sorozat, Háborús farm vagy ilyesmi... angoloknál a háború alatt nem volt benzin, ott valamilyen széngázzal működtették az autókat... és nem volt bonyolult ellenben működőképes volt

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz Dany007 #193 üzenetére

    jah ok bocsi

    a távközlésre, energia szállításra, meg mondjuk sűrített levegős rendszer lenne a legjobb.

    Persze ezt nem lehet nagyon nagy távolságokra elvezetni, szerintem 1-2 km biztos lenne... helyi kompresszorokat, meghajtani (mondjuk a fentebb írt technikával), aztán továbbítani vezeték rendszeren keresztül a háztartásokba, ott aztán a hűtőgép kompresszorát, esetleg 1-2 szivattyút, légszerszámot, meg lehetne vele hajtani (azonban a hatásfoka a kompresszorral együtt meg a végfelhasználásra szánt motor meghajtása stb... szerintem 10-20% lenne)

    Az infó áramlást, meg hasonló módon kéne megoldani, csak sokkal kisebb keresztmetszetben.

    Úgy képzelem mint mondjuk annak idején az árfolyam jelző gépet, csak nem elektromosan jönnének az impulzusok hanem mondjuk egy fékcső nagyságú összenyomhatatlan folyadékkal, amit aztán ez a gép mechanikus úton a visszájára fordít, és kipötyögi ilyen pénztárgép nagyságú szalagra. De akár morze kódot is lehet adni a nyomás változás függvényében, a lényeg az hogy zárt rendszert kell alkotni.

    Ezt kb a gyakorlatban úgy képzelem, hogy a nyomás mozgatna valamilyen finom szerkezetű kart, amiből megállapítható pl 1 rövid 2 hosszú stb...

    Egy hálózatot meg hasonló kép képzelnék el (későbbiekben) hogy van egy központ, amit mondjuk sűrített levegős munkahengerrel, működtet egy másik hengert ami a folyadéké. A rendszerre mondjuk rá lenne kötve 50 darab "telex" mindegyiknek lenne egy egyedi címe, ha üzenet jön a központól, nyomás útján mindenki megkapja, de az üzenet fejléceként jövő egyedi kód megmondaná kihez szol az üzenet, és az kezdené el kipötyögni, olvasni stb... bár ez egyenlőre egyirányú lenne, de kis elképzeléssel mindenki lehetne adó...

    ezek szerintem lehetnének távolabb is mint 1-2 km,

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz sziku69 #203 üzenetére

    egy cső lefektetése nem feltétlen nagyobb feladat, mint az elektromos hálózat kiépítése (itt egy kis új nagyságú csőre gondolva), bár nagyobb távolságok áthidalásához muszáj lenne "átjátszókat" építeni ami ismétli az egész üzit...

    azt tegyük hozzá ha nem lenne áram akkor muszáj lenne valamit kitalálni...

  • Doze

    aktív tag

    válasz HuMarc #204 üzenetére

    Olvastam, mikor lesz ilyen kaliberű író megint? :O, a doktori védését simán megcsinálta, aztán utána a proffok poénból belekérdeztek valami könyvébe, hogy ugyan vezesse le már azt a tér-idő xy elméletet... hát levezette de úgy hogy a proffok beszartak rajta :D, persze volt ferdítés de olyan jól levezette hogy gondolkozni kell rajta mi fikció is mi valóság

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz lapa #207 üzenetére

    örökké nem lehet balhézni sem, mert ha az lenne amit te mondasz, akkor a 2. vh után a mai napig is a romok közt gázolnál. Az emberek mint tudjuk, van rossz oldal, de van egy jóra való törekvése is...

  • Doze

    aktív tag

    válasz lapa #212 üzenetére

    hidd el akkor is függtek tőle, gyárak, rádió, stb... 1-1 hadsereg legyőzését meg pont így érték el, hogy nem volt kommunikáció stb... és azért a 2. vh után nem sok maradt a németeknél sem, (infrastruktúra, víz, elektromosság, se egy épp kórház stb )... vagy pl Drezdából mi maradt?, néhány tégla...

    A cikk írójának:

    Mondjuk azért gagyi ez a sci-fi történet, mert a fizika alapvető tételeit hazudtolja meg.

    Ráadásul meghazudtolja a ma ismert világegyetemet, ami alapvetően nem baj de ebben az esetben akkor inkább Power rangers mesét nézek a tv-n... és ha komolyan gondoljuk ezt az egész témát, akkor fizikailag megtörténtehő eseményt, katasztrófát stb kell kitalálni.

    Mert tételezzük fel, nincs áram (blokkolja valami), akkor nincs mágnesesség sem, ráadásul mint áram részecskék + vagy - töltése nevezetesen az elektronoké és a protonoké, ami egyben felelős a kémiai kötésekért is.... namármost ha ők nincsenek akkor a világunk szétesik atomjaira.

    Felőlem lehet olyan hogy nincs áram, de akkor legyen pontosan elmagyarázva miért nincs...

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz Viszlát #223 üzenetére

    nemtom én most kaszáltam az árokpartot, de az a 10 méter is kiakasztott.... többször is belevertem a földbe a kaszát... :D :D

    Am visszatérve a realitásokra, nem akarok kemény szavakat használni, a megsértettelek bocsánat :U

    de egy jó sci-fiben az a jó hogy bele tudját magát élni az ember, ami megragadható, és elképzelhető. Ezért ritkán születik jó sci-fi, főleg manapság, ahol nem gondolkozni fontos hanem enyelegni... ;]

  • Doze

    aktív tag

    egyébként muter még élt a 60-as években, villany épp volt de csak világításra. :D....

    Egy mindennapi dolgokat a mai napig ismételgeti, hogyan kell disznót vágni feldolgozni. Alap eset az hogy mindent sózni kell, utána lecsepegtetni, majd jól felfüstölni... egyébként az összes húsra igaz. A szappan, enyv főző tudás sem elhanyagolható. A bőrök (marha) ésszerű felhasználása. Stb.

    Annyi biztos hogy az emberek mindennapi élete kibővülne olyan dolgokkal amire nem is gondolnánk, pl tűzhely "masina" egy kv miatt tüzet rakni stb... nem beszélve arról hogy utána liba tollal kikormolni, állandó humuzás, ez télen nem is baj de nyáron 40 fokban elég bosszantó....

    Ha az emberre rájön a -20 fokban télen éjszaka a szapora, kimenni a pottyantósba nem épp kellemes..

    Ja és ez a fenti példa a 60-70-es évek elején volt Miskolcon, nem falu vagy tanya... (biztos tudja aki emlékszik még arra) A vizet is a 80-as évek elején vezették.... a gázról meg ne is beszéljünk.

    De működik a dolog, szerintem falun/városban is elég ritka az olyan ház amiben nincs kémény, de a miskolci lakásomban (tégla) megvannak a kémények/nyílások, zokszó nélkül lehet fűteni akármivel.

    Egyedül aki panelban lakik annak szar lenne mert ott aztán se kémény se semmi... bár az ablakon ki lehet lógatni kályhacsövet :DDD

  • Doze

    aktív tag

    válasz neduddki #237 üzenetére

    hát figyelj, a mai huszas koroszttályra ne vegyél mérget hogy látott már ilyet... a tizes korosztályról meg ne is beszéljünk, falun élők csak-csak... de városban, konkréten ismertem olyan 25 éves csajt aki egy nyamvadt belezett csirkét nem tudott kettévágni.

    ott van a teszkóban zsugorfóliázva, hogy milyen munka van mögötte? azt manapság egyre kevesebben tudják..

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz Vladi #241 üzenetére

    Embert mindig könnyebb megölni, kirabolni, mint levágni, feldolgozni egy állatot.

    Meg hát mindenhol vannak olyanok akik ingyenélők, ha meg is tudná csinálni a másét lesi mikor csaphat le rá, veheti el stb..

    neduddki: ugyan ez van itt is, a hentes csak hajnalban jön aztán megy is...

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz Vladi #244 üzenetére

    én nem a nagy átlagra húzom rá a történetet.

    De azért azt említsuk meg, mikor a két 16 (esetenként fiatalabb) szétveri a néni fejét 3000ft-ért... ha ne adj isten ebben a képzelt történetben (mikor fejetlenség van)... mit csinálnának egy kis kajáért, esetleg némi pénzért, vagy csak pusztán egy rohadt lcd tévéért amit nem is tudnának használni... nincsenek határok.

    Bár az is igaz, mint aki fentebb írta lennének olyan emberek akik meg kapva kapnának egy ilyen lehetőségen :DDD

  • Doze

    aktív tag

    válasz sziku69 #246 üzenetére

    elméletileg, de azért nem vennék mérget rá.

    Megennénk azt is :DDD

  • Doze

    aktív tag

    válasz sziku69 #256 üzenetére

    nah szóval...

    én nem igazán tudok érdekfeszítően írni... de az alap szitu nem én....az unalmas :DDD .

    Épp mindennapi munkából tartok hazafelé a szokásos hétköznapos ingázásaim egyike, de mivel ma épp haza készülök meglátogatni szüleimet, (a hosszúra nyúlt meló miatt már jócskán sötét van) így úgy döntök nem megyek már haza, hanem nekivágok egyből a szüleimhez vezető útnak, menek közben gyér forgalommal találkozok. 1-2 kamiont megelőzve hosszú percekig senki elöttem utánam, fel is kapcsolom a reflektor, gondolom magamban....

    Majd abben a szem pillanatban, a motor mintha csak motorfékkel mennék: búgással el kezd lassulni.. pánikba is esek mert hirtelen az orromig sem látok, a szememet erőltetve talán a korlát kirajzolódik, beletaposok fékbe nehogy letérjek, neki csapódjak bárminek is... Azonban rögtön feltűnik: műszerfal, rádió is teljesen sötét...

    mikor megállok, rögtön kulcs vissza fordít majd megint gyújtás helyzetbe rak de meg sem mukkan... itt elvesztve türelmemet kipattanok az autóból, na mondom fasza biztos valamelyik biztosíték halálozott el.
    Felpattintom a motorháztetőt, de az orromig sem látok. El is gondolkodtam valami világítás kéne mert így nem sokra fogok menni. Előhalászom a zsebemből a telefont, bőszen nyomkodom a gombját de nem reagál, végig fut az agyamon: biztos lemerült az égésznapi telefonálgatás miatt... itt már majd fel robbanok...
    Nagy dohányos lévén előveszem az öngyújtómat, majd azzal világítok. A nagy idegességre már elszívok egy cigit (mondom is magamban) cigi a számban majd a jól ismert módon kattogtatok, de csak nem gyullad meg a láng, kicsit magam felé fordítva kattogtatom, de látom nem szikrázik benne semmi...na mondom király itt vagyok a semmi közepén, és még a cigimet sem tudom begyújtani...
    Hirtelen eszembe jut: a kesztyűtartóban van egy másik! megpróbálom azzal, meg is találom, aztán szikrákat hányva meg is gyullad, nagy volt az örömöm hirtelen. Megnyugodva 1-2 mélyet slukkolva a cigiből kezd kicsit jobb kedvem lenni... álldogálva feltűnni hogy még nem jött senki, elnézve a távolba sem láttam egy halvány fénycsóvát sem.
    Aztán a gondolataim is tovább szálltak, a nyüves biztosítékokra, az öngyújtót használva átnéztem az összeset de csak nem lelem a hibát.
    Mit tehetnék még, rágyújtva a köv. cigire, megkérdezem magamtól. Meglöktem az autót bepattantam de csak nem indult be..
    Mostanság tényleg elég gyér a forgalom: mondom megint magamban, mert nem jött még mindég senki.
    Aztán telefon hiányában leültem a padkára.. majd leintek valakit jegyzem meg magamban, el is ballagtam távolabb az autótól kirakni a háromszöget.

    Kicsit elvesztve az időérzékemet, kihasználva a tökéletes csendet és a kellemes esti időt, el is bóbiskoltam az autó mellett..

    Majd hirtelen, felriadok mikor valaki a vállamra rakja a kezét, hatalmasat ordítva pattan ki szemem: Mi a fas*?!!! A sokk okozta ordibálás néhány pillanat múlva csendesül, az idegen mentegetőzik ne haragudjak már...

    Nagy nehezen üdvözlöm, és megkérdem tőle helybeli? Mondja nem, a kamionját hagyta a pálya szélén mert meghalt teljesen... kérdezem tőle mi történt? nem tudja, gúnyosan megjegyzem akkor már ketten vagyunk...

    Kicsit beszélgetve, elmondja odébb olyan 5-6 km-re van egy pihenő, ott biztos van segélyhívó telefon... mit volt mit tenni, beleegyeztem az ötletébe, mert most mit tehetnék? Azonban nekiszegezem a kérdést: van telefonja? mondja van de nem kapcsol be... ez már több mint furcsa

  • Doze

    aktív tag

    válasz lapa #269 üzenetére

    hát ne is haragudj meg, de ha valami probléma van akkor inkább egy mérnök mint valami manager... ezek a konzulensek managerek is értenek mindenhez de a valóság az hogy igazából semmihez sem...

    Egy mérnök, mármint gépész, nem hulladékgazdálkodási, sokkal hamarabb gyullad a feje felett a villanykörte... nem akarok általánosítani, de pl jogász/gazdász félék is mindenbe belekotyognak csak lövésük sincs semmiről, ami a megvalósítással/összeszereléssel/tervezéssel kapcsolatos, a kitalált világba meg nem igazán fontos egy költségtervezet :P

    Másrészt meg egy kőműves, vagy egy autószerelő, lakatos stb... lehet sokkal többre viszi mint akár egy mérnök is akinek a gyakorlata a számítógépes rajzolgatásból áll... egyébként személy szerint is ismerek olyan embert akinek van egy sufni, néhány szerszám de amit egyszer szétszed, azt össze is rakja...

    Pl MTZ 10 vagy akárhány sebességes váltója, 40 darab fogaskerékkel tengellyel stb...

    De ha már itt tartunk eddig csak kritizálsz, meg mondogatod ez-az nem jó, akkor rakj már te is hozzá valamit a kútfőből légyszíves

  • Doze

    aktív tag

    válasz Vladi #301 üzenetére

    mondtam az írás nem nagyon megy... :W

    Am a védekezésről annyit, hogy bár nem sokan mondogatják, de vidéken elég sok fegyver van. Egyszer meg is lepődtem mikor haverom kinyitja a pincében lévő szekrényt, aztán nagy elánnal mutogat egy ilyet:

    Nagyapjától volt, a határban szedte össze :Y , de pl kispuska, toz8, meg régi cz vadászpuskák megszámlálhatatlan mennyiségben vannak...

    A nagyfater lezsírozva tartotta, 3-4 évtizeden keresztül.... sz MHSZ időkben a lövészklubokban meg tonna számra állt a lőszer, mivel szoktam járni lőni, nem kérdés hova vezetne az első utam... a szovjet Vostok lőszerből múltkor számolgattam valami 74.000 db körül mozog, meg 130 darab puska van.... a fele berohadva, de némi olajozgatás aztán lehet durrogtatni...

  • Doze

    aktív tag

    válasz lapa #310 üzenetére

    Háth igen, még ha nem is távolba nézünk 10-20 évre, csak az "esemény" utáni mondjuk 2 hónapra, addigra a lélekszám biztos megcsappan világszerte mondjuk 30-40%...

    Krónikus betegek, folyamatos lélegeztetést igénylők, dialízisre járók stb. Ők biztos felkerülnének arra a bizonyos névsorra :( bár ők csak a kisebbik része lenne...

    A városban biztos megnőne a halálos bűnelkövetés száma, de szerintem nem lenne annyira számottevő... mundjuk egy Bp. nagyságú városban mondjuk 5-10e ember..

    A komoly népesség csökkenés, biztosan az első 1-2 hétre tehető, mikor feje tetejére áll minden, sem kaja, sem pedig víz... a gyengébbek (gyerekek, nők), az elsők közt majd kondisabb kategória is áldozatul esne... Itt az alap probléma a "hirtelenséggel" van. Mert most itt beszélünk, a növény termesztésről, állat tenyésztésről... míg az felfut( átállunk a házi termelésre "újra tanulásra") addig 7 milliárd ember száját kéne etetni, a meglévő készletek hamar elfogynak...

    A legégetőbb probléma, hogy ilyen technológia mellett határán vagyunk az ellátásnak, de abban a helyzetben, aztán végképp a lakosság fele, vagy több mint fele meghalna... egyszerűen nincs szisztéma kidolgozva, ezt meg 3 nap alatt nem lehet megoldani, (még akkor sem ha nincs balhé)...

    Mondjuk én hiszek abban, hogy Magyarország mezőgazdasági kapacitása elég lenne hozzá... (persze vissza jönne a TSZ korszak a népesség legalább harmada a földeken dolgozna), csak ehhez szervezni kell.... másrészt míg vissza nem állunk mondjuk az 1700-as évek népességi szintjére, addig személyek, de érdekszférák közt is hatalmas harc lenne, hogy ki egyen hamarabb... (oroszok vigyorogva bedobnák a bőr nadrágszíjat a levesbe :DDD ) Ezeket az időket, sajnos túl kellene élni... ha az megvan akkor meg gondolkodhatunk mindenféle megoldáson... de addig a földhöz lenne szögezve az ember.

  • Doze

    aktív tag

    Azért egy olyan alap szintű cserekereskedelem működne, hogy átviszek a szomszédba egy zsák krumplit és elcserélem mondjuk hagymára. A cserebere szerintem ez elejétől fogva menne..

    Szerintem egy faluban nem bomlana fel "annyira" a közösség, hogy agyon vernénk egymást 2 deci benzinért....

    Ellenben ha betéved ide 1-2 éhenkórász, és nincs cserealapja akkor bizony felőlem nem fog semmit kapni---> szal lapa ebben igazad van, és ha a családom/idegen közt kell választani, ne adj isten magam közt az önzetlenséget biza el lehet felejteni.

    Az addig oké, hogy egy közösség csereberél, ismerős arcok stb.. egymással való korrektség.

    Itt jelenik meg a kapcsolat rendszer, ember-ember közt, csak akkor van gáz ha ide téved 150 hőzöngő éhenkórász városi, aki jogot formálnak a mi ételünkre. És ha úgy veszem igen sok 150 fős csoport alakulhat, akik bárhol, bármikor felbukkanhatnak követelőzni, gyilkolni 3 szelet kenyérért.

    Szal ember-ember közt van is lesz is kapcsolat csak kérdés hogy ezek "csoportok" hogyan intézik a dolgaikat----> fegyver, vér, halál stb...

    Másrészt nézzük meg a másik oldalt is, városi panel patkány vagy, és égető szükséged van a kajára mert már a gyerek nagyon sír...

    Mit teszel? Elmész kaját keresni, kitekersz vidékre, rögtön bele is botlasz egy zsíros bajszú parasztba, akit megkérsz adjon kaját..

    Erre ő mit fogsz kérdezni? Mit tudsz adni érte? (két szép szemedért nem fog adni akkor sem ha 40 oldal szalonnája van),

    Oda dobsz neki egy ötezres-t? kb kinevet...

    Ezek után pedig hazaballagsz felírni a gyereked nevét a fejfára? (borzasztó, de ne legyenek tévképzeteink), szóval mivel ezt nem akarod mit fogsz csinálni? kinyírod és elviszed minden cuccát.... vagy ő nyír ki téged... vagy nem lesz semmi és akkor a gyerek hal meg. Szóval mindenképp valaki meghal, és ilyen durva lenne a világ..

  • Doze

    aktív tag

    válasz Vladi #520 üzenetére

    Tényleg van ember aki nem tud kapálni? :DDD

    El lehet rejteni azért a terményt szerintem. Mert mivel az infrastruktúra összeomlik, nehezebb lesz eljutni A-ból B-be ezért lehet egy alföldi tanyán szökő évente 1x járna valaki... csak ha tartani akarjuk a kapcsolatot bárkivel is, akkor ő megneszelheti/elmondhatja bárkinek.

    Aztán ha olyan ember fülébe jut akkor baj van... De ha egy megbízható egymást kisegítő csoport összeáll 10-20 fő akik nem igazán akarnak a külvilág történéseivel foglalkozni akkor elég sokáig ki lehet tartani. Talán lehet kommunának nevezni az ilyen csoportosulásokat..

  • Doze

    aktív tag

    válasz sziku69 #521 üzenetére

    egyébként van a leírásodban egy rész ami talán nem a valóságnak megfelelő, a vonatos rész...

    Mivel minden mozdonyban van egy mágnesszelep, amire ha nem megy fesz automatán leold, és kiengedi a sűrített levegőt az egész fékrendszerből. Mivel a vonatok fordítva fékeznek (tehát a munkahenger rugó ellenében dolgozik, "eltartja a féktuskókat a keréktől") ha megszűnik a nyomás teljes erejével lassul a vonat.

    A mágnesszelepet tudtommal külön táplálják az aksikról fázishatáron, ezért nem áll le vonat... de ha minden fesz megszűnik akkor minden vonat berántja az összes féket, a mozdonyvezető fülkéjét meg kiporolja rendesen. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz sziku69 #571 üzenetére

    Tennék egy javaslatot...

    Szerintem ha fel akarunk építeni egy logikus történetet, eseményeket akkor kéne egy kronológiai csontváz.

    Tehát:

    pl: 2013 juli 17 elmegy az áram

    Esemény +1 óra
    .
    .

    Esemény +10 óra óránként taglalva.

    Aztán esemény +2 nap

    +10 nap

    +1 hét stb hónap egyre gyorsulóbb ütemben (egyre kevesebb cselekmény)

    majd

    +10 év... első önellátó közösség megalakulása.

    Majd ha megvan a "csontváz" ezekbe az eseményekbe lehetne belefűzni a történetet.

    Szerintem így lehetne logikusan leírni a történteket.

Új hozzászólás Aktív témák