Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nap

    addikt

    válasz Kleroo #62 üzenetére

    Mondjuk, az nem árt, ha nem 20 perc alatt bootol be a gép, és újabb öt perc telik el, mire elindul a word...
    Meg egy tízéves gépparkot nehezebb üzemben tartani (elvileg). A közbe szerzés meg azért szép, mert olyan fogja intézni, aki nem ért hozzá, vagy kisebb juttatásért félrenéz, hogy ne a legsilányabb szart kapják mindenből, hanem egy pár ezressel drágábban, de két szinttel jobb minőségű cuccot.

    browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz Kleroo #62 üzenetére

    Belsős információkból tudom, hogy az iskolai gépekre fel kell tenni a legújabb Office csomagot (azt, hogy ezt meddig-azt nem, bár gondolom jövő évig meg kell ezt lépni (mivel az infós érettségik már lezajlottak)). Nagyon sok olyan iskoláról tudok ahol még 2GB RAM sincs a gépekben. Arról nem is beszélve, hogy amikor arra tanítják a gyereket, hogy -hogyan kell rákeresni valamire és azt kimásolni majd szerkeszteni egy word doksiba, ott sem elég az a nyamvadt 1GB RAM.
    A program indítási időről nem is beszélve. Mesélte informatika tanár ismerősöm, hogy valahogy sikerült feltolni a gépekre az új Office csomagot, ellenben 15-20 perc kellett neki, mire egyáltalán elindította a Word-ot, és újabb 5-10 perc mire használni is tudták a tanulók (plusz az elejére számolj rá 5-10 perces gép indítást).
    Lehet másképp gondolkodunk, de szerintem ez nem tartozik bele az "optimális" fogalmába.

    Márpedig ezek mind-mind olyan dolgok amik, megnehezítik a tanítást.

    Persze amúgy egyetértek veled, mert tényleg kritikán aluli,ahogy viselkednek (tisztelet a kivételnek), és az egész hozzáállásuk a tanuláshoz, fejlődéshez.
    Bár annyiból megvédeném őket, hogy általában csak azzal a tanárral tiszteletlenek, aki, vagy látszik, hogy rendesen sz@rik bele, nem tanít érdekesen (bár ezt belevehetném a teljes beleszarásba is),mellé még szemétkedik is a diákokkal.Az más kérdés, hogy a diáknak minimális tiszteletet kellene mutatnia a tanár felé, még akkor is, ha egy oltári nagy segg.

    más
    Én pedig pont úgy tartom, hogy programozást érdemesebb egyből egy (tisztán) OO nyelvvel kezdeni, mert akkor a diák agya automatikusan arra áll rá. Persze az algoritmusokat ugyanúgy meg kell neki tanítani, de könnyebben fog tudni boldogulni mintha egy C-ről kellene váltania mondjuk C#-ra.
    Természetesen tudom, hogy ennek van hátulütője is, mivel a műszaki egyetemek nagy százalékában az első programozási nyelv a C és aztán csak a Java, C#.

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Új hozzászólás Aktív témák