Keresés

Hirdetés

  • Computex 2024: Kingston mindenhol

    ph A mesterséges intelligencia futtatásához sok RAM kell – és ez nem kerüli el a Kingston figyelmét sem.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Elnéztük a mai dátumot

    ma Nem holnap, ma mutatkozik, pontosabban mutatkozott be a HTC U24 Pro, csak elnéztük (mármint én) egy nappal a dátumot.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz leslieke #2 üzenetére

    De mostani cikkben sokkal jobb a beszúrt kép is! :K

    Jó ez a full HD felbontás... De hogy találok majd rá háttérképet? : o Most is ugye a magasság adott. Vagyis 1080p esetében gondolom az 1920 lenne a telefon kijelző magassága. 1080p a szélessége.
    De ugye Androidon lehet húzni balra - jobbra még legalább 2-2 képernyőt. Ahol a háttérkép ugye folytatódik. Ergo a 1080p nem lenne elég. Nem tudom pontosan milyen szélesség kell, de biztos, hogy 1080-nál több kell majd.

  • Dany007

    veterán

    válasz lionhearted #13 üzenetére

    Nem feltétlenül. Mert mikor androidon lapozol jobbra vagy balra, a háttérkép nem egy teljes képernyőnyit ugrik. Legalábbis nekem nem úgy tűnik. Pár screenshottal ki lehetne mérni, de most ehhez sincs kedvem. :D
    Szóval azért nem kell annyi széles kép, mint ahány oldalt lapozunk, de biztos, hogy 1080-nál szélesebb kell.

    Amit persze lehet találni a neten... de ez a felbontás, mondjuk a 8Mpx már elég ritka. Legalábbis a nem családi képekből, hanem olyanokból amiket általában kirak az ember háttérnek... Na mindegy, majd meglátjuk. :)

    @Blyan:

    A 400 vagy 441 ppi már oly mindegy. Azért lett pont 441, mert a full HD ennyit ad ki. Az meg elég sokhelyen szabvány, így adja magát, hogy 1920x1080p legyen a következő lépcsőfok és ne mondjuk 1592,5x 932,3 pixel.
    Tehát ezzel nincs semmi gond szerintem. Ez után van az a lépcsőfok ami már szerintem is értelmetlen lenne egy mobilban. A 400 körüli ppi még rendben van nálam.
    Elvégre a legtöbb film ma már ebben a felbontásban van, sok kép, játék stb mind erre lett "optimalizálva". Nem hülyeség a 1080p.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Hagyjátok már a személyeskedést... :(((
    Amíg a nyomdai minőséget nem érik el, addig nyugodtan mehet feljebb a ppi szám.
    Pedig egy nyomdai szórólapot se 5 centiről nézünk mégis ~ 1200dpi-vel nyomják ki! De nem ritka a nagyobb sem. Úgyhogy ettől még a 400ppi (ppi = dpi) is mocskosul messze van.

    A kérdés egyedül az, hogy kinek számít ez ennyire? Az iPhone 4 előtti iPhone-ok kijelzője 162ppi-s volt és szvsz elvoltunk ájulva tőle annó. Ma már az kifejezetten csúnyának számít az átlag ~ 300ppi-s telefonok között. Persze plusz pénzt én se adnék érte. De eltelik 1-2 év és már ez is alapfelszereltség lesz, nem kérnek érte majd plusz pénzt. Akkor meg miért ne? A mai 4 magos mobil CPU-k meg 4+1 magos GPU-k korában 1080p-s kijfelző meg se kottyan nekik... Nem tudom miért okoz ez bárkinek is gondot.
    Nyilvánvaló az is, hogy mást - jobbat - forradalmibbat nem tudnak kitalálni, ezért próbálják növelni a kijelző felbontást. Az legalább látvány - jobb esetben.
    Plusz a 1080p az egy szabvány. Ezért ideális hogy ha már felbontást növelnek akkor valami olyasmire növeljék amit széles körben használ az egész világ! A 1080p pedig pont az. (ha trollkodni akarnék akkor azt mondanám, hogy bezzeg az 1136 x 640 nem az! Az nem szabvány, azt azért találták ki, mert a cégnek így volt kényelmes. Ennél még mindig jobb a 1080p)

  • Dany007

    veterán

    válasz Bone123 #68 üzenetére

    Én is az optimalizálatlanságra gondolok.
    Az Xperia P qHD kijelzőjén meg se rezzen (nem röccen, olyan szó nincs) az élő háttérkép. Pedig a GPU-ja sehol sincsen a mai csúcskészülékekéhez képest. Ja és mindezt 2.3.7 alatt. Tehát még csak nem is Jelly Bean. Szóval, a vas biztos megvan hozzá csak a szoftvert kell normálisan megírni.

    @dabdadab: hiányoltam már az ilyen érveléseket! :K

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Cyberpunk #77 üzenetére

    Én kifejezetten imádom a túlszaturált képeket. :) Engem a technológiában legjobban a beégés zavar... esetleg még a fényerő.

  • Dany007

    veterán

    válasz Bayzee5 #83 üzenetére

    Hadd kérdezzek már személyeset a feketéről.
    Kitudnád próbálni, hogy amoled-es kijelzőn bemész egy full sötét helyiségbe, mondjuk egy Wc-be. És kiraksz full screenbe egy teljesen fekete képet. RGB:0,0,0.-t. + Brightness: 0%. Kíváncsi vagyok milyen képet ad? Azt hallottam, hogy jó a fekete szín amoleden. De ha már váltanék és szóba kerülne az amoled az egyetlen ok az a fekete szint lenne.
    No, ha tökéletes a fekete, akkor a fenti "kísérletben" nem szabadna hogy lássál bármit is. Ilyen helyzetben a képernyőnek olyannak kellene lennie, mintha be se kapcsolnád a készüléket. Tehát magát a feketét se láthatnád.
    Mert jelenleg nálam LCD-n és LCD Tv-n is az a legnagyobb probléma, hogy a fekete is világít. Akármit csinálok vele világít. Minimum brightnessen is. Ez pedig roppant zavaró filmezés közben... Nem olyan élvezet sötét jeleneteknél, hogy az egész háttér is világít, mikor annak nem kéne.
    És elvileg ha tényleg képpontonként vannak a pixelek külön világítva, akkor 0-0-0-ás feketénél nulla brightness esetében semmilyen fényt nem szabadna hogy kiadjon a kijelző.

  • Dany007

    veterán

    válasz Blyan #86 üzenetére

    Ejha, ez nagyon komolyan hangzik!
    TV-nek sajnos nem tudok Plazmát venni, mivel egy HTPC-ről megy minden a Tv-től kezdve a filmezésen át a netezésig minden... Ott meg tuti beégne... Ezért is reméltem, hogy majd az OLED Tv-knél ezt talán megoldják és talán egyszer lesz megint igazi feketém.

    Ez amúgy azért fontos meg nagyon durva hatást tud kelteni bizonyos jeleneteknél ha a fekete az tényleg nulla fényerőt jelent, viszont ahol van kép, ott meg van rendesen.
    Egyszer buli után még hajnalban az ágyra ledőlve beraktunk egy kis goa zenét lazulásképp és benyomtuk a winampos plug-int hadd menjen... Namármost ez az ágyból feküdve, tökk sötét szobában úgy nézett ki, mintha valami fénypontok repkedtek volna a szoba közepén össze-vissza... Persze a monitor méretein belül, de mivel a háttér alapvetően fekete volt, így olyan érzésként hatott, mintha az a valami tényleg ott lenne a levegőben. Egyszerűen brutális volt. Azóta is ezt keresem... : )
    Többet nem offolok, befejeztem, elnézést.

    @zotyesz66: Okés. Csak azért kérdeztem, mert mindig mondták, hogy az amolednek jó a feketéje. Viszont amit írtok az nem "jó", hanem tökéletes. Annál nem lehet tökéletesebb feketét létrehozni, mint amikor fekete szín esetén egyszerűen nincs fény az adott pixelen.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Bayzee5 #94 üzenetére

    "úgy jön ki, hogy minimális háttérvilágítás mellett megmérik a feketét, majd csutka háttérvilágításon a fehéret."

    Ez mekkora már! :DDD Erről nem is tudtam. :B Márpedig ez így tényleg bullshit - azt tudtam eddig is, hogy a milliós számok azok, csak nem hogy pontosan miért - hiszen menet közben nem tudod a fényerőt folyamatosan változtatni így ez a kontraszt arány semmiképpen sem lehet valós egy időpillanatban. Nem semmi.

    @Blyan:

    Már beszereztem az LCD-met még tavasszal, úgyhogy most 5-6 évig nem érint a kérdés. De tényleg néztem a plazma felé is. Viszont pl az LG gyári oldalán az ajánlott plazma tévé mellé odavan írva nagybetűkkel, kiemelve, hogy 2 percnél tovább nem szabad statikus képet kint tartani mert beég... Viszont nálam mivel netezésre is használom a gépet, meg sokszor van otthagyva a desktop... szóval így esélytelen. Ha csak filmeznék rajta akkor nem lenne gond. De én pont azt a végletet képviselem akinél a beégést okozó tényezők extrém magas szinten vannak jelen... =/

  • Dany007

    veterán

    válasz Kapanyél #96 üzenetére

    Nem merem bepróbálni. Addig biztosan nem, amíg nem jön valaki ismerős / fórumozó, akár többen is, akik fényképekkel megbízhatóan megmutatják nekem, hogy igen, ők is win desktopot használtak éveken(!) át egy plazma TV-n és nincs 2,5 méterről látható beégés - vagy az seperc alatt eltüntethető.

    Mert ha legközelebb TV-t veszek az sem a 80-120 ezres kategóriából fog kikerülni, hanem legalább a duplája.
    Márpedig ha elköltök 200+k-t egy TV-re akkor én ott 100%-ig biztosra akarok menni.
    Mert ha "véletlenül" mégis beég, akkor nézhetem a windows desktopomat filmezés közben éveken keresztül...
    Az ilyenekre mocskosul érzékeny vagyok, 1 pixelhiba esetén is küldtem volna vissza a TV-t és addig cserélgettem volna a készülékeket amíg tökéletest nem kapok (igen megtehettem volna, mert webshopból rendeltem és 8 napon belül azért küldöm vissza amiért akarom).

    A clouding annyira nem zavaró. Bár bevallom élőben még nem láttam. Viszont láttam egy ősrégi LCD tévét, aminek még hatalmas volt a válaszideje... Szerintem ilyen 20-30ms körül... na az filmezésre jóformán alkalmatlan volt. De szó szerint... Minden mozgás egy elmosódott blure-os fos volt.

    Úgyhogy amíg pl az LG hivatalos oldalán a plazma tévék mellett kiemelten leírják, hogy 2 percnél tovább megjelenített statikus felület beégést és egy idő után visszafordíthatatlan beégést okoz, addig én nem próbálkozom ezzel. Tudom a plazma filmezésre való, nem HTPC óriáskijelzőnek, :) de én erre használom, ezek az igények... Most is arról írok egyébként, kényelmesen ülve a kanapén, ölemben a wireless bill és nézem a 110-es képernyőn a fórumot... Na meg várom az asszonyt, hogy végre nézhessünk valami esti filmet... :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Vix64 #105 üzenetére

    "Még egy utolsó dolgot fűznék a témához, ha ingyen van, ám legyen, de ne felejtsük el, hogy nagyobb felbontás mellé jobb gpu kell, hogy ugyan azt a sebességet elérje, mint az előd, ehhez nagyobb akkumulátor is szükséges és nem utolsó sorban pedig durvább melegedésre is számíthatunk."

    Javaslom olvasd el a második 50 hozzászólást is. :)

    "Szerintem sokkal fontosabb egy kijelzőn a színhűség és a kontraszt arány, mintsem a 300ppi feletti értelmetlen felbontás növelés."

    És ugyan a fullos színhűség mire jó? Ki mondja meg neked ránézésre, hogy egy ekkora csöppnyi kis kijelzőn a deltaE 0,2 vagy 0,95? Meg mire kell a kiváló színhűség? Netán grafikai / nyomdai előkészítési munkákat végzel mobiltelefon kijelzőn? Mert hétköznapi használatban teljesen totálmindegy hogy az adott képen lévő sárga árnyalat 2-3 fokkal eltér a valóditól. Sőt, ha konkrétan nincs előtted az eredeti akkor meg se tudod mondani, hogy az adott kép színhű-e vagy sem.
    Szóval ez is egy olyan dolog, amit sokan hoznak fel szükségletként de érdemleges indokot senki nem tud hozni mellette.

    Persze azt se mondom, hogy a 400dpi létszükséglet mert nem az. De annak legalább a betűk / olvasás tekintetében lenne észrevehető előnye. Az meg, hogy miért pont 1080p ez a felbontás nagyon jól leírtad, fölösleges is lenne ismételnem. : ) Valószínűleg a tervezőknél sem a 440ppi volt a cél, hanem egész egyszerűen ebben a méretben a 1080p-s felbontás ezt a képpontsűrűséget dobta ki.

    Ami pedig az árát illeti. A 1080p-s kijelzőkért maximum az első évben fognak plusz pénzt elkérni a gyártók. Utána pedig teljesen alap dolog lesz, ahogy ma a kamera egy mobiltelefonban. Emlékszelmég anno mikor kijött az első mobil kamera? Úgy kellett csatlakoztatni a telefonhoz és külön is meglehetett venni ~ kb 30 ezer forintért. Valamikor talán 2002-ben? A pontos dátumra nem emlékszem, de jó régen.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz zotyesz66 #117 üzenetére

    Ne már... :D milyen ratyifonokat használtál eddig?
    A tárcsázó hogy lehetne még ennél is gyorsabb? Csak azért kérdezem, mert nálam a P-n nulla másodperc alatt jön fel.

  • Dany007

    veterán

    válasz zotyesz66 #119 üzenetére

    Hát az Xperia Mini pro az egy... nem tudom. Alsó kategória. Szvsz.
    Nekem Xperia P-m van, ez sem felső kategória, nincs benne 4 magos cpu meg 5 magos gpu. Gyári szoftverrel használom (2.3.7) és soha egyetlen akadás, laggolás vagy hasonló nem volt benne. Ráadásul gyári élő háttérképpel használom.
    Ha rányomok a tárcsázóra azonnal kijön. Ezért nézek bután ilyenkor, mikor valami ennél gyorsabbat akar, mert nem tudom mit lehet ennél gyorsabban? Mert rányomok és abban a pillanatban ott van. És kész. Persze van egy kis becsúszási animáicó azt ennyi.
    Rányomok a tárcsázóra és amint elengedem a gombot az ujjammal egyből jön fel a tárcsáző képernyő.

    És lassan már 3 hónapos telefon, 700+ órája nem lett újraindítva se. Úgyhogy az S3-nál valamit nagyon elcseszhettek az emberek vagy épp a szoftver, mert én még csak hasonlót se tapasztaltam egy jóval olcsóbb és gyengébb telefonon.

  • Dany007

    veterán

    válasz zotyesz66 #122 üzenetére

    Passzolok akkor. Az a jelenség amit leírsz, nálam az LG P500-nál jelentkezett. Hogy ki kellett lőni a taskokat mert belassúlt. De itt a P-nél ilyen már nincsen.
    Most komolyan elgondolkoztam azon, hogy kéne csinálnom egy bemutató videót a P-ről. Mert még mindig rengeteg helyen olvasok olyan véleményt, mint a tiéd. Mert erőteljesen kétlem, hogy a P lenne az egyetlen kivétel a droidok közül. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Blyan #124 üzenetére

    Ja de ahhoz kéne még egy kamera... Ugyan megvan még az LG-m, de az csak 640-be vesz fel.. Az meg gáz...

Új hozzászólás Aktív témák